Novinky

Choča sa rozpadá, Minár a jedenásť hráčov ide do Hosťovej

Jeden futbal padá do priepasti, druhý sa z nej škriabe von. Miroslav Minár hral s Chočou super futbal, ale obec ho podľa jeho slov ignorovala, a tak spolu s jeho jedenástimi hráčmi prichádza znovuzrodiť Hosťovú.

Futbal v Hosťovej ide od úmrtia kapitána Mariána Balka dolu vodou. V malej dedinke je to rok čo rok horšie. Lopta chlapcov fackuje, siedma liga udiera každú nedeľu. Jeseň skončili so skóre 8:61 a beznádejne poslední, utopení v hĺbkach chabého kádra. „Futbal v Hosťovej prežíva najhoršie časy svojej 53-ročnej existencie. Máme veľmi málo hráčov, domáci nejavia záujem, musia hrať cudzí. Smerom do jari nie som veľký optimista,“ ťažkal si na obfz.sk predseda Stanislav Brath.

Futbal v Hosťovej balancuje na hrane prežitia.
Futbal v Hosťovej balancuje na hrane prežitia.

Pozor! V čiernom tuneli sa rozsvecuje. Záchranné koleso letí z Choče. „Futbal na Choči som robil azda len so Števom Pilčíkom, chlapcov som platil zo vstupného a bufetu, mali sme reálnu šancu na titul. Ale keď vám obec hádže pod nohy polená, futbal sa robiť nedá. K stabilite treba dobrého starostu, preto idem do Hosťovej,“ narovinu hovorí Miroslav Minár – s Chočou hral krásny futbal, prebudil aj divákov, v VII. lige C sever bola jeho družina druhá za Tesárskymi Mlyňanmi.

Paulovič, Slovákovci, Tarnayovci, Mikolajčík, Gálik, Viglacký, Vajda, Székely, Škula. Stádo jedenástich futbalistov sa presunie o jedenásť kilometrov na západ. „Odchod z Choče je spoločným rozhodnutím všetkých takzvaných mojich hráčov, ktorých som trénoval už v Nevericiach. Za Choču si ešte zahráme na Vianočnom turnaji, od Nového roka už dvanásť chlapcov nastúpi do Hosťovej,“ vysvetľuje onedlho dvojnásobný otecko. Ako a či vôbec bude futbal v Choči na jar nejako vyzerať, je vo hviezdach…

Oskár Kukučka dal na jeseň 15 gólov, od zimy by mal páliť už v drese Hosťovej.
Oskár Kukučka dal na jeseň 15 gólov, od zimy by mal páliť už v drese Hosťovej.

Miroslav Minár nikde nevydržal dlhšie než tri a pol roka. Funkcionárčil v rodných Nevericiach, neslávnym bolo jeho intermezzo v Močenku. V Hosťovej má byť na jar hasič a od leta stavbár. „Mal som už sedenie so starostom Mirom Brathom, rýchlo sme sa dohodli. Na jar chceme futbal v obci stabilizovať, neskôr možno aj postúpiť do šiestej ligy. Ale v prvom rade musíme rozbehnúť mládež,“ predniesol nám svoje sympatické vízie.

Laso schytili Hosťovčania s radosťou. „Hľadali sme posily do jari, ale nikto sa k nám po pohľade na tabuľku nehrnul. Miro Minár nám prichádza pomôcť, jasne sme si určili pravidlá a veríme, že rozbehneme projekt na viac rokov,“ pridal svoj názor Miroslav Brath, starosta Hosťovej a spolu s menovcom Stanislavom Brathom nosný bod futbalu.

Šedou eminenciou v celom prípade je Martin Slovák. Na jeseň hral za Choču, s Hosťovou bol v kontakte už dlhšie. Akonáhle sa Choča rozpadla, Minára dotiahol do Hosťovej. „Miro Minár je nadšenec do futbalu, dobrý chlap, na jeseň platilo všetko, na čom sme sa dohodli. Vynovenú Hosťovú budem trénovať, okrem Chočanov sa nám ozývajú aj ďalšie posily, myslím si, že to bude fungovať,“ hovorí Martin Slovák, šéfkouč mládeže v Čeľadiciach.

Na jeseň ťažila zo Slovákovho rozumu Choča, na jar bude Hosťová.
Blýska sa Hosťovej na lepšie časy? Veď kde je Martin Slovák, tam sú úspechy…

Horúca linka Choča – Hosťová v jednej dedine futbal zakope, v druhej vykope. Alebo nie? Na desiatky otázok odpovie jar. Najlepšia z nich je, či to v Hosťovej vydrží.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close