NovinkySponzoriVýbery

Lamíci zavŕšili kolotoč úspechov striebrom

Pozoruhodná cesta Výberu ObFZ Nitra LAMA SK U13 sa skončila striebrom na finálovom turnaji oblastných zväzov patriacich pod Západoslovenský futbalový zväz. Na turnaji nás stál prvé miesto len jeden inkasovaný gól, i keď treba povedať, že zaslúžený. 

Zverenci trénerov Jozefa Orosziho a Matúša Vajzera najskôr načali púť pekným umiestnením v poľskom Wroclawe, ktoré vystriedala náročná, ale úspešná kvalifikácia v Nesvadoch, ďalej sa udial najväčší a zlatý úspech na družobnom turnaji v Olomouci, na čo naši mladíci nadviazali včera krásnym druhým miestom na vyššie spomínanom turnaji.

Poďme sa venovať priamo dianiu v Považskej Bystrici. Druhé miesto sa oslavovalo ako keby bolo prvé, naši rodičia vytvorili opäť domáce prostredie a do redakcie stránky obfz.sk sa nám asimilačným spravodajským servisom pýta Bában Ivan Vajzer (úsmevne). V prvom zápase sme nastúpili proti susedovi z Levíc, presvedčivý výsledok 3:0 režírovali po dokonalom hernom prejave, keď najskôr Žiška zakončil kombinačnú akciu a spolu so Shaughnessym ešte zakončili krížne pri tyčku. Víťazstvo 1:0 v druhom zápase s Trenčínom sa rodilo ťažšie, no napokon Karásik nie príliš vydarenou strelou dokázal odčiniť predchádzajúce zaváhanie. Následne sme čelili najsilnejšiemu súperovi turnaja – Trnave, ktorá, žiaľ, vyhrala zaslúžene. Gól, mimochodom jediný na turnaji, sme dostali hlavou niekoľko minút pred koncom. V zápase o všetko sme si vytvárali šance len sporadicky. Posledné dva zápasy sa konali  proti Galante a Považskej Bystrici. V súboji s prvým menovaným sme po obliekaní brány zásluhou gólu Bleha potvrdili druhé miesto. Proti domácim sa už prakticky nehralo o nič, ale pekným herným prejavom sme súpera odstavili.

Jozef Oroszi, tréner: ,,V prvom rade chcem poďakovať hráčom, trénerov klubov, klubom, rodičom a zvlášť FK Močenok, ktorý nám poskytol halu na tréningy. Včera podali chlapci na turnaji fantastický výkon, vyzdvihovať nechcem nikoho, nakoľko hrali chlapci ako ozajstný tím. V zápasoch sme boli dominantnejší ako v kvalifikácii a napokon nás stál prvé miesto len jeden gól. V našej regionálnej skupine skončili Levice a Galanta na 5. a 6. mieste, aj preto si to umiestnenie tak veľmi ceníme.”

Pätica hráčov Močenka sa odfotila so svojim prezidentom Milošom Blehom. Spolu s partiou chodia na každý turnaj podporovať svoje deti.
Pätica hráčov Močenka sa odfotila so svojim prezidentom Milošom Blehom. Spolu s partiou chodia na každý turnaj podporovať svoje deti.

VÝSLEDKY

LAMA U13 ObFZ Nitra: Levice 3:0 (Žiška 2, Shaughnessy), Trenčín 1:0 (Karásik), Trnava 0:1, Galanta 1:0 (Bleho), P. Bystrica 2:0 (Karásik, Žiška).

Poradie: 1. Trnava – 15 bodov, 2. LAMA U13 ObFZ Nitra – 12 bodov, 3. Trenčín – 6 bodov, 4. Považská Bystrica – 4 body, 5. Levice – 4 body, 6. Galanta -0 bodov.   

 

So svojimi Bábanmi sa odfotil súčasne aj ich klubový tréner Matúš Vajzer.
So ,,svojimi” Bábanmi sa odfotil súčasne aj ich klubový tréner Matúš Vajzer.

SÚPISKA

ObFZ Nitra LAMA SK U13: Samuel Karásik (Hájske), Denis Budinský (Cabaj-Čápor), Viktor Chmeliar (Zbehy), Adam Csámpay (Branč), Matej Lenčeš (H. Kráľová), Jozef Tóth (Čeladice), Dominik Polák, Patrik Huba, David Shaughnessy (Báb), Jakub Žižka, Adam Hipp, Damian Biliczký, Adam Packa, Miloš Bleho (Močenok). Tréner: Matúš Vajzer.

Jedna partia.
Rodina U13.

Na záver by sme sa chceli veľmi pekne chceli poďakovať našim reprezentantom, ktorí opäť dokázali, že sa to oplatí a že je na čom stavať. Taktiež rodičom neustále podporujúcim a ústretovým voči časom tréningov a iného a v neposlednom rade trénerom, za prístup, ochotu, čas a toleranciu.

 

AUTOR: Erik Barát.

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close