Úradné správy

Derby Nevidzan B proti Čiernym Kľačanom ,,odkaučujú“ bývalí spolužiaci

Tri z piatich súťaží dospelých v Oblastnom futbalovom zväze Nitra sa pobrali na zimný spánok. Hore je už len naša najvyššia súťaž a zlatomoravská VII. C. V nej sa črtá ako najlepší súboj, možno malé derby, Nevidzany B s Čiernymi Kľačanmi.

Presne pred troma rokmi a tromi dňami sa zrodila posledná výhra Č. Kľačian proti Nevidzanom B, keď dokázali triumfovať u súpera práve 3:1 a hetrikom sa o to vtedy postaral Lukáš Švec. Od vtedy sa mužstvá rozchádzajú väčšinou spravodlivými remízami, výnimkou jednej výhry ,,béčka“ piatoligistu.

Domáci mali ťažší štart do sezóny, keď z prvých troch kôl prehrali dve a obe doma. Najprv s T. Mlyňanmi, potom so Sľažanmi, no  od vtedy pekným futbalom porážajú súpera za súperom. Najmä výhry v Hostí, doma s Obycami či remíza v Topoľčiankach stroja za zmienku. Mužstvo hrajúceho trénera Erika Šplehu je teda veľmi dobre naladené na nedeľný šláger kola a iné ako výhru si ani nepripúšťa. ,,Na zápas sa samozrejme všetci tešíme. Nie, že sme s nimi dlho neprehrali, ale aj dlho nevyhrali. Motivácia je o to väčšia, že keď vyhráme, budeme zimovať v prvej trojke. Dobre a poctivo sme sa na nich pripravili. Tréner Č. Kľačian Juraj Šabík je môj bývalý spolužiak a mám ho prečítaného, možno viac ako oni sami seba (smiech). U nás bude absentovať Vojtek pre zranenie, ostatní by mali byť na sto percent pripravení. Keď potvrdíme naše jesenné výkony, nebojím sa, že by sme mali vyhrať o menej ako o tri góly,“ povedal hrajúci tréner Erik Špleha.

Takto kedysi vyzeralo ihrisko Nevidzian, teraz je zrenovovované na nepoznanie.
Takto kedysi vyzeralo ihrisko Nevidzian, teraz je zrenovovované na nepoznanie.

Sokol oplýva taktiež sympatickým herným prejavom a pod vedením trénera Juraja Šabíka futbal v Kľačanoch ide skôr vzostupne. Doma si držia stopercentnú bilanciu, prehrali zatiaľ len v Topoľčiankach a v Sľažanoch, no ťažké zápasy ich čakajú v posledných dvoch kolách, lebo jesennú časť zakončia doma proti Obyciam. No poďme späť k Nevidzanom. ,,Aj keď budeme v dosť oslabenom zložení, na zápas s kvalitným mužstvom sa veľmi tešíme. Domáci budú jednoznačný favorit stretnutia, majú pomerne vyrovnané výkony. My pôjdeme do zápasu, rovnako ako s každým súperom, s chuťou hrať futbal. Boli by sme radi, keby prišlo čo najviac ľudí, ktorí budú po zápase odchádzať s pocitom, že videli kvalitný zápas na pomery siedmej ligy,“ povedal v predzápasovom hlase tréner Č. Kľačian Juraj Šabík.

Práve Švec (v bielom medzi hráčmi) rozhodol o poslednom víťazstve Č. Kľačian proti Nevbidzanom B hetrikom pred troma rokmi.
Práve Švec (v bielom medzi hráčmi) rozhodol o poslednom víťazstve Č. Kľačian proti Nevbidzanom B hetrikom pred troma rokmi.

HLASY HRÁČOV

Mário Šabík, krajný záložník  Nevidzan B a bývalý hráč Č. Kľačian: ,,Nálada v mužstve je veľmi dobrá. V ,béčku‘ sme veľmi dobrá partia a táto séria bez prehry nás len posilňuje. Napriek tomu, že túto sezónu sme hrali dosť zápasov bez chalanov (kvôli zraneniam), ktorí sú oporou v základnej zostave, sú výsledky veľmi dobré. V Č. Kľačanoch som začínal s futbalom, za ten čas som tam spoznal veľa chalanov, čo stále hrávajú, takže o to zaujímavejší je pre mňa tento zápas. Motiváciu mám aj ja a aj celý tím veľmi veľkú, chceme vyhrať a nepokaziť si sériu bez prehry, aby sme zimovali v prvej trojke. Majú tiež veľmi dobrú sériu, ale verím, že na našom ihrisku svojou hrou vyhráme. Môj tip na výsledok je 3:2 pre nás, a verím, že rozhodne Matej Šutka, ktorý tiež hrával v Kľačanoch, vracia sa po zranení a mal by nastúpiť na záver zápasu. Myslím, že príde čo najväčšia divácka kulisa na tento zápas, tipujem 392.

Markus Graus, brankár Čiernych Kľačian: ,,Napríklad o tom, že sme proti nim 3 roky nevyhrali, som vôbec nevedel, keďže tam pôsobím ani nie rok, ale myslím si, že to bude vyrovnaný zápas o jeden gól, a dúfam, že sa nám podarí zvíťaziť. Nálada v kabíne je celkom dobrá ako pred každým zápasom, aj keď máme teraz citeľné absencie, keďže sa zranil náš kapitán Peter Kršiak a ,out´ na tento zápas bude aj Dominik Roman. Podľa mňa máme toľko kvality, aby sme sa s týmto vedeli vysporiadať a hráčov nahradiť, či už na tento alebo na budúci zápas. Môj tip na výsledok je 2:1 pre nás a divákov príde hádam do 150. Vo vyrovnanom zápase budú rozhodovať detaily a chyby.“

Kapitán Kršiak (vpravo v bielom) v nedeľu pre zranenie hosťom nepomôže.
Kapitán Kršiak (vpravo v bielom) v nedeľu pre zranenie hosťom nepomôže.

 

AUTOR: Erik Barát.

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close