Aktuality Úvodná stránkaCampri Cup

Ide semifinále: Odkazy Czuczora a Charizopulosa

Mojmírovce zajtra o 17.30 h nastúpia vo favorizovanom Veľkom Cetíne.

Adrián Grebáč z Veľkého Cetína a Radovan Hadža z Mojmíroviec stihli v aktuálnom ročníku šiestej ligy streliť 48 gólov. To je číslo, na ktoré strelecky nedosiahla polovica tímov súťaže. Sezóna sa pritom ani zďaleka nekončí. Práve naopak – to najlepšie divákov iba čaká. Druhý a tretí v poradí top kanonierov okresu proti sebe nastúpia už zajtra, keď jesenní vicemajstri z Veľkého Cetína vyzvú Mojmírovce v boji o postup do finále Campri Cupu.

Atraktívne semifinále štartuje zajtra o 17.30 h. Pozývame rozhovormi s trénermi Máriusom Charizopulosom (Veľký Cetín) a Jozefom Czuczorom (Mojmírovce).

Charizopulos: Verím, že kvalitou zvalíme Mojmírovce

Cetín má skvelú fazónu, s výnimkou prvého kola na jar ešte neprehral. Čo stojí za dlhodobou formou tímu?

Vidím za ňou výborný kolektív, v ktorom si chlapci navzájom prajú a bojujú jeden za druhého. Na tejto úrovni je to podľa mňa základ.

Mojmírovce s vami naposledy siahal na bod, keď za stavu 0:1 zahodili pokutový kop. Čo bolo kľúčom k vášmu tesnému triumfu?

Žiaľ, tohto zápasu som sa nemohol zúčastniť, ale Pali Búš mi referoval, že najdôležitejšia bola kolektívna bojovnosť doplnená výborným výkonom brankára Straku. Samozrejme, na to tam je (úsmev).

Začiatkom jari vám chýbalo viacero hráčov, ako je na tom váš káder pred semifinále Campri Cupu? Sú všetci zdravotne v poriadku?

S Palim Búšom vedieme mužstvo tak, aby šancu dostal každý chalan a zostavu často rotujeme. Myslím, že aj preto sme na tom aktuálne dobre (musím si zaklopať), až na drobné šrámy, tie sme však očakávali, nakoľko sa blížime ku záveru sezóny.

Tím Mojmíroviec je známy svojou bojovnosťou až do konca. Sledujete jeho výsledky v aktuálnej sezóne, pripravujete sa naň aj takticky?

Priznám sa, že výsledky Mojmíroviec veľmi nesledujem, ale po stretnutí s nimi vieme, že bojovní sú. Očakávam ťažký zápas, na ktorý sa takticky určite pripravíme. Verím, že kvalitou súpera zvalíme a budeme sa tešiť z postupu do finále.

Aké sú aktuálne ciele Veľkého Cetína v šiestej lige? Chcel by si tím v prípade prvenstva vyskúšať vyššiu súťaž?

Odpoveď ohľadom prvenstva je jednoznačná. Áno, chceme byť prví a preto súťažíme. Druhá otázka by v prípade postupu nebola pre mňa, Klasovu však každopádne chceme byť na dostrel až do konca sezóny. Najlepšie pre diváka by bolo, keby sa o majstrovi rozhodlo v poslednom kole na pôde Klasova, kde mám viacero kamarátov a bola by to oslava dedinského futbalu. To ale , samozrejme, predbieham, koniec sezóny je ešte ďaleko. Musíme sa naň dobre pripraviť a zvládnuť aj ostatné zápasy.

Czuczor: Cetín je favorit, chceme ho potrápiť

Priznajte, čakali by ste pred sezónou, že na jar budete hrať o postup do finále Campri Cupu?

Pri mužstve som na jeseň ako tréner nebol, výsledky však malo priaznivé a zaslúžene sa nachádza medzi štvorkou najlepších. Škoda, že nie aj v súťaži…

Ešte pred týždňom mali Mojmírovce identický počet víťazstiev, remíz i prehier, v súťaži sa však tešia povesti zdatného a bojovného súpera. Ste s aktuálnymi výkonmi vášho tímu spokojný?

Nie som spokojní vôbec, hoci sme v zime spravili určitý progres, výsledky neprichádzajú také, aké by sme si želali. Mužstvo na to určite máme, no vstup do jarnej časti nám nevyšiel, trápili sme sa herne aj výsledkovo.

Čo vášmu výkonu chýbalo v poslednom vzájomnom stretnutí, keď u vás Veľký Cetín triumfoval najtesnejším rozdielom?

Bolo toho viac, napríklad lepšie riešenie šancí, ale i kúsok športového šťastia. Vytvorili sme si 6-7 čistých príležitostí, zahodili sme aj penaltu. Asi to bol deň, keď nedáte gól ani z bránkovej čiary. Škoda, ale bohužiaľ, sú aj také smolné zápasy.

Čomu pripisujete porážku rozdielom triedy u nováčika z Trnovca? Čo bude treba v porovnaní s týmto stretnutím zajtra zmeniť?

Divák si prišiel na svoje, deväť gólov sa tak ľahko nevidí. Bol to výborný zápas, no musíme uznať kvalitu Trnovca. Boli lepší, efektívnejší, ich rýchlonohí útočníci nám robili problémy a my sme svojou naivnou hrou prispeli.

Na jar ste doma prehrali iba raz, a to práve s vaším zajtrajším súperom. Máte recept na to, ako prelomiť jeho kompaktnú obranu?

Každý zápas je iný. Cetín hrá doma, má výborne vyvážené mužstvo s vynikajúcimi jednotlivcami, je silný na lopte a nebezpečný pri štandardkách. Určite je favoritom nielen v tomto zápase, ale aj celkovo v pohári, podľa mňa je aj ašpirant na víťaza 6. ligy. Klasov stráca dych, no bude to zaujímavé do posledného kola.

Aká nálada panuje pred zápasom v šatni? Cítia sa hráči pred semifinálovým stretnutím dobre, sú všetci zdravotne v poriadku?

Pracujeme na amatérskej báze, preto ťažko povedať, v akej zostave nastúpime. Niektorí hráči budú v práci, máme aj chorých, no naším cieľom je favorita potrápiť a sťažiť mu cestu do finále. Prajem si dobrý futbal, aby sa nikto nezranil a zápas prebiehal v priateľskej atmosfére. Nech si finále zahrá lepší.

TEXT: PETER POPELKA.

Podobné články

Back to top button
Close