NovinkyVýbery

Dvadsaťsedem pozvánok do Trnavy

Výber ObFZ Nitra U11 je už najlepší na juhozápade. Bude v nedeľu šerifom celého divokého západu?

Recepcia športovej haly v Galante spravila v nedeľu jednu chybu.

Nevyberala vstupné.

Futbal Nitry za to stál!

Ale hrebienok dole. Pokoj. Kľud. Výhra v kvalifikácii je málo. Polovica, polcesta, polplavba, pol-hocičo. „V Galante sme boli najfutbalovejšie mužstvo, a to sme dokonca postavili aj mladších chlapcov. Zohrali sme sa siedmimi tréningami a troma prípravnými zápasmi, no až také skvelé výkony som od chlapcov v kvalifikácii nečakal. Postup je dôležitý, naša misia nekončí, na hlavnom turnaji chceme skončiť dobre,“ rozumne volí vety Roman Hromádka, hlavný tréner Výberu ObFZ Nitra U11.

VYBER U11 v supravach

Keď sa dá chváliť, chváľme! Ako keď štrnásť besných pitbullov vypustíte z voliéry, tak hrali Nitrania o pol desiatej ráno proti Komárnu. Už v 4. minúte bolo 5:0, ale modrí mužici si šupli dva vlastné, čiže napokon 9:2. „Chceli sme už do desiatej minúty sfúknuť súpera z ihriska, vedel som, že výhra by nás naštartovala,“ analyzuje šéfkouč mládeže v Cabaji-Čápore.

Výberovci si trochu pustili k telu Dunajskú Stredu (5:4), udupali Levice (5:1), postup už bol istý, tak si proti Novým Zámkom zahrali všetci (2:1) a v bezchybnom šlágri rozsekali aj Galantu (6:3). Zápasov? Päť. Výhier? Päť. Gólov? Dvadsaťsedem. Rešpekt. Všetkým! „Chlapci zobrali kvalifikáciu vážne, ukázali výbornú pripravenosť z klubov. Boli dobre psychicky nastavení. Pochvala ide každému jednému, nerobíme rozdiely, tvoríme super partiu. Som spokojný, len sme niekedy mohli premeniť aj viac šancí,“ zarypol si do pery.

VYBER U11

Galantskou halou duneli nitrianske oslavy. Rodičov, trénerov či fanúšikov bolo dvakrát viac než hráčov, pri Váhu bol z toho v nedeľu modro-biely prístav. „Všetkým, ktorí prišli, v mene chlapcov ďakujem, snáď sme sa im odvďačili dobrým futbalom. Keď nás celá hala hnala dopredu, mal som zimomriavky, aj mojich zverencov to poriadne namotivovalo,“ pokyvkáva Roman Hromádka. Na striedačke ho vhodne dopĺňal Matúš Vajzer z Bábu.

Pýtate sa, kto z nášho výberu vyniká? Že sme ani jedno meno nenapísali?

Uvidíte v nedeľu. V Trnave. Hlavný turnaj sa pre nás začne o 8.58 h, prvým súperom je Trenčín.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close