Novinky

Mužom momentu Novosadčan Kadja, Čakajovce spálili aj nemožné

„Čakajovce, verme v Kristu, v Nových Sadoch máme výhru istú,“ zakríklo osemdesiat fanúšikov hostí. V hodine dvanástej si na center vyskočil Kadja a v slušnom derby vyrovnal na 2:2.

Čakajovčania vytiahli v nedeľu autá, babety a bicykle a poďho do Nových Sadov na futbal. Spolu s domácimi vytvorili slušnú kulisu, na susedské derby prišlo 210 divákov.
Náboj v hľadisku sa preniesol aj na trávnik. Deväťdesiat minút sa behalo, jazdilo, makalo. Čakajovce boli futbalovejšie a v druhom polčase zahodili aj nemožné, Novým Sadom vystrelil šťastnú remízu 2:2 vychýrený strelec Ján Kadja.

KOMENTÁR
Prvý polčas sa hral na jednu bránu. Nové Sady mali jednoznačnú územnú prevahu, usídlili sa na polke, Šmitalom nakopávali na Kadju a snažili sa zbierať odrazené lopty, tie však notoricky triafali nad. Za nedostatočné chcenie vo vápne ich Čakajovce potrestali – dobre pokrývali útočníkov a z dvoch brejkov dali dva góly, najskôr Klačman zakrútil priamy kop z 23 metrov do vinkla a potom Šturdíkov vinkel po peknej akcii Kociana skončil pod brvnom. Čakajovčania po obrátke živo vybehli z ulity, ale pri Pargáčovom priamom kope sa nestihli vrátiť a Kadja šikovne preloboval Maka – 1:2. Hostí škrel lacný gól a pustili sa vpred s ešte väčšou vervou, no Gaggi trafil tyčku, Majerčík brvno a Klačmana a Šturdíka výborne vychytal Kollár. Čakajovce vyložene urazili šťastenu a Nové Sady ich potrestali. V poslednej minúte center dorastenca Fábryho vynikajúco zahlavičkoval Kadja a zariadil remízu 2:2. Sumár: Nové Sady síce bojovali, ale v prechodovej fáze sa trápili a boli závislí na nákopoch. Jedno šťastie, že mali muža momentu Jána Kadju, ktorý využil tutovku a pološancu. Elegantne pôsobil aj šikovný zatiahnutý plejmejker Jozef Mako, chýbala mu jedine lepšia kondička. Čakajovské „sovy“ hrali kompaktnejšie, ale laxne v koncovke. Zaujali rýchlici Viktor Kocian a Fadi Gaggi, netradičný stredný záložník Matúš Šturdík odviedol nadpriemer a istotou bol aj defenzívny stredopoliar Vladimír Klačman, no meno muža zápasu ešte nezaznelo. Ľavý obranca Gregor Vnučko strávil dorast v FC Nitra a bolo to cítiť. Výborne riešil situácie, bol extrémne silný na lopte a v súbojoch, navyše keď sa rozbehol, ťažko sa ho zastavovalo. Bol to jeden z jeho najlepších zápasov za Čakajovce, no nateraz posledný. Odchádza totiž na polročný študijno-pracovný pobyt do USA. A na záver k rozhodcom – obaja arbitri boli ozdobou vyhecovaného derby. Vladimír Kompas píska už 29 rokov a má to v oku, dvoch rivalov ukážkovo skrotil. Za poctivý výkon tlieskame tiež asistentovi Frederikovi Domastovi.

FAKTY
Nové Sady – Čakajovce 2:2 (0:2).
Góly: 53. a 90. Kadja – 15. Klačman, 30. Šturdík. R Vladimír Kompas, AR Frederik Domasta, ŽK: Má. Pargáč – Gaggi, Majerčík, 210 divákov. Strely na bránu: 5:11. Strely mimo brány: 10:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:15. Držanie lopty (%): 57:43.
TJ: P. Kollár – J. Pristaš, M. Šmitala, Ľ. Cok – E. Majdan (67. D. Greguš), Má. Pargáč, R. Kollár (58. M. Fábry), J. Mako, R. Frťala (87. M. Závodný) – P. Kyšták, J. Kadja.
OFK: P. Mako – S. Nemček, P. Andrášik, B. Stracinski, G. Vnučko – V. Klačman – M. Greguš, M. Šturdík, A. Majerčík, V. Kocian – F. Gaggi (80. J. Mitošinka)

HLASY
Roman Hruboň, tréner Nových Sadov: „Hrali sme lepšie ako predtým v Svätoplukove. V druhom polčase sme mali šťastie, hostia nastrelili tyčky a brvno, my sme vsietili rýchly kontaktný gól a na konci vyrovnali. S deľbou bodov som spokojný. Videl som dobré výkony, svoj skvelý štandard odohral Janko Pristaš, vynikajúci boli aj stopér Mário Šmitala a záložníci Mário Pargáč a Jozef Mako.“
Jozef Mako, stredný záložník Nových Sadov: „Kvalitný derby zápas, sme spokojní aj s dobrou atmosférou. V prvom polčase sme boli lepší na lopte i herne, no nevyužívali sme šance, doplácali sme na slabú dravosť v šestnástke a po dvoch brejkoch Čakajoviec sme prehrávali 0:2. V druhom polčase sme všetky sily vrhli do útoku, vybojovali sme remízu a sme radi aj za ňu.“
Patrik Andrášik, hrajúci tréner Čakajoviec: „Mali sme kopec šancí, chýbala nám lepšia koncovka.  Nové Sady húževnatou hrou získali bod. Na vyložené príležitosti remíza určite nie je spravodlivá, ale domáci si ju asi za bojovnosť zaslúžili.“
Gregor Vnučko, ľavý obranca Čakajoviec: „Bolo to pekné derby. V šanciach sme boli pod tlakom, veľa z nich sme nepremenili a v poslednej minúte sme dostali nešťastný gól na 2:2. Taký je futbal, nie vždy to vyjde.“

FOTOGALÉRIA (ZDROJ: OFK ČAKAJOVCE)