Aktuality Úvodná stránka

V nedeľu prvýkrát priamy prenos zo súťažného zápasu ObFZ Nitra!

Kamera zájde na duely do Dyčky a Alekšiniec

Futbalový fanúšik je v ofsajde, pre obmedzenie počtu účastníkov na hromadných podujatiach zívajú v októbri hľadiska na našich štadiónoch prázdnotou. Oblastný futbalový zväz v Nitre reaguje novinkou – každý víkend ponúkne v priamom prenose jeden zápas!

Viac už prezradil v rozhovore šéf zväzu Štefan Korman.

Máme za sebou prvý víkend bez divákov, aké sú ohlasy?

Smutné, veľmi smutné. Síce sa tešíme, že sa futbal vôbec môže hrať, na druhej strane ak nie sú ľudia a fanúšikovia okolo zábradlí a na tribúnkach, to prázdno je až moc počuť… Zápasom chýba atmosféra aj náboj, nehovoriac o výpadkoch na vstupnom a z bufetov, táto situácia je dlhodobo neudržateľná.

Vidíte reálne východisko, bliká aspoň svetielko na konci tunela?

Spoliehať sa môžeme iba na prísľuby kompetentných, ktorí hovoria, že iba ak sa situácia s denným prírastkom nových pacientov pozitívnych na COVID-19 vráti do normálu, čo je zrejme niekde blízko nuly, môže prísť k zrušeniu tvrdých nariadení. Či k tomu môže prísť ešte v priebehu jesennej časti, si predpovedať netrúfnem. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré, aj my sme súčasnú situáciu zobrali ako výzvu a rozhodli sme sa – do času, kým sa situácia nevráti do normálu – hľadať aspoň akú-takú náhradu pre nášho fanúšika. Keď teda nemôžeme ísť z dôvodu rešpektovania pandemických opatrení my na náš futbal, príde náš futbal za nami, domov, do obývačky. A už tento víkend chceme ponúknuť dva priame prenosy z našich štadiónov.

Znie to zaujímavo, prezradíte viac?

V nedeľu doobeda si na youtube kanále môžeme pustiť zápas VII. B triedy Dyčka – Golianovo a popoludní zase atraktívny súboj V. ligy Stred Alekšince – Veľké Zálužie. Určite nečakajme zábery ako z Ligy majstrov či niečo podobné, keď zápasy sníma desať kamier. Zostaňme pri zemi, je to prvá lastovička, teším sa, že sa na tieto priame prenosy a ich technické zabezpečenie podujal Ladislav Bene. Sám som zvedavý, aké budú reakcie. V sumáre ale veríme, že ide o prechodnú situáciu, kým sa nebudeme môcť vrátiť do hľadísk našich štadiónov.

Podľa čoho sa budú vyberať zápasy, ktoré pôjdu v priamom prenose?

V premiére sme sa pre krátkosť času rozhodli na základe vlastného uváženia, ale už ďalšie kolo necháme na výbere fanúšikov, spustíme hlasovanie. Dôležité je, aby bolo na štadióne wi-fi pripojenie alebo aspoň dostatočný signál, a tiež vyvýšené miesto na snímanie zápasu. Aby sme ale vyhoveli každému, kto má záujem o priamy prenos zápasu svojho tímu a je jedno, či ide o mládežníkov alebo dospelých, spejeme k dohode aj s platformou mobilnej aplikácie Sport.Video. Kluby si zápasy budú môcť točiť vo vlastnej réžii – prakticky s nulovými nákladmi. Potrebná nie je žiadna drahá technika, chce to len ochotu a šikovného človeka s mobilom, stačí android alebo iphone, táto aplikácia beží na akomkoľvek smartfóne. Nám na zväz stačí nahlásiť meno a priezvisko takéhoto dobrovoľníka spolu s mailovou adresou.

A kvalita bude v tomto prípade aká?

Myslím si, že tiež slušná. Tento model nie je novinkou, pre lepšiu ilustráciu si záujemcovia môžu pozrieť link z takéhoto prenosu: https://sport.video/juniormasters/volkswagen-junior-world-masters-berlin-2018-122000018/austria-vs-germany-team-2-122000318/v39a8c0bb2-6a1f-4fd9-adc7-e846e047b2aa Tí klubisti, ktorí majú vážny záujem o priame prenosy svojho tímu, určite uvítajú link s krátkym videom, ako funguje táto aplikácia: https://sport.video/blog/2018/12/05/start-filming-demo-mode/ Nechceme mať veľké oči, je to nový projekt, aj preto sme všetci zvedaví, ako sa dokážeme popasovať s ďalšou výzvou. Náš futbal zo súťaží Oblastného futbalového zväzu v Nitre bude na obrazovkách, za seba sa teším na nedeľu.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close