Novinky

Čierne Kľačany sú už druhé, v lete chcú rozbehnúť žiakov

„Švecovcov“ za pol roka premohli len ambiciózne Obyce.

Futbalistov Čiernych Kľačian zastihol úvod jarnej časti C-skupiny VII. ligy v parádnej forme. So skóre 17:3 vyhrali všetky svoje novoročné zápasy a troma triumfami v rade sa vyšplhali už na druhú priečku. Zlatomoravskú súťaž pomerne neohrozene vedú Obyčania, jediný premožiteľ tímu Dušana Rumanka za posledných osem súťažných duelov.

Čierne Kľačany na jeseň patrili k tomu lepšiemu, čo zlatomoravská „grupa“ siedmej ligy ponúka, body húfne zbierali hlavne na svojom ihrisku. Takmer štvormesačná pauza im padla vhod, s príchodom jari začali voziť víťazstvá aj z trávnikov súperov – pohodlne vyhrali v Tekovských Nemciach (2:0) a naposledy uspeli na pôde nebezpečného B-tímu piatoligových Nevidzian (2:1). „Pozitívna šnúra je výsledkom dobrej zimnej prípravy, boli sme na sústredení v Sklených Tepliciach, kde sme utužili kolektív. Teší ma aj prístup k tréningom, po tejto stránke je to lepšie, ako tomu bolo na jeseň,“ vysvetľuje príčiny skvelej série tréner Dušan Rumanko.

Pardon, ako sme mohli zabudnúť, medzi dvoma dvojgólovými víťazstvami stihli Čiernokľačanci ozajstným tuctom zdemolovať Hosťovce, pričom mladučký kanonier Lukáš Švec zneuctil obranu protivníka štyrmi zásahmi. „Aj ja som bol z výsledku 12:2 prekvapený, keďže Hosťovce boli oslabené možno len o jedného či dvoch hráčov. Za polčas sme dali 9 gólov, skóre zápasu sme otvorili už pomerne rýchlo. Presadzovali sme sa po rýchlych brejkoch, obrancovia protivníka rýchlostne nestíhali,“ vracia sa k veľkonočnému výprasku 54-ročný kouč.

Posledný duel Čiernych Kľačian mal nálepku magnet kola, v Nevidzanoch sa domáca rezerva ŠK stretla s podobne kvalitným mužstvom hrajúcim o špicu tabuľky. Sobotný šláger priniesol nadpriemerný futbal, vo vysokom tempe sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šance boli pred oboma bránami. Ako to býva zvykom, vyhral efektívnejší celok. „Už v pätnástej minúte sme mohli viesť dva či tri nula, no následne sa hra vyrovnala. Nevidzany mali svoju kvalitu, ale zatlačili nás len v závere. Využili sme takmer všetky chyby súpera, to rozhodlo,“ myslí si Rumanko.

Čiernokľačanci ešte relatívne nedávno zvádzali súboje v najvyššej okresnej súťaži a zdá sa, že po vypadnutí opäť naberajú ten správny kurz. Čierno-zlatý dres si obliekajú prevažne domáci chlapci, medzi nimi aj 22-gólový strelec Lukáš Švec. Nie je však jediným stabilným nositeľom kvality v Rumankovom kádri. „Máme to zaujímavo rozdelené – starší hráči hrajú v strede, aby nemuseli behať, to je úloha pre mladších… (smiech) Dobre hrá stopérska dvojica Július Švec – Miroslav Švec, stred zálohy je o Jožkovi Michaľákovi či Petrovi Kršiakovi, na kraji behá Andrej Šútor. A samozrejme, vpredu strieľa góly Lukáš Švec,“ vymenúva piliere siedmoligistu. Za TJ však v poslednom období nenastupuje niekdajší veľký ťahúň a kapitán Juraj Šabík, ktorý zatiaľ nestíha skĺbiť trénovanie mládeže v FC ViOn a hranie za Čierne Kľačany, venuje sa aj novonarodenému synčekovi. „V zime s nami príliš netrénoval, ale teraz sa k nám opäť pripojil. Bol aj na operácii, verím, že sa už bude môcť vrátiť na ihrisko. Pomohol by nám.“

Za zmienku stojí fakt, že Július, Miroslav a Lukáš Švec nie sú v žiadnom príbuzenskom vzťahu, hoci pochádzajú z tej istej obce. „V našej dedine je Švecovcov veľmi veľa,“ ozrejmuje Rumanko

Z tohtosezónnych účastníkov C-skupiny VII. ligy (nerátajme nevidzanské „béčko“ a C-tím FC ViOn) majú aspoň jeden mládežnícky tím len Tesárske Mlyňany, Machulince, Topoľčianky a Tekovské Nemce. Čoskoro by však toto konštatovanie nemuselo byť aktuálnym. „Nedávno sa u nás rozpadol dorast. V lete by sme radi prihlásili do súťaže mužstvo žiakov, jeho trénerom by mal byť kapitán A-tímu Július Švec,“ informuje na záver rozhovoru Dušan Rumanko, ktorý pri kormidle Čiernych Kľačian pôsobí už takmer dva roky.

Titulná snímka pochádza zo zápasu Čierne Kľačany – Hosťovce (12:2), v popredí ostrostrelec Lukáš Švec. Jej autorom je miestny zanietený publicista Jozef Malý.

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close