Campri CupNovinkyObFZ NitraSlovenskoSponzori

Dvere III. ročníka Campri cupu otvárajú dve predkolá!

Štyri zo 66 klubov Oblastného futbalového zväzu Nitra začínajú súťažné zápolenie v sezóne 2019/2020 o týždeň skôr, za čo môže predkolo III. ročníka Campri cupu. 

Kvarteto klubov, ktoré v minulej sezóne nazbierali najmenej bodov, si to rozdajú v nedeľu v nevšednom čase o 17:30. Choča privíta mestskú časť Nitry-Kynek a Lúčnica si to rozdá s najmenšou obcou v našej oblasti- Štefanovičovou. Poďme si teda zmapovať oba zápasy do detailov.

Choča (7C) Nitra-Kynek (7A)

• Pre Družbu bola minulá sezóna najhoršia za ostatné roky. Základnú časť zlatomoravskej ,,horskej” ligy ,,premršťali” s nulou na účte a v nadstavbe o umiestnenie vzali bod iba v Jedľových Kostoľanoch. I keď v niektorých zápasoch im ušiel bodík doslova pomedzi prsty, no napríklad zápas v takých Nevericiach radšej nespomínajme. V Campri cape do Močenku ani necestovala. Choča napokon so cťou dohrala aspoň súťaž a brankár a predseda v jednom Martin Novák už vyskladal mančaft aj pre budúcu sezónu.

Martin Novák, hrajúci predseda Choče: ,,Neviem ako súper, ale my sa chystáme nastúpiť na zajtrajší zápas. Káder ešte nie je celkom uzavretý, pracujeme na nejakých menách, ktoré nechcem zatiaľ špecifikovať, lebo nie sú doladené. Posnažíme sa postúpiť do prvého kola, bol by to určite pekný štart do sezóny.”

Predseda a brankár Choče Novák bude mať cez sezónu opäť kopu práce.
Predseda a brankár Choče Novák bude mať cez sezónu opäť kopu práce.

•Kynek organizuje v sobotu na vlastnom ihrisku turnaj, ak všetko dopadne dobre, Kynek by mal túto ,,bariéru” preskočiť a na Choču vycestovať. Veď minulý rok bol práve toto hlavný dôvod, prečo nešiel na predkolo do Jedľových Kostolian. V lige to už bola zas iná káva, na jar sa im nepodarilo získať ani bod, no na jeseň ešte uhrali za tri body doma so Štefanovičovou. V hale im však ide, na Vianočnom Moget cupe boli čiernym koňom skupiny. V Kyneku veria, že táto sezóna bude úrodnejšia. Bude tomu tak?

Peter Pánek, predseda Kyneku: ,,Dnes sme organizovali turnaj, na ktorom sme sa bavili, čo zajtra a zháňali káder. Hráči sú po dovolenkách, beztak sa s tým budeme snažiť pracovať. Ideme na Choču a pobijeme sa o postup!”

Kynek každoročne dokazuje, že v hale im to ide lepšie.
Kynek každoročne dokazuje, že v hale im to ide lepšie. Zloží sa na zajtra?

Lúčnica nad Žitavou (7B)Štefanovičová (7A)

•Minulú sezónu Lúčnica šokovala len raz – v derby so Žitavcami, kde uhrala svoje prvé aj posledné tri body. Remízku ešte pridala s Čifármi, ale i beztak to bola pre Vajku katastrofálna sezóna. Častokrát dohrávala v ôsmich či deviatich, no sympaticky bojovala za akéhokoľvek stavu a dohrala súťaž. Aj ona ako dva predošlé tímy nevycestovala na predkolo uplynulého ročníka Campri cupu, tak vtedy znovuzrodená Kráľová nad Váhom prišla k prvému triumfu grátis. Hrozivo pre ňu dopadol aj tradičný Družstevný turnaj v Žitavciach spred mesiaca, keď od domácich dostali 3 kusy a od Dyčky 12, pričom sami nenapli sito ani raz. Čo od nich v budúcej sezóne očakávať, je vo hviezdach…

Peter Feherváry, nový hrajúci predseda a tréner Lúčnice: ,,Pokiaľ súper pricestuje, plánujeme určite. Pred novým súťažným ročníkom sme namotivovaní, zohnali sme už aj nejaké posily, nejaké sú ešte v riešení, je to rozpracované, hádam to dotiahneme do konca. Do zápasu pôjdeme určite s cieľom vyhrať a postúpiť do prvého kola.”

•Štefanovičová zaostáva v počte obyvateľov za Paňou o šesť, čo je presne toľko, koľko uhrala minulú sezónu bodov. Je jediná z kvarteta týchto tímov, ktorá hrala minulý rok Campri cup (prehra v Pohraniciach 6:1), a ktorá neskončila v svojej lige posledná. Zanechala v závese troch bodov už spomínaný Kynek. Čo vyparatí obec za mojmírovcami túto sezónu, uvidíme.

Marián Krátky, manažér Štefanovičovej: ,,Dnes som celý deň zháňal chalanov, či môžu zajtra hrať. Zatiaľ sa mi ich veľa neozvalo, no hádam to poskladáme a prídeme bojovať o postup do prvého kola.”

Bola by škoda, keby ihrisko v Štefanovičovej osirelo.
Bola by škoda, keby ihrisko v Štefanovičovej osirelo.

Víťaz zápasu Choča – Kynek si zahrá v prvom kole s Čifármi a úspešnejší z dvojice Lúčnica – Štefanovičová privíta Tekovské Nemce. Poďme na to!

AUTOR: Erik Barát.

FOTO: archív.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close