Campri CupNovinky

Dva tituly za tri dni? Nie tak zhurta. Volkovce hlásia problémy

Najlepšou jarnou formou vedú azda najvyrovnanejšiu VI. ligu na Slovensku, beztak sú v cieľovej rovinke opatrní: pred piatkovým finále Campri Cupu nevidia favoriti všetko ružovo.

Keď sa povie Volkovce, každému napadne meno Ondrej Kozolka – starostom obce pri Zlatých Moravciach je od roku 1994, futbalu slúži dokonca už 41. sezónu!

A hoci sa pod Inovcom 14 rokov hrala IV. liga, práve tento ročník môže byť trofejovo najúspešnejší – ak „céčkári“ ViOnu v piatok v Cabaji-Čápore porazia Kolíňany a v nedeľu doma Dolné Obdokovce, v pondelok ich v robote zrejme nečakajte…

Volkovce od leta trénovali trikrát týždenne, aby na štarte júna mali na dostrel dva tituly za tri dni – predvedú sa v piatkovom finále Campri Cupu v tom najlepšom svetle?

Ak vyhráte v piatok aj v sobotu, budete majstri VI. ligy aj Campri Cupu. Zvládnete to? – spýtali sme sa starostu, predsedu a trénera Volkoviec Ondreja Kozolku

– To je pre nás aktuálne najťažšia otázka. V našom tíme je náročná situácia – viacerí hráči, napríklad Tomáš Gábriš, Jožko Chovanec, Tomáš Kozolka, Jano Marták, laborujú so zraneniami a robia maximum pre to, aby sme zvládli túto sezónu, za čo im treba poďakovať.

Chlapci vedia, že čoskoro budem oslavovať 60. narodeniny, verím tomu, že urobia všetko pre to, aby do Volkoviec priniesli aspoň jednu trofej.

Zamyslený Ondrej Kozolka.
Zamyslený Ondrej Kozolka.

Cítite, že vaša skvelá jarná forma (11-2-1, skóre 42:14) je správne načasovaná na piatok?

– Som presvedčený o tom, že naši chlapci sa hecnú. Hoci viacerí na tréningoch iba vyklusávajú, aby v nedeľu vôbec mohli hrať, kožu lacno nepredáme.

Na jar zbierame viac bodov než na jeseň, pritom v zime sa u nás udiali zmeny. Odišli Tesársky a Holečka, kvôli zdravotným problémom prerušil kariéru Kováč, prišli Baumeister, Roman a Marták. Vyšli nám však zápasy vonku a od 7. apríla po výhre na Chrenovej vedieme šiestu ligu.

Školník, P. Kozolka, T. Kozolka, Marták, Baumeister, Gábriš, Chovancovci a Kováč hrali za Volkovce aj štvrtú ligu, v dneškoch s nimi panujete v šiestej. Máte najlepší tím v súťaži. Súhlasíte?

– Máme dobrý káder, no niekedy sa s ním ťažko pracuje. Skúsený tím však majú aj Kolíňany, približne vyrovnaný nášmu. V bráne je Novota, vzadu Ballabáš, v strede Turan, pozor treba dať aj na Čiffáryho a Bisáka, proti ktorým sme hrávali štvrtú ligu.

Celkovo je aktuálna šiesta liga veľmi vyrovnaná. Každý môže vyhrať s každým. Žiadna šiesta liga na Slovensku nemá predposledné mužstvo s až 33 bodmi, iba nitrianska.

Na Kolíňany ste po dlhých rokoch natrafili až v minulej sezóne. Zatiaľ máte navrch (1:1, 4:2, 3:1, 1:2). Aký sú súper?

– Kvalitný káder, dobrý tréner Višňovský, dobrý predseda Varga. Ak zabojujeme, určite môžeme Kolíňany zdolať, veď v šiestej lige s nimi máme lepšie vzájomné zápasy. Osobne si myslím, že piatkové zostavy budú približne rovnaké ako náš jarný duel (1:1), ktorý sa divákom páčil.

Ku Campri Cupu sme rovnako ako vlani pristúpili vážne a urobili, čo mohli. Termín finále nám určite nevyhovuje, ale musíme sa prispôsobiť.

Rozhodovať bude aktuálna forma. Ak chceme uspieť, musíme pôsobiť kompaktne a niečo vymyslieť. Rozhodne neočakávam tak nespútaný zápas ako náš v Klasove (5:6), ktorý bol krásny pre divákov, ale pre trénerov nie. Predpokladám skôr opatrný futbal.

Brankár Novota vychytal Kolíňanom veľa jarných bodov. Kedysi zvykol hviezdiť vo vašom drese…

– Jožko je kamarát, som s ním v kontakte možno častejšie než kolíňanský tréner Višňovský (smiech). Vo Volkovciach odchytal veľa zápasov, teraz situácia priniesla, že sa postaví proti nám. Verím, že niekedy za nás ešte bude chytať. Stále oňho máme záujem, kľudne aj od leta.

Je to najlepší brankár v šiestej lige. Keby nebolo Novotu, o majstrovi je už rozhodnuté.

Hoci Volkovce sužujú zranenia, v piatkovom finále sa chcú blysnúť.
Hoci Volkovce sužujú zranenia, v piatkovom finále sa chcú blysnúť.

Na semifinále Campri Cupu s Lukáčovcami (3:0) ste si z treťoligových Vrábel povolali Dzureka a Marhevszkého alebo v nedeľu do Čechyniec (2:1) druholigového dorastenca Töröka. Na posily z kuchyne ViOnu máte právo aj v piatkovom finále, využijete to?

– Nikto z Vrábeľ na našej súpiske určite nebude. S Lukáčovcami tomu bolo tak jediný raz v sezóne, bola to z núdze cnosť. Chýbalo nám vtedy osem či deväť hráčov a dorastenci ViOnu mali v tom čase svoje zápasy. Z nich sa v piatkovej zostave zrejme predstaví Juro Šabo, bol s nami aj v minulých pohárových zápasoch, zaslúži si to.

A čo hovorím na kritikov, ktorí nám tieto kroky vyčítajú? Ak neberieme do úvahy Horný Ohaj, mestskú časť Vrábeľ, Volkovce sú najmenšia obec v šiestej lige a futbal sa snažíme robiť najlepšie, ako vieme.

Tam, kde vlani stroskotala vaša plavba Campri Cupom (0:1), môže v piatok prísť do zlatého prístavu. Vypravíte do Cabaja-Čápora aj autobus z dediny?

– V šiestej lige chodíme všade autobusom, okrem Žitavian. Hráči ho spolu s fanúšikmi určite zaplnia aj tentoraz. Je na ďalších fanúšikoch, či pôjdu na autách. Určitú časť divákov sme si získali, sú radi, keď sa nám darí. Päť jarných víťazstiev vonku prinieslo radosť do radov obyvateľov.

Ako som však už minule povedal – dúfam, že zlomíme smolu, ktorú máme na ceste z Nitry cez Močenok do Šale. Za rok sme prehrali v Šali s Betonáris, v Močenku a taktiež vlani v semifinále Campri Cupu v Cabaji-Čápore.

Celá oblasť sa pýta, kto v piatok vyhrá finále Campri Cupu a či do Cabaja-Čápora príde viac divákov než vlani do Dolných Obdokoviec (946). Čo si myslíte vy?

– Cabaj-Čápor je jedna z najväčších dedín Okresu Nitra, istotne príde veľa ľudí, ale prišlo by ešte viac, ak by sa finále hralo bližšie.

A výsledok? Nech vyhrá lepší. Ak nám to nevyjde, v nedeľu máme ešte jednu opravu.

Inak, je to už vaša 41. sezóna pri volkovskom futbale. Je pre vás najkrajšia hra stále najkrajšia?

– Baví ma to, ale niekedy to je ťažké.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Adam Ferenc.

Podobné články

Back to top button
Close