Novinky

Do Poľska tri busy, aj Výber U8!

Na poslednú chvíľu zložíme aj siedmy výber: výjazd vyše sto mládežníkov z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce nemá v slovenskom oblastnom futbale páru.

Štart letných prázdnin je už pupočnou šnúrou zauzlovaný k účinkovaniu ObFZ Nitra na medzinárodnom turnaji. Najmä na prestížnom Wroclaw Trophy, kam jazdia tímy od Nového Zelándu cez Švédsko až po USA, sa päť futbalových výberov z dedín cíti ako doma, v roku 2016 sa vrátili so všetkými troma medailami.

Vlani ich bolo dokonca šesť a teraz zbystrite – budúci štvrtok ráno vyrazí na trojdňový (5. – 7. 7.) turnaj do Poľska až sedem družstiev z našej oblasti! Zmestia sa do dvoch autobusov, tretí bude pre rodičov a fanúšikov.

Konečné nominácie výberov U19, CHREN A ŠPROCH U17, AGM U15, LAMA SK U13, TUKO U11 a SUZUKI U9 už svietia v MY Nitrianskych novinách, predsa to nie je všetko. Tréneri Šimon Špánik (Mojmírovce) a Ľuboš Varga (Rumanová) sa totiž piplú s mužstvom 8-ročných, už oficiálne prihlásenom medzi 15 poľskými tímami.

Zväzoví funkcionári (v modrom zľava) Tibor Révay, Vladimír Lyžičiar a Štefan Korman na finálových dueloch U15 a U19 debatovali o Výbere U8. V červenom kouč Šimon Špánik.
Zväzoví funkcionári (v modrom zľava) Tibor Révay, Vladimír Lyžičiar a Štefan Korman na finálových dueloch U15 a U19 debatovali o Výbere U8. V červenom kouč Šimon Špánik.

Kým doteraz hviezdili v klubových dresoch, vo štvrtok 27. júna o 17.30 h si v Čeľadiciach premiérovo oblečú reprezentačné – generácia 2011 sa na úvod postaví Výberu SUZUKI U9. Deň predtým, v stredu 26. júna o 17.15 h, sa chlapci z Výberu U8 zídu na prvom tréningu v Mojmírovciach.

PRVÁ NOMINÁCIA VÝBERU U8: Filip Straňák – Filip Lenčéš, Michaela Lenčéšová (Močenok), Patrik Tóth (Horná Kráľová), Juraj Mego, Simon Záhorák (Veľké Zálužie), Patrik Jankulár (Čeľadice), Richard Sládečka, Matej Jančok (Chrenová), Sebastián Obložinský (Branč), Richard Varga (Rumanová). Všetky informácie poskytnú tréneri Šimon Špánik (0911 119 091) a Ľuboš Varga (0907 501 084).

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian ml. (na titulke debata Š. Špánika s Pavlom Cocherom, trénerom SUZUKI U9).

Podobné články

Back to top button
Close