NovinkyObFZ Nitra

Hosťová prvýkrát padla, nedokázala nastúpiť na žitavský rýchlik

V VII. lige B sa prvej prehry dočkala aj Hosťová. Žitavce ju skvelým výkonom ošklbali a už im treba na prvé miesto v tabuľke len o desať gólov viac. 

Dedinka za Vráblami sa po šiestich kolách nachádza na príjemnej druhej priečke s bilanciou už len o skóre pred svojím nedeľným súperom. Uplynulá nedeľa v ObFZ Nitra priniesla viacero  vyšších víťazstiev, ale najviac medzi ľudmi rezonovalo to z Hosťovej 1:6. Pre hostí to bola zaiste veľká výhra, keď hrajúci tréner Martin Zrubec  namiešal svojim chalanom dokonalý a najmä úspešný elixír. Počas celého stretnutia sa prezentovali poctivým kolektívnym futbalom, ktorý budú chcieť zopakovať už najbližšie kolo v derby s Lúčnicou. V stredu podvečer nám ochotne zdvihol telefón tréner Juraj Sádovský: „Mužstvo je momentálne dobre postavené, aj keď ojedinele musia byť nominovaní aj starší hráči, ktorí už hrávajú pomenej. Takýmto situáciám sa samozrejme snažíme predísť, ale nikdy nevieme čo sa stane. Hráči sú spokojní, stretávame sa dvakrát do týždňa, utorky a piatky, pokiaľ to pracovné povinnosti dovoľujú,“ povedal na margo aktuálnej situácie v tíme.

Na otázku, ako zatiaľ hodnotí jeseň, odpovedal so skromným úsmevom na tvári: ,,S doterajším priebehom jesene  sme veľmi spokojní, aj keď žiadne víťazstvo sa nerodilo ľahko. Najväčšia radosť bola v ostatnom kole, keď sme na horúcej pôde v Hosťovej, ktorá doplnila káder o viacero kvalitných hráčov, vybojovali vysoké víťazstvo. Taktiež nemôžeme zabudnúť na domáci obrat s Babindolom z 0:2 na 3:2, kde padli na oboch stranách naozaj výstavné góly. Sme radi aj z nášho prejavu na ihrisku, chalani si dávajú záležať a je to rozhodne vidieť, akurát v Štitároch to nebolo ono, síce nám chýbalo zopár hráčov, ale dalo sa ukázať viac.“ Pripravení na víkendové derby? ,,Tak čaká nás domáce derby s Lúčnicou, tak ako inokedy, aj do tohto zápasu ideme s túžbou zvíťaziť. Výsledok tipovať nebudem, ale dúfam, že si udržíme čisté konto a strelecky by sa mohli presadiť aj hráči, ktorí na svojom konte nemajú doposiaľ žiadnu gólovú čiarku,“ skonštatoval.

Derby zápasy s Dyčkou či Lúčnicou majú vždy svoju šťavu.
Derby zápasy s Dyčkou či Lúčnicou majú vždy svoju šťavu.988

Žitavčania sa v najbližších dňoch chystajú prevzdušniť ihrisko, keďže bolo postriekané proti burine. Väčšinu brigád organizujú aj činia svojpomocne, pravidelne sa zapoja aj hráči a výbor, tak tomu bude aj teraz: „Snažíme sa takto utužovať partiu a súdržnosť mužstva, na ktorej dlhé roky staviame. Veľká vďaka patrí aj vedeniu obce a najmä našim babám – fanúšičkám, ktoré si samé zabezpečili rovnaké tričká a mikiny a chodia nás pravidelne podporovať,“ zakončil Sádovský.

Najbližšie kolá čakajú červených ťažšie zápasy, tento víkend Lúčnica, v 8. kole cestujú do Jelenca, ktorý figuruje na 9. priečke a v 9. kole  narazia na šiestou ligou obité Čechynce. Určite sa bude na čo pozerať, doterajšie zápasy to len potvrdzujú. Od prvého miesta až po siedme je rozdiel len troch bodov, čo značí, že liga je zatiaľ mimoriadne vyrovnaná a väčšina zápasov nemá favorita.

Majte Žitavce pod drobnohľadom, ešte ani z ďaleka nepovedali posledné slovo!

AUTOR: Šimon Zaujec.

Podobné články

Back to top button
Close