Aktuality Úvodná stránkaCampri CupNovinkyObFZ Nitra

Žreb Campri cupu je známy

V sále Mestského úradu v Nitre sa v pondelok 6. júla konala konferencia Oblastného futbalového zväzu v Nitre spolu s Aktívom Športovo-technickej komisie a vyžrebovaním štvrtého ročníka Campri cupu.

KONFERENCIA

V zmysle stanov Oblastného futbalového zväzu v Nitre sa musí jedenkrát ročne uskutočniť konferencia, ktorá mala rýchly spád. V rámci povinnej jazdy prítomní zástupcovia klubov schválili rokovací poriadok, pracovné komisie aj nové stanovy. Predseda ObFZ Nitra Štefan Korman vo svojom príspevku zhodnotil uplynulý ročník, ktorý v marci predčasne ukončila „korona“. „Snažili sme sa v rámci možností o dôstojný záver sezóny, preto sme urobili maximum, aby sa dohrala pohárová súťaž dospelých Campri cup, a tiež sa ako zväz podieľame na organizácii podujatí pre mládež v každej kategórii. Poďakovanie za organizáciu Campri cupu patrí Rišňovciam, barážový turnaj o postup do šiestej ligy dospelých zvládli na jednotku v Cabaj-Čápore, finálový turnaj LAMA SK cupu v kategórii U13 mal perfektnú úroveň v Jelenci, Výber ObFZ Nitra U 17 Chren a Šproch nás výborne reprezentoval na turnaji v Podlužanoch. Čakajú nás ďalšie mládežnícke turnaje v Čeľadiciach, Cabaj-Čápore a Močenku, v Lukáčovciach aj s účasťou nášho Výberu U19 Consulting Logistics. V sobotu 27. júla pôjdeme vinšovať k päťdesiatke futbalu v Čifároch, kde oslávia krásne jubileum zápasom s Dyčkou. Program futbalového leta je bohatý, určite sa máme na čo tešiť, nový ročník o chvíľu zaklope na dvere, môžeme si len želať, aby sa nám vyhla „koronová“ pliaga, či jej podobné,“ povedal predseda ObFZ Nitra Štefan Korman.

 

AKTÍV ŠTK

Na aktíve si prítomní zástupcovia klubov schválili zmenu hracieho času, výkop pre prvé tri kolá sa posunul na 17.30 h. Predseda ŠTK Tibor Révay tiež podal informácie ohľadom aktualít zo súťažného poriadku a rozpisu súťaže, kluby informoval aj ohľadom možnosti striedavých štartov a spoločných mládežníckych družstiev s dovetkom, že žiadosti podané do 15. 7. budú prerokované bez poplatkov. Do novej sezóny sa opätovne po odhlásení v šiestej lige prihlásili Neverice, plus pribudlo aj B-mužstvo Branču. Naopak, minimálne rok sa futbal nebude hrať na Kyneku, Choči a v Lúčnici nad Žitavou.

ŽREB CAMPRI CUPU

Žreb uskutočnili sekretár ObFZ Vlado Lyžičiar a šéf ŠTK Tibor Révay. Štvrtá edícia oblastného pohára sa začne 2. augusta rovno prvým kolom, druhé je na programe 1. septembra a tretie 15. septembra. Štvrťfinále, semifinále a finále sa bude hrať na jar.

Odsúhlasili sa aj iné zmeny pravidiel. V prvých troch kolách pri vzájomnom zápase mužstva siedmej ligy proti mužstvu šiestej ligy, bude mať výhodu domáceho prostredia vždy siedmoligista. Keď sa však stretnú mužstvá úrovňovo rovnakej súťaže, domáce prostredie určí žreb (1. kolo), neskôr pavúk (2. a 3. kolo). Nakoľko víťaz tohtoročnej edície Campri cupu Klasov bude hrať 1. kolo Slovnaft cupu a počet tímov bol nepárny, je priamo nasadený do druhého kola. Súperov v jarnom štvrťfinále a v semifinále už neurčí pavúk, ako bolo zvykom, ale žreb, takisto aj domáce prostredie.

Takto sa tešil Klasov z víťazstva v Campri Cupe. FOTO: Facebook J. F./Jozef Fehér

Dvojice 1. kola (2.8.): 

Králová nad Váhom – Kolíňany

Nové Sady – Paňa

Ladice – Nitrianske Hrnčiarovce

Veča – Cabaj-Čápor

Vinodol – Rišňovce

Čierne Kľačany – Tešedíkovo

Jarok – Chrenová

Babindol – Martin nad Žitavou

Vlčany – Lehota

Štefanovičová – Dyčka

Sľažany – Horný Ohaj

Betonáris Šaľa – Dolné Krškany

Velčice – Trnovec

Dolné Lefantovce – Výčapy-Opatovce

Golianovo – Neverice

Svätoplukovo – Dolné Obdokovce

Pohranice – Tekovské Nemce

Topoľčianky – Čakajovce

Branč B – Horné Lefantovce

Obyce – Mojmírovce

Čechynce – Nevidzany B

Štitáre – Veľký Cetín

Hostie – Lukáčovce

Tesárske Mlyňany – Žitavany

Lužianky – Hosťová

Selice – Močenok

Hájske – Žitavce

Jelenec – Branč

Jedľové Kostoľany – Šurianky

Žihárec – Janíkovce

Čifáre – Hosťovce

Klasov postúpil priamo do 2. kola.

 

AUTOR: Erik Barát.

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close