Novinky

A teraz už na Ivaničku nikto nezabudne…

Obsadené lavičky, prepchatá tribúna, 350 divákov! Sľažany vymazali Obyce 2:0 a zo VII. ligy C je zrazu detektívka. O postup bude asi až do konca boj.

Deň matiek, 13. mája 2018, 5. kolo nadstavby o postup VII. ligy C, 93. minúta, 18:21 h. Obyce v zúfalom vabanku posielajú hore už aj brankára Šaba, Pšenák čapuje štandardku do ohňa, lenže loptu schňapol brankár Javorček a Vajda ju naslepo odpaľuje preč, kde-tu sa Ivanička od polky rúti sám na prázdnu bránu. Sľažančania štrngajú, volajú na slávu pätnástim bojovníkom, no to ešte netušia, že nasledujúce sekundy sa im do zapíšu do pamätí…

Lebo Ivanička si zastavuje loptu na čiare… Ľahne si a šuchne ju do siete hlavou na zemi! „Deväťdesiattri minút som makal, prihrával a behal, takže keď som išiel od polky sám na bránu, chcel som si to vychutnať. Každý si môj gól vysvetlil po svojom, no ja som vonkoncom nechcel zosmiešniť súpera, veď na Obyciach mám polku rodiny. Ale druhýkrát by som to už nespravil, bolo to nešportové. Prepáčte,“ kajal sa Daniel Ivanička za svoju drzosť na entú. Gól ako z ríše divov odrovnal všetkých vrátane rozhodcov. Podaktorí diváci chceli Ivaničku rozkrájať, ďalší ho velebili za odvahu. Irónia, že ho celé Zlatomoravsko pozná ako futbalového džentlmena. „Dano je solídny chlap, vysvetlili sme si to. Dnes mi zavolal a ospravedlnil sa,“ nerobil drámu obycký predseda Ján Mikuš.

Spektulárny gól, aký si smrteľníci dovolia len na tréningoch.
Spektulárny gól, aký si smrteľníci dovolia len na tréningoch.

Ivanička nadchol aj milimetrovým centrom Petrovi Bačovi na 1:0, celé derby ubehal ako na baterky. A to mal v nohách sobotný zápas za starých pánov! Sľažany mu ruky bozkávali. „Rád dirigujem, tvorím, teší ma, že sme bojovali a vyhrali. Čakal som, že Obyce nás prehrajú, ale len prekopávali stred. Každopádne, zápas sa musel divákom páčiť,“ vravel špílmacher a vyhrabal ešte jednu myšlienku. „S týmito rozhodcami sa ani hádať nedalo, keby sa všade takto pískalo, futbal by vyzeral inak,“ poďakoval triu Šima – Drobec – Jančok.

Maroš Bača, Daniel Ivanička, Peter Bača - piliere sľažianskeho triumfu.
Maroš Bača, Daniel Ivanička, Peter Bača – piliere sľažianskeho triumfu.

Obyce by asi najradšej odišli zadným vchodom – domov chceli ísť so siedmimi bodmi k dobru na čele, nie s jedným. „Nebolo to o rozhodcoch, chyby hľadáme u seba, málo sme behali. Chýbali nám Vnad či Králik. V prvom polčase sme mali tri šance, ale v druhom sme nehrali absolútne nič. Sľažanom sme pogratulovali k zaslúženému víťazstvu, my sme boli až príliš krotkí,“ zametal pred vlastným dvorom Ján Mikuš.

Ako sľúbili, tak spravili: Sľažany a Obyce si to ozaj rozdali ako chlapi.
Ako sľúbili, tak spravili: Sľažany a Obyce si to ozaj rozdali ako chlapi.

Kým predvčerom sa Obyčania pyšne vyhrievali na čele, dnes sa trasú. Sľažany im dýchajú na krk s bodovým odstupom, o ďalšie štyri čísla dole ceria zuby Tesárske Mlyňany. „Môže sa stať ešte všeličo, no bolo by pekné, ak by sa rozhodovalo v poslednom kole u nás doma proti Sľažanom. Bol by plný dom, super futbal. A dovolím si tvrdiť, že keby sme v plnej zostave a správne nabudení, možno by sme vyhrali aj vyšším rozdielom,“ prorokuje Ján Mikuš, otec najlepšieho tímu v VII. lige C, ktorému však horí pod zadkom. „Na šlágri ma príjemne prekvapilo správanie divákov, Obyce uznali kvalitu súpera, ale odveta môže byť o niečom inom. Máme sa na čo tešiť, súťaž bude zaujímavá až do konca, je o čo hrať, chodí veľa divákov. Ukázalo sa, že zavedenie nadstavby o postup bol dobrý krok,“ zamýšľal sa predseda ObFZ Štefan Korman. „Táto nadstavba má super úroveň, čaká nás ešte päť zápasov. Myslím si, že ak neprehráme ani jeden, postúpime. No keď neuspejeme, kľudne to doprajem Obyciam či Tesárskym Mlyňanom,“ zakončil Daniel Ivanička, 39-ročná legenda futbalu v Sľažanoch. Po nedeli trinásteho naňho už nezabudne nikto.

FAKTY
SľažanyObyce 2:0 (0:0).
Góly: 53. P. Bača, 90+3. D. Ivanička. R E. Šima (M. Drobec, M. Jančok), ŽK: Grunner, Mišuta (S), 350 divákov. Strely na bránu: 7 – 1. Strely vedľa brány: 4 – 5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2 – 3. Fauly: 12 – 8.
OFK: Ľ. Javorček – B. Grunner, M. Bača, M. Katrušin, P. Rajtar (74. D. Pružinský) – M. Tonka (81. M. Fazekaš), M. Mišuta (80. F. Székely), D. Ivanička, J. Magát, L. Vajda – P. Bača. Tréner: Roman Cina.
TJ: Mat. Šabo – Mar. Šabo, E. Pšenák, M. Biely, Mi. Mášik (82. M. Pupák) – J. Mozeš, G. Acevedo (66. Jo. Šabo), J. Hladík, Ch. Beňo – P. Mikuš, M. Kunský. Hrajúci tréner: Patrik Mikuš.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Andrej Kéry.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close