Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Ďurček prípravil Čierne Kľačany o prvé body

V nedeľu podvečer Hosťovce doma privítali lídra Zlatomoravska a to Čierne Kľačany, ktoré ešte v lige nestratili ani jeden bod a boli suverénne na prvom mieste.

Kľačančania dvakrát dorovnávali stav, dokonca v závere zápasu vyhrávali, ale v 90. minúte nastúpil za Hosťovce 40-ročný Zdenko Ďurček a svojím gólom vydoloval pre svoj tím aspoň bod a Čierne Kľačany prišli o prvé body v súťaži. Ale stále zostávajú na prvom mieste so 16 bodmi. Druhé Tesárske Mlyňany majú tak isto bodov, ale majú horšie skóre. 7. C liga začína mať prekvapivých lídrov a tímov na popredných priečkach.
Podrobnejšie sme sa pozreli na zápas a požiadali hviezdu hrdinu domácich  Zdenka Ďurčeka (Hosťovce) a predsedu Júliusa Šveca (Čierne Kľačany) o pozápasové vyjadrenia.

FAKTY
Hosťovce – Čierne Kľačany 3:3 (1:1)
Góly: 10. J. Kubala, 51. M. Horniaček, 90. Z. Ďurček – 17. L. Švec, 69. D. Roman, 82. M. Horný, R: J. Kotrec (F. Kabát), 20 divákov, ŽK: 90. Z. Ďurček.

HOSŤOVCE: M. Laurinec – B. Ovsenák (80. L. Gálik), L. Ondrejmiška, A. Žembery (71. A. Búš), V. Nosál, A. Chrenko, R. Kubala, M. Horniaček (90. Z. Ďurček), J. Kubala, Š. Khavavka, P. Kliman

ČIERNE KĽAČANY: E. Bobok (51. M. Valkovič) – D. Bobok, M. Horvát, A. Čaladik, B. Lukáč (75. P. Horný), M. Horný (84. V. Valkovič), J. Michaľák, P. Švec, M. Gajdoš, Lukáš Švec (68. P. Kliman), D. Roman.

KOMENTÁR
Do vedenia sa Hosťovce dostali po akcii z rohu, keď loptu do siete upratal Juraj Kubala – 1:0. O 7 minút neskôr hostia vyrovnali po góle Lukáša Šveca, keď domácemu brankárovi prepadla lopta – 1:1. Za nerozhodného stavu sa išlo šatní. Krátko po obrátke sa domáci znovu ujali vedenia po peknej strele ku tyči od Martina Horniačeka – 2:1. Pri tomto góle sa zranil hosťujúci brankár Erik Bobok a musel byť vystriedaný a do brány sa postavil hráč. V 69. minúte hostia znovu dorovnali stav po krížnej strele od Dominika Romana – 2:2. Osem minút pred koncom zápasu sa Čiernom Kľačanom podarilo prvýkrát v zápase dostať do vedenia po strele z vyše 20 metrov od Martina Horného – 2:3. V 90. minúte nastúpil za domácich Zdenko Ďurček a svojím gólom zariadil pre Hosťovce remízu – 3:3.

POZÁPASOVÉ HLASY

Zdenko Ďurček, autor 3. gólu Hosťoviec: „Bol to bojovný a kolektívny výkon. Hostia boli kondične a herne lepšie na tom ako my, ale nevzdali sme sa a v posledných sekundách zápasu sme udreli po mojom góle a sme veľmi šťastní za remízu.“

Július Švec, predseda Čiernych Kľačian: „Domáci sa nás dobre pripravili, ujali sa vedenia, my sme vyrovnali. Domáci za stavu 1:1 nepremenili pokutový kop, my sme viaceré šance pozahadzovali a domáci trestali gólom na 2:1. Podarilo sa nám potom otočiť stav, ale v 90. minúte sme inkasovali gól a zápas skončil remízou. Hosťovce podali dobrý výkon.

Autor: Jakub Chrenko.

 

Podobné články

Back to top button
Close