Campri CupNovinky

Campri Cup zrodil legendy, finálový kinotrhák videlo 965 ľudí!

Finálová rozprávka. Pohár ObFZ Nitra rozohnil ihrisko i tribúnu. Zlatú trofej z Campri Cupu bolo treba rozpoliť: Cabaj-Čápor nebol o nič lepší ako Machulince. Ale mal brankára Hromádku…

Organizácia na jednotku, Dolné Obdokovce vzali finále Campri Cupu ako svoje dieťa. Funkcionár Ľudovít Lidik robil na ihrisku od šiestej ráno, okolo hostí sa potili aj starosta Marián Paulisz, srdeční Tibor Tóth a Peter Gálik, mikrofónu vládol Marek Tigyi. Všetko po masle nešlo len kvôli oblohe, veď lialo ako z krhly a lietali hromy – blesky, ale mračná sa napokon roztrhali. A finalisti Campri Cupu sa nebesám v anglickom počasí oplatili anglickým futbalom, ktorý mal všetko.

Na ihlách

Hneď po hymne sa 965 divákov kochalo strhujúcim divadlom. Machulince zvolili opatrnú taktiku, no už v 18. minúte ju v zuboch roztrhal strelec Kompas – zakončil brejk Lacu a skoro nemožne vyskočil na Húlanov center – 2:0 pre Cabaj-Čápor. Ale favorita zamrazila Kunského placírka z 35 metrov (2:1) a celý druhý polčas sa triasol. Žlto-modrí boli na koni, za rytiera sa však pasoval brankár Hromádka a zažiaril v piatich šanciach. Keď Hanuška preloboval Červeného (3:1), zdalo sa byť hotovo, no Gálik silou vôle pretlačil loptu za čiaru (3:2) a až v 95. minúte spadol sokolíkom kameň zo srdca. „Agresívne Machulince nás nepustili k hre, ale oni si šťastenu vyčerpali v semifinále v Lukáčovciach. Bál som sa, či vydržíme tlak, napokon sa ako kľúčový ukázal náš výborný úvod,“ hodnotil tréner Cabaja-Čápora Miroslav Svýba. „Obrovské sklamanie. O súperovi som vedel veľa, ale čo z toho, keď chlapci nedodržali moje pokyny… Boli sme lepší, no šance sme riešili zbrklo, bez rozumu. Ale aspoň sa diváci bavili,“ smutne riekol Miloš Lukáč, kouč Machuliniec.

Reklama na futbal

Lietajúci Hromádka, poctivý Húlan, presný Kompas, na druhej strane nebojácny Gálik, technický Kováč, šikovný Ondrejka. Na trileri ako z Bondových filmov chýbala jedine kamera. „Veľmi sa mi páčilo,“ poklonil sa konateľ Campri Jozef Kertész. Medzi hŕbou aplaudujúcich nám neušiel ani ten, kto celú myšlienku spískal. „Všetky odmeny platia, Cabaj-Čápor dostane tisíc eur, sadu dresov, ide do Prahy a do tretieho kola Slovnaft Cupu, Machulince majú na účet tristovku. Sláva víťazom, česť porazeným, reklama na dedinský futbal! Campri Cup spojil tri okresy v našom oblastnom futbalovom zväze do jednej perfektnej súťaže. Už sa teším na júlový Aktív Športovo-technickej komisie (ŠTK), kde sa bude žrebovať nová sezóna i druhý ročník,“ zalizoval sa Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra. Potlesk na otvorenej scéne utŕžil aj Jozef Dvonč. „Mrzí ma, že som nestihol začiatok kvôli pohrome s počasím, bolo treba vyriešiť situáciu na Chrenovej a Dolných Krškanoch. Ale druhý polčas som videl celý a bol som unesený atmosférou, dramatickým priebehom a vlastne aj nezvyčajne vysokou návštevou. V závere to vyzeralo na penalty, ale brankára Cabaja-Čápora Romana Hromádku právom vyhlásili za hráča zápasu,“ pridal svoj pohľad Dvonč, rodák zo Zlatých Moraviec, ale primátor Nitry, čiže blízke mu boli oba okresy finalistov.

Víťazov dekorovali garanti Campri Cupu.
Víťazov dekorovali garanti Campri Cupu.

Rozbujnený priebeh strážil rozhodca Róbert Šimák, aby sa horúce hlavy nepozabíjali, pískal aj menšie fauly, pozorne kartoval a jednému metru ostal verný až do konca. „Nemôžem mu nič vytknúť, pískal výborne,“ chválil delegát Ján Pacher.

Rozhodcovská štvorica zvládla ťažký zápas bez chýb.
Rozhodcovská štvorica zvládla ťažký zápas bez chýb.

Machulinský paradox

Na Machulinciach sa vybúrili zákony schválnosti. V semifinále v Lukáčovciach boli zrelé na uterák a postúpili, vo finále zase mlátili Cabaj-Čápor ako slamu a nič z toho. „Dve tretiny zápasu sme boli lepší, prehra nás všetkých mrzí. Neostáva nám nič iné, ako pogratulovať Cabaju-Čáporu, ktorý mal viac šťastia než my. V prvom rade však musím oceniť to, že niečo ako Campri Cup vôbec vzniklo,“ rozhľadene hodnotil na slávnostnej večeri Roman Ondrejka, šéf Machuliniec. A my do bodky súhlasíme. Pohár Oblastného futbalového zväzu v Nitre v prvom ročníku vybil hejterom zuby. „Som pyšný, kam sme to dotiahli, pre chlapcov to bola i možnosť predať sa. Vo finále boli siedmoligisti, myslím si, že sme si pred celým okresom vydobyli rešpekt a Campri Cup zoberú od leta všetci ešte s inakšou vážnosťou,“ uvažoval stopér a najlepší hráč Huntíka Adam Kunský.

Machulince si za spanilú pohárovú jazdu zaslúžia obdiv.
Machulince si za spanilú pohárovú jazdu zaslúžia obdiv.

Cabaj-Čápor žil do rána

„Taký ofenzívny presing, aký ukázali Machulince, som ešte u siedmoligistu nevidel. Hrali fantasticky, ale my sme to ustáli v hlavách a sme v nenormálnej eufórii,“ tvrdil muž zápasu Roman Hromádka. Jeho chlapci mali v Dolných Obdokovciach domácu klímu, asi 100 fanúšikov si šlo hrdlá vykričať. Skalní si na svojich miláčikov počkali aj doma a do pol štvrtej volali na slávu trénerovi Svýbovi. „Je to krásne, čo teraz prežívame. My si to ešte ani neuvedomujeme, ale je to najväčší úspech nášho futbalu,“ povedal nám priamo z emočného Olympu predseda Peter Bosák. Aj vďaka nemu sa Samko, Jakub a ďalší nebudú na ulici v Cabaji-Čápore hrať na Neuera a Messiho, ale na Hromádku a Kompasa.

O tejto partii budú básniť ešte generácie.
O tejto partii budú básniť ešte generácie.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Miroslav Slávik.

Podobné články

Back to top button
Close