Novinky

Kto vyhrá jeseň VI. ligy? Najlepšie karty majú Dolné Obdokovce

Siedme ligy už majú svojich jesenných pánov, o level hore je do poslednej nedele columbovská zápletka. Šancu má sedem tímov!

V áčku Čakajovce, v béčku Čechynce, v dvoch céčkach Tesárske Mlyňany a Obyce, na šalianskej strane zas Betonáris. Siedmoligistov by sme mali. Ale čo „okres“?

Šiestou ligou vládne zapeklitá situácia. Na špici je tlačenka, veď siedme Rišňovce strácajú na prvé Janíkovce päť bodov.
Polovičného kráľa tak bude musieť pasovať až posledné kolo plus tri dohrávky. Keďže je tabuľka len priebežná, pri rovnosti bodov rozhoduje skóre, až potom vzájomný zápas.

Veríte Janíkovciam? Vlčanom? Bodoku? Či komu? Tipnite si v komentároch vo FB skupine NR ŠPORT pod týmto článkom, kto bude po nedeli prvý v šiestej lige a zoberte partnerku na Kulyho – v hre je päť lístkov pre dve osoby na GOAL TRAVEL Jedenástku roka v Rumanovej (24. 11.) ! Uzávierka tipov je v piatok (17. 11.) o 12.30 h.

KTO MÁ AKÉ ŠANCE?
► Janíkovce (1.) viedli ligu už po štyroch kolách, na trón sa vrátili v novembri. V nedeľu idú do Dolných Obdokoviec, kde na jeseň bodoval len Veľký Cetín. Zadanie je jednoduché i náročné – ak vyhrajú, vyhrajú aj jeseň. Gajdoš si teda nesmie zabudnúť strelky, bez neho to bude o polovicu ťažšie.

► Vlčany (2.) sa pozviechali zo slabého úvodu, od septembra sú ničivou smršťou. Pod dohľadom exligového trénera Bartoša majú najlepšiu formu v lige. Keby vyhrali v Rišňovciach, do čela by ich vystrelila remíza v šlágri Dolné Obdokovce – Janíkovce.

► Rumanová (3.) – doma netvor, vonku mačiatko. Už-už sa zdalo, že sa štatistika bude meniť, ale konopáskovci prehrali v Žitavanoch, a tak sú tretí o skóre. Nech sa stane, čo sa stane, v nedeľu musia Golianovo rozobrať. Ale aj im by sa hodila deľba z Bodoku.

► Dolné Obdokovce (4.) sa po snovom štarte naučili aj prehrávať. Ale žiadna panika. Všetko majú vo svojich rukách. Ak v nedeľu doma porazia Janíkovce a o týždeň v dohrávke aj Lehotu, jeseň bude ich. Ale šíria sa názory o ich neforme, tak ako to je?

Bodočania majú v jesennom finiši najlepšiu pozíciu.
Bodočania majú v jesennom finiši najlepšiu pozíciu.

► Volkovce (5.) majú káder, ktorý sa ešte leskne štvrtou ligou. Kvalita v každom kúštiku, navyše vždy plná lavička. Ale všetky štyri prehry prišli vonku. Čosi teda chýba. V nedeľu doobeda nebudú na Hornom Ohaji za favorita. Volkovce privedú k jesennému zlatu len náhody s prehrou Rumanovej na čele.

► Žitavany (6.) zacítili šancu na titul a nechcú ju pustiť. V piatok budú v dohrávke dobýjať naj obranu ligy z Horného Ohaja, v nedeľu bojovať v zradnom Veľkom Cetíne. Ak spravia šesť bodov, možno budú po nedeli prvé. Ale nepomáha im skóre poznačené sedmičkou z Bodoku.

► Rišňovce (7.) tlačí úzky káder. Ale s tým, čo majú, robia super. Tri tréningy týždenne vykresali z nováčika jedného z favoritov na titul. No ak chcú oslavovať jesenný primát, musia v piatkovej dohrávke vyhrať na Chrenovej, v nedeľu poraziť Vlčany, veriť, že Golianove oberie Rumanovú a Bodok nevyhrá oba zápasy… Komplikované.

NEZHODUJÚ SA ANI ODBORNÍCI

● Jozef Husárik, Heineken Slovensko: „Bol som si v nedeľu pozrieť zápas Janíkoviec s Rišňovcami, výborný duel sa skončil 1:1, dobre pískal aj rozhodca Tvrdý, správne nedal domácim penaltu, no mohol viac trestať niektoré nešportové prejavy. Ale zo zápasu som si vzal to, že Janíkovce majú kvalitné mužstvo a Rišňovce sú dobre technicky i fyzicky pripravené. Rátať musíme s oboma, ale na jeseň už asi prvé miesto neujde Dolným Obdokovciam. Mojim favoritom na celkový titul sú však Vlčany. Po slabšom štarte sa rozbehli, dali sa dokopy, navyše je v dedine silná futbalová tradícia, veď niekedy hrali aj štvrtú ligu.“

● Róbert Jež st., tréner Bábu a Výberu ObFZ Nitra na Pohár primátora (2. 12.): „Verím Janíkovciam. Videl som ich v nedeľu, ozrejmil som si, že sú závislé na Gajdošovi, ak bude v nedeľu hrať, Janíkovce vyhrajú jeseň ak nie, prvé budú Dolné Obdokovce. Dobre na mňa pôsobia aj Rumanová a Rišňovce. Vlčany som ešte nevidel, ani som o nich nič nepočul.“

● Norbert Varga, TUKO, predseda Kolíňan: „Bodok je doma silný, no nemá formu, v nedeľu prehrá s Janíkovcami. Ale keďže Rumanová a Volkovce ťažko nesú body zvonka, majstrom jesene a možno aj celkovým budú Vlčany. Ich technický, veľmi futbalový, mladý káder by mal uspieť aj v nedeľnom ťažkom zápase v Rišňovciach.“

● Peter Bojda, ACT Nitra, manažér Čakajoviec: „Nerád tipujem, poviem to takto – Janíkovce s prezidentom Pištom Štefekom majú káder na to, aby vyhrali aj v nedeľu v Dolných Obdokovciach, jesennú časť a tiež kompletnú ligu. Bodok možno v zime prinesie nejakú posilu, ale nemyslím si, že mu to pomôže. Veľká eufória i ambície sú vo Vlčanoch, tam sú pre futbal výborné podmienky. Veľa bude závisieť od finančných možností tímov, akých hráčov si budú môcť dovoliť.“

Už keď má Janíkovčan Vratislav Gajdoš loptu, obrana súpera hlási najvyšší stav ohrozenia.
Keď má Janíkovčan Vratislav Gajdoš loptu, obrana súpera hlási najvyšší stav ohrozenia. V zápase zvykne mať aj desať striel.

● Jaroslav Jazvinský, starosta Horných Lefantoviec: „Tréner Janíkoviec to v nedeľnom šlágri na Bodoku nenechá len tak, zostavu prispôsobí výhre, ale body ostanú doma. Dolné Obdokovce predsa išli osem zápasov bez prehry, v otázke jesenného i konečného majstra verím najviac práve im. Ak náhodou nevyhrá ligu Bodok, tak Rumanová, má nabitý káder zaujímavými menami, v ich futbalu sa angažuje aj obec, čo je veľmi dôležité.“

● Ladislav Kazán, manažér Branču: „Obrovská vyrovnanosť je len na prospech súťaže, najviac sa mi páči, že do viacerých mužstiev prišli kvalitní tréneri. V boji o jesenného majstra budem držať palce Dolným Obdokovciam s mojim kamarátom Tiborom Hamarom, majú to dobre rozohraté, super tréner Ján Mészaros pokojne môže doviesť Bodok aj k postupu. Ďalšími favoritmi sú Rumanová alebo Rišňovce, ktoré trénujú asi najviac a vraví za ne dobrá robota Rasťa Ölveckého a Ruda Látečku.“

● Juraj Šabík, tréner Čiernych Kľačian: „Môj osobný názor je, že šiestu ligu vyhrajú Janíkovce, rovnako tak jeseň. Majú dobré zázemie, obetavé vedenie a rozdielového hráča Gajdoša, ten je osemdesiat percent úspechu. Bodok možno doplatí na nie až tak silnú lavičku, Vlčany nemám odsledované. Jeden z ašpirantov na titul sú aj Volkovce, ale Janíkovce budú o kúsok pred nimi. Značná vyrovnanosť lige len pomáha, veľa silných mužstiev ponúka každú nedeľu super zápasy. Oddychové duely sa prakticky vytrácajú, vždy je o čo hrať.“

● Radovan Hadža, útočník Betonáris Šaľa: „Môj tajný tip je Rumanová. Hrával som proti nej za Kráľovú nad Váhom, bolo to kompaktné mužstvo s vysokými ambíciami, tak prečo by jej to nemohlo vyjsť tento rok? V nedeľu bude dobrý futbal v šlágri Dolné Obdokovce – Janíkovce, očakávam typický remízový zápas. Šiesta liga je celkom zaujímavá súťaž, atraktívna, možno si ju o rok s Betonáris zahráme.“

Autor: Martin Kilian ml.

FOTO: Martin Kilian ml.; Ladislav Odráška; Miloš Tigyi.

Podobné články

Back to top button
Close