Novinky

Čeľadice vítajú piatich šampiónov

Už sa nám zbiehajú slinky na sobotné menu. Neded, ČFK Nitra B a Čeľadice sa popasujú o žiacky grál, Žitavany a Lužianky o dorastenecký.

Barážové duely o majstrov oblasti v kategóriách U15 a U19 už neraz ostali odignorované, dobre si pamätáme, ako boj o sadu dresov a lopty zavrhli žiaci Ivanky a dorastenci Tešedíkova. Teraz nič také nehrozí. Ak Farkas, Uller, Čibík, Marťák, Bíro či ďalšie hviezdy odomknú svoje komnaty krás, Čeľadice si budú sobotu 23. 6. 2018 pamätať navždy.

Čermáň s malými očami

Na žiackom leveli bola bez debát najvyrovnanejšia IV. liga B. Už jeseň nakreslila do tabuľky silnú štvorku ČFK Nitra B, Lukáčovce, Veľké Zálužie, Výčapy-Opatovce: za 14 kôl zaváhal každý titán 4-krát, o chudobný bodík sa napokon tešili Čermánčania, hoci nemali najlepšie čísla v obrane ani útoku. „Nečakane si predĺžime sezónu,“ rozosmial sa Patrik Lahučký. „S titulom sme nerátali. Prihrala nám ho až výhra Veľkého Zálužia vo Výčapoch, boli sme prekvapení,“ vysvetľuje skúsený tréner. Zlatý tím vystaval okolo záložníkov Jakuba Ullera a Simona Pinkavu, ich presné pasy menili na góly Šimon Čapek a Peter Berec. „Bola to pre nás až moc úspešná sezóna. Z najstaršieho ročníka 2003 sme mali leda tak zopár chlapcov, ktorí v našom áčku akurát nehrali. Sme spokojní, chalani zvládli prechod z malého ihriska na veľké, navyše čelili super súperom,“ poklonil sa Lahučký a pozornosť obrátil na sobotu. „Nemáme veľké oči, budeme hlavne radi, keď sa nezraníme. Naši protivníci vyhrali svoje ligy úplne suverénne,“ podotkol.

ČFK Nitra B príde do Čeľadíc s mladučkým kádrom.
ČFK Nitra B príde do Čeľadíc s mladučkým kádrom.

Čeľadice trikrát po sebe?

V histórii baráže starších žiakov je zatiaľ len jeden výherca, Čeľadiciam sa vo vitríne ligocú už dve trofeje. Obe si veľmi dobre pamätá Dominik Čibík – v tejto sezóne dal v 16 zápasoch 50 gólov. „Nie je to len o Čibovi, my sme jeden kolektív,“ hladká svoju veselú partiu Martin Slovák. Minule v Sľažanoch to však žiadni anjelici preňho neboli – jeho chlapci viedli 3:0, ale po červenej pre Lipovského to skončilo 3:3. „Nebol som vôbec spokojný, bola to naša jediná strata v súťaži,“ zaťal päste maximalista. Známy svojskými, ale zlatonosnými metódami. Svojich majstrov IV. ligy C už nastavuje na zlatý hetrik. „Máme najvyššie ambície, no rešpekt pred ČFK i Nededom. Budeme mať problém so zostavou,“ pridal Slovák. Výkon na strope limitov dozaista čaká od brankára Samuela Záhoru, špílmachra Ľudovíta Černého a snajpera Adriána Ďurčinu.

Čeľadice strieľajú v priemere 7 gólov na zápas.
Čeľadice strieľajú v priemere 7 gólov na zápas.

Z Nededu ide strach

Na koniec to najlepšie? Uvidíme v sobotu, ale Neded sa tvári namakame. Deväť končiacich 2003-károv garantuje kolotoč, aký pomotal hlavu celej IV. lige A – skóre 189:14 podkuté 20 výhrami je šialenou vizitkou. „Sme spokojní, tešíme sa. Chceme dokončiť, čo sme začali,“ pozerá vpred Arpád Varga. Verejnosť už horí zvedavosťou, akíže sú Štefan Špalek, Dominik Farkas, Patrik Karvai či Peter Tóth futbalisti, keď majú svoje miestečko aj vo Výbere ObFZ Nitra AGM U15. „V jednote je sila. Od brankára až po útočníka musia všetci pracovať pre tím,“ odmieta chválospevy tréner a pedagóg. O ČFK Nitra B a Čeľadiciach zrejme nemá prečítaných, ale to ani oni jeho. „Čaká nás dobrá konfrontácia. Chceme vyhrať,“ ladí Arpád Varga.

Silná nededská generácia chce dokončiť už teraz famózne dielo.
Silná nededská generácia chce dokončiť už teraz famózne dielo.

X-faktor Borčin

S krajším účtom prídu na dorasteneckú baráž Žitavany. VI. liga A bola ich doménou. V zápasoch pravdy s Janíkovcami šli šťastiu naproti – jesenný rozhodli poťagólom Pauloviča a na jar im padla vhod malátna koncovka „letcov“. Inak však cválali najpresvedčivejšie, vlastne naposledy prehrali pred 13 mesiacmi. Fazónu časujú na záver, posledné 4 duely vybavili so skóre 46:3! „Nepokazili sme si to ako vlani proti Sľažanom, za rok sme urobili veľký skok dopredu,“ hreje Jana Schronera. „Splnili sme, čo sme si stanovili. Aj kolektív je u nás lepší než kedysi. Ale ešte nie je koniec, chceme ísť do piatej ligy,“ túži tréner Iskry.

Žitavany boli na titul najväčší favorit, s tlakom sa vyrovnali perfektne.
Žitavany boli na titul najväčší favorit, s tlakom sa vyrovnali perfektne.

Hrôzu naháňajú tri šable. Nikolas Pecho dal 37 gólov, Frederik Bóna 26 a hoci Lukáš Borčin len 4, v drese áčka strelil ďalších 11. Za dorast chodí len občas, no keď príde, vždy je jeho piatym elementom. „Borkova“ pravačka dávno prerástla okresné končiny, s Výberom ObFZ Nitra v zime vyhral západokrajský turnaj v Trenčíne a teraz bojuje o pľac do Vroclavu. „Každý jeden musí zamakať, vyhrať oblasť by bolo krásne. Lužianky poznáme, nič nám nedajú ľahko, nepodceňujeme ich,“ pridal mladý kouč Schroner.

Do päťky cez stred

Lužianky musia oprášiť výkon zo septembra 2016, keď v Žitavanoch vyhrali 2:1. Dnes už patria do geograficky bližšej skupiny B. A sú v nej najlepší – z 15 výhier bola najohromnejšia 19:0 s Mojmírovcami a najcennejšia s Nededom 4:3. Vtedy doklepli titul a Tešedíkovu ostali oči pre plač. „Spokojnosť, to určite. V béčku je väčšia a kvalitnejšia špička než v áčku, hrali sme veľa vyrovnaných zápasoch, uspeli sme vďaka zohratosti. Ale všetko treba brať s mierou a pokorou, vyhrali sme bitku, vojnu ešte nie,“ krotí oslavy Dalibor Repa.

Lužianky skončili pred 3 rokmi posledné, teraz s takmer totožným kádrom oslavujú titul.
Lužianky skončili pred 3 rokmi posledné, teraz s takmer totožným kádrom oslavujú titul.

„Fazuľári“ sú najchutnejší v strede: Andrej Vranka, Matúš Bíro a Slavomír Billa sa poznajú aj o polnoci, vykope tento trojlístok aj miestenku do V. ligy Stred? „Krajská súťaž nás láka, bola by to výzva,“ prezradil tréner. A vzdal sa tlaku. „My a favorit? Určite nie! Žitavany poznám, je to slušne pripravené mužstvo. My musíme byť pokorní, herne disciplinovaní, hrať kolektívne. Postup do päťky leží na ihrisku a je na chlapcoch, či ho odtiaľ vezmú a ukážu, že im srdce bije pre Lužianky,“ hecuje Repa.

Baráž o majstra U15 medzi ČFK Nitra B, Čeľadicami a Nededom začne o 8.30 h, duel o šampióna U19 Žitavany – Lužianky o 12.45 h. Už sa aj vy tešíte na sobotu do Čeľadíc?

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: ČFK Nitra; Mariana Hamadová; FC Neded; ŠK Žitavany; OFK Lužianky.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close