NovinkyVýbery

Halový výber dorastencov začal s prípravou

Tréner Kristián Maťko mal na prvom tréningu 19 chlapcov z okresných súťaží.

Prestížny „západokrajský“ turnaj dorasteneckých výberov oblastných zväzov sa uskutoční až o viac než mesiac (24. 2.). Reprezentanti nášho ObFZ Nitra sa už pustili do prípravy.
Oblastné hviezdičky si dali rande v stredu večer v Športovej hale Olympia na Chrenovej, z pôvodnej 23-člennej nominácie sa ospravedlnili Patrik Marťák zo Žitavian a Hornokráľovan Kevin Kotlár, neprišli ani Richard Tietz (Vlčany) a Slavomír Billa (Lužianky). Trénerovi Kristiánovi Maťkovi sa tak hlásilo 19 dobre naladených borcov. Reprezentovať oblasť je česť a pocta, snahu vojsť sa do konečnej nominácie mal každý z prítomných.

IMG_6014
Najlepší dorastenci do bodky rešpektovali pokyny trénera Maťka.

Kouč Maťko určil pre modelovaný zápas tri štvorky a jednu trojku, ktorá bola vždy dopĺňaná jedným hráčom: Henrich Benko (Lapáš), Matúš Bíro (Lužianky), Dávid Hladík, Nikolas Pecho (Machulince) – Christián Beňo (Machulince), Adam Lenický (Horná Kráľová), Stanislav Stojka, Lukáš Bujdák (Vinodol) – Tomáš Horák, Adam Chňapek (Jarok), Denis Marcinkech (Vinodol), Adrián Kukučka (Jelenec) – Peter Massányi (Nitrianske Hrnčiarovce), Martin Fazekaš (Sľažany), Tomáš Tkáčik (Cabaj-Čápor). V bránkach sa striedali Matúš Krajčo (Janíkovce) s Petrom Kollárom (Nové Sady) a Martin Červený (Machulince) s Marekom Hollým (Cabaj-Čápor).
Trištvrte hodina futbalu priniesla len päť gólov. „Chalani sú si navzájom veľmi vyrovnaní, nikto z nich určite nemá isté miesto v zostave už teraz,“ prezradil príjemné starosti tréner halového Výberu ObFZ Nitra U19 Kristián Maťko. „Bol to prvý tréning, ešte sa dobre nepoznáme, no hodnotím ho v dobrom svetle. Tempo hry bolo veľmi vysoké,“ dopĺňa hrdý Jaročan Tomáš Horák, ktorý je v dorasteneckom výbere už tretí rok po sebe.

Ďalší tréning sa uskutoční v utorok 17. januára opäť v Športovej hale Olympia. Zraz je naplánovaný na 19.45 h, tréning začína o 20.00 h.

FOTOGALÉRIA
IMG_6038
IMG_6039
IMG_6066
IMG_6107
IMG_6049
krajco
lenicky
kukucka
horak
tim

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close