Jesenní majstriNovinky

Jesenná koruna putuje do Ivanky

Mužstvo Jána Bernáta má v tabuľke pravdy skvelých 15 bodov.

O čelo VI. ligy sa Ivančania bijú už dlhé roky, vždy im však niečo k zlatu chýbalo, so sklamaním sa viackrát prizerali, ako za šampiónov pasujú iných. Po polovici aktuálnej sezóny sú to však práve oni, kto má k postupu do V. ligy Stred najbližšie!

Nenahraditeľný Pagáč
Ivanka prehrala len na Hornom Ohaji, v Lehote a v Klasove, inak je stopercentná. „Jesennú časť hodnotím pozitívne, s nadšením. V lete sme si nedávali takýto cieľ, išli sme hlavne od zápasu k zápasu. S pribúdajúcimi kolami sme ukázali, že vieme vyhrávať doma aj vonku a začali sme si viacej veriť,“ vraví tréner Ján Bernát.
Mužstvo má víťazného ducha, súpera rozmontuje gólovým hurikánom. „Dali sme najviac gólov v súťaži, jeseň vyšla výborne hlavne Martinovi Pagáčovi, postaral sa takmer o polovicu našich zásahov. Smerom do ofenzívy veľmi pomohlo uzdravenie Mateja Guzmického, stabilné výkony predvádzal aj Ondrej Čurgali. Náš herný systém je nastavený na strieľanie gólov, máme na to typologicky správnych futbalistov, ktorí majú útočný futbal v krvi. Na druhej strane ale určite treba popracovať na defenzíve,“ komentuje kouč.
Doma hrá Ivanka na jednom z najlepších trávnikov v oblasti (mimochodom, stará sa oň sám najlepší strelec Pagáč), no nemá povesť vľúdneho hostiteľa – do súperov pomestila 34 (z celkových 50) kusov. „Divákov náš futbal baví. Predsa ma však trápi, že ich celkovo nechodí viac,“ priznal 40-ročný lodivod.  TJ Družstevník rabuje vo veľkom aj mimo svojej pôdy, z ôsmich vonkajších zápasov vyhral päť a má v nich plusové skóre 16:14.
Trojbodové zárezy prospievajú aj tímovej klíme, v šatni sedia takmer všetci do jedného domáci chalani a pevne ťahajú za jeden povraz: „Partia je výborná, pravidelne ju sceľujeme. Chalanov futbal baví, veľmi dobrá je aj tréningová morálka.“
Nositeľov kvality je v Ivanke hneď viacero. „V bráne sa skvele chytil 18-ročný Adam Rutič, vo viacerých zápasoch nás veľmi podržal. Všetky zápasy odohral na veľmi vysokej úrovni aj 19-ročný stopér Radko Henček. Oporou je tiež navrátilec po zranení Matej Guzmický a samozrejme vpredu Martin Pagáč, ktorý je momentálne pre Ivanku nenahraditeľný,“ vystrúhal Bernát kompliment 23-gólovému strelcovi.

pagac
V hnedom drese Ivančan Martin Pagáč, s 23 gólmi najlepší strelec jesennej časti VI. ligy ObFZ Nitra. FOTO: Ladislav Odráška (MY Nitrianske noviny).

Suverén tabuľky pravdy
Nitriansko-šaliansko-zlatomoravsko-vrábeľský pelotón je dokonale „nalepený na seba“, po dvoch-troch víťazstvách hráte o špicu, no príde pokles formy a tabuľkou padáte strmhlav nadol. „Bernátovci“ si nemôžu dovoliť ubrať z plynu. „Šiesta liga je veľmi vyrovnaná. Nám sa hrá ťažšie doma, mužstva prídu na skvelý trávnik a chcú sa vytiahnuť, zatiaľ však tlak zvládame na výbornú. Veru, v tejto súťaži človek nikdy nevie, každý môže totiž vyhrať s každým, ale s plus pätnástkou v tabuľke pravdy asi už nevypadneme…“ usmial sa.
Vyrovnanosť ide ruka v ruke s atraktivitou, oblastný divák sa na nedeľu teší. „Prvých päť či šesť mužstiev má svoju kvalitu, dokonca aj odpisované Selice vedia potrápiť. Veľkým prekvapením je pre mňa po výsledkovej i výkonnostnej stránke Lehota či Horný Ohaj, naopak očakával som, že expiatoligový Močenok bude mútiť vodu v hornej polovici tabuľky,“ hovorí Bernát.

ivankastadion
Keď je v nedeľu pekné počasie, tak na ivanský štadiónik pokojne príde takmer dvesto divákov. FOTO: Ladislav Odráška (MY Nitrianske noviny).

Uspeje Bernát aj s Výberom?
Spanilá jesenná jazda Ivančanov bola perfektnou reklamou aj pre ich lodivoda, Ján Bernát dostal od ObFZ Nitra dôveru ako tréner halového Výberu dospelých, ktorý sa v sobotu 3. decembra v mestskej hale na nitrianskom sídlisku Klokočina predstaví na elitnej fáze Vianočného turnaja. „Je to výsledok roboty celého môjho mužstva. Ponuku som prijal s radosťou, na Pohár primátora sa pôjdeme zabaviť. Súperi sú tiež z mäsa a kostí, nie je sa čoho obávať. Výber sme sa snažili zložiť čo najlepšie, niektorí hráči nás síce odmietli, ale to je len na nich. Myslím si, že dáme dokopy konkurencieschopné mužstvo, ktoré určite potrápi aspoň Báb či Čeľadice,“ prognózuje.
Pri kormidle halového Výberu ObFZ dospelých ho dopĺňa tréner piatoligových Zbehov Ján Mészáros, ktorý v trénerskej hierarchii vystupuje ako hlavný kouč. „S Jankom sa poznám už dlho, vždy som s ním bezproblémovo vychádzal i vychádzam,“ dodal na záver úspešný kouč mužov Ivanky Ján Bernát. Pripomeňme, že prvý tréning „výberovcov“ je naplánovaný na štvrtok 17. novembra o 17.00h v hale Olympia na nitrianskom sídlisku Chrenová.

ivankastriedacka
Striedačka Ivanky, na kraji v modrej bunde tréner Ján Bernát. FOTO: Ladislav Odráška (MY Nitrianske noviny).

O titul jesenný majster VI. ligy sa pre TJ Družstevník Ivanka pri Nitre zaslúžili títo hráči: Brankári Adam Rutič a Aleš Gálik, hráči v poli Patrik Rudinec, Radoslav Henček, Juraj Chňapek, Matúš Čičo, Juraj Mikuš, Richard Vnučko, Filip Kotek, Matej Hotový, Lukáš Nemeš, Tomáš Čičo, Patrik Šabo, Matej Guzmický, Ondrej Čurgali, Martin Pagáč a Vladimír Horník.

Na titulnej snímke gólová radosť futbalistov Ivanky v nedeľňajšom zápase posledného jesenného 15. kola v Golianove. Autorom fotografie je redaktor MY Nitrianskych novín Ladislav Odráška.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close