Novinky

Klobúk dole pred Stanislavom Babockým

Silný príbeh zo VII. ligy C: prečo brankár Tekovských Nemiec zažil deja vu ako z najlepšieho francúzskeho románu a prečo má kapitán Tesárskych Mlynian srdce na správnom mieste?

Férový, priateľský, otvorený. Chlap nie iba vysokánskou postavou, no i vnútrom. Tak všetci poznajú Stanislava Babockého. Aj vďaka nemu všetci berú Tesárske Mlyňany už roky vážne. Výborný záložník, obetavý funkcionár, ale nervy má len jedny a rodinu tiež. Navyše jazyk mu narástol do úprimnosti, preto keď svetu hlási, že mu s futbalom v dedine pomáha málo ľudí, bije klinec po hlavičke.

Ale celé Zlatomoravsko si pretieralo oči, keď rok dozadu stálo v MY Nitrianskych novinách, že Babocký zlomil čeľusť Mariánovi Šebeňovi, brankárovi Tekovských Nemiec. Kamaráti by mu to neuverili ani po desiatich koňakoch. „Sprostá náhoda, žiadny úmysel,“ vravel vtedy pre obfz.sk Babocký. Na klzkom trávniku sa pošmykol a kolenom zbúral Šebeňovi ksicht na štyri mesiace. „Nehoda, aj to patrí k futbalu. Hneď mi volal do nemocnice, ako sa mám,“ spomína mladý gólman.

Škaredý zákrok na Šebeňu (vľavo) vtedy stopol skvelý rozbeh Tekovských Nemiec.
Škaredý zákrok na Šebeňu (vpravo) vtedy stopol skvelý rozbeh Tekovských Nemiec.

V životoch technika kvality v Mochovciach (32) a študenta vysokej školy v Bratislave (19) prefrčal rok, pokým sa im skrížili cesty opäť. VII. liga C Juh, 5. kolo, Tekovské Nemce – Tesárske Mlyňany. No za spravodlivou remízou 1:1 sa tíško schováva story napísaná z čistej človečiny: v 19. minúte zaletel do domácej šestnástky center, Šebeňa išiel boxovať – a na rozmočenom trávniku naňho civel Babocký. „Ten istý súper, tá istá situácia, to isté počasie… Obrovské deja vu,“ opisuje Šebeňa. Hororová zrážka visela vo vzduchu. Dva byvoly k sebe rútili, kde-tu však jeden zastavil. Babocký odmietol gól na 1:1, zmeravel a pustil k lopte brankára. „Budeme sa rezať ako drevorubači? Spomenul som si, ako som minule Majovi nechtiac ublížil, aj preto som sa teraz radšej uhol. Bodaj by viacerí na našich ihriskách pochopili, že je to iba futbal a každý pondelok vstávame do roboty,“ opisuje svoju šľachetnosť. „Stanovi som podal ruku a poďakoval, lebo ukázal, že je veľký človek,“ vážil si gesto ľudskosti Marián Šebeňa.

Najlepší hráč Tesárskych Mlynian nezabúda byť i výborný človek.
Najlepší hráč Tesárskych Mlynian nezabúda byť i výborný človek.

Po zápase šli v rozhádanej vrave všetci ukrižovať rozhodcov, no my na obfz.sk nedovolíme, aby rytierske príbehy z trávnikov zapadli prachom a preto nás ak čítate s klobúkom, zložte ho pre Stanislava Babockého.

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close