Campri CupNovinky

Lukáčovce sa utlieskali, Ondrejkov bombafalš, rodeo Mokráša

V Pohári ObFZ Nitra sa dnes hralo tretie kolo. Pokračovanie bude na jar.

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie dnes patril futbalu. Na siedmich dedinách bol Pohár ObFZ Nitra, tretie kolo, štvrťfinále. Penalty sa nekopali ani raz, všetky zápasy vyhrali domáci, ak rátame aj dohrávku druhého kola Svätoplukovo – Jelenec, dokopy prišlo takmer deväťsto divákov.

Najkrajší gól dal Ondrejka svojim bombafalšom, ale aj o ten Hanuškov z dvadsiatich metrov do vinkla či Babockého po levej robote Halmeša by sa telky trhali.

A výsledky? Či prešpikované komentáre? Zostavy podľa postov? Tie sú tu.

Tesárske MlyňanyJaníkovce 2:0 (0:0). Tri S – svižný, slušný, skvelý futbal. Viac chceli domáci, hostia sa časom prebrali tiež, ale za všetko svedčí, že na šance to bolo 10:3. V prvom polčase bol Halmeš v piatich ofsajdoch, potom si začal dávať pozor a celému mužstvu to šlo ešte lepšie. Najskôr Halmeš prešprintoval troch, nabil Babockému, ten obišiel aj brankára – 1:0. Potom Sládek na výlete našiel Bošanského, mladíček z päťky nezaváhal – 2:0. Zaslúžený postup outsidera. Oporami boli Babocký a Halmeš, ten ešte štyri tutovky prekopol. Výborný bol aj rozhodca Tvrdý.
Góly: 56. Babocký, 83. Bošanský. R Tvrdý (Halandová, Joniak), 104 divákov.
ŠK: P. Frajka – M. Horváth (73. T. Plaštiak), P. Sládek, T. Klučiar (60. M. Švába), M. Hudec – M. Martinec, S. Babocký, M. Komžík, M. Meňhart – J. Halmeš, Má. Bošanský (87. J. Suchý). Tréner: Peter Miškovič.
FK: M. Hamar – M. Gúcky, I. Okoši, M. Frťala, M. Dedič – S. Dirnfeld, M. Štefek ml., I. Ferenczy, M. Dobrovodský (46. Schwarcz) – J. Jančiar, R. Galo. Tréner: Róbert Galo.

Doobedňajší boj mal jasného pána, v zábere dvaja špílmachri, hosť Štefek a domáci Meňhart. Viac o futbale v Tesárskych Mlyňanoch cez týždeň, oči si šetrite na veľký článok. FOTO: Jozef Králik.
Doobedňajší boj mal jasného pána, v zábere dvaja špílmachri, hosť Štefek a domáci Meňhart. Viac o futbale v Tesárskych Mlyňanoch cez týždeň, oči si šetrite na veľký článok. FOTO: Jozef Králik.

LukáčovceTešedíkovo 3:1 (0:1). Tešedíkovo nastolilo až vražedné tempo a tak Lukáčovce postupne prebrali iniciatívu. Už do polčasu mali vyhrávať 6:0, namiesto toho bolo 0:1, nepríjemná pravačka Mikleho doskákala až do siete. Hneď na začiatku druhého dejstva Miklemu chytil tutovku Sitár, to bolo kľúčové. Domáci sa ešte hlbšie zahryzli do súpera, bili ho zo všetkých strán a prišli aj góly: Horváth sa presadil medzi štyrmi (1:1), jeho jasle brankárovi dorazil Civáň (2:1) a Horváth dal aj poistku, po Hrebíkovom odkope zapol turbo (3:1). Lukáčovce boli poslabšie v obrane, vzadu mali za oporu len Hrebíka (šťastie, že dobre zachytal Sitár), ale dominantné v ofenzíve, za tvorivosť výsledok sedí. Diváci sa na úžasnom zápase bavili, bolo aj standing ovation. Rozhodca Hujac a asistentka Gajanová to zvládli s veľkým prehľadom.
Góly: 55. a 78. Horváth, 74. Civáň – 32. Mikle. R Hujac (Andrášik, Gajanová), 143 divákov.
MAGNUS: A. Sitár – M. Sitár, D. Zachar, E. Hrebík, R. Mrlík (88. M. Mrlík) – R. Civáň (79. L. Novosedlík), M. Hurta, A. Chorvath, M. Gajdoš – Ľ. Gajdoš (84. A. Ivan), M. Horváth. Tréneri: Henrich Zelka a Róbert Kollár.
ŠK: N. Mészáros – Gá. Takács, R. Kováč, E. Tóth (65. Cellárik), Ge. Takács (70. Da. Vanko) – De. Vankó (15. A. Szabo) – R. Vörös (61. D. Kovács), De. Vanko, T. Morvay (61. R. Hajduk), G. Karácsony – R. Mikle. Tréner: Róbert Darázs.

Lukáčovce si žijú pohárový sen! Sú medzi ôsmimi najlepšími, najmä vďaka rozdielovému hráčovi Máriovi Horváthovi. FOTO: ŠK Magnus.
Lukáčovce si žijú pohárový sen! Sú medzi ôsmimi najlepšími, najmä vďaka rozdielovému hráčovi Máriovi Horváthovi. FOTO: ŠK Magnus.

MachulinceDyčka 4:2 (1:0). Brankár Struhár fauloval Drgoňu a Ondrejka poslal z penalty Machulince do vedenia – 1:0. Následne sa dlho nechumelilo, až Dyčania prehodili gólmana (inak ľavého obrancu) Benčeka a Kunský si na bránkovej čiare šupol nešťastný vlastný – 1:1. Opäť nič, až trinásť minút pred koncom sa zápas zmenil na poriadne divadlo! Dvoma zlepencami dal Gálik na 3:1, ten druhý, ľavačkou do protipohybu, ulahodil aj gurmánom. Hostia sa nechceli dať, znížili, voľný Mikle skorigoval a diváci tŕpli. Ale len na minútu, pretože Ondrejka z tridsiatich metrov vypálil takú bombu, že jeho falš zaplával až do vinkla, krásny gól – 4:2. Výbornému zápasu chýbalo málo, ak vôbec niečo. Dyčka mala veľmi slušný prechod do útoku, nebezpečných forvardov Štefunka a Koprdu, ale doplatila na nepresnosť. Machulince ju ubehali, srdcami potiahli Huntík k nečakanému víťazstvu a tešia sa na Rišňovce.
Góly: 20. (11 m) a 85. Ondrejka, 77. a 81. Gálik – 48. vlastný (Kunský), 84. Mikle. R Jedlovský (Zaťko, Londák), 203 divákov.
HUNTÍK: K. Benček – J. Lazúr, J. Gašparík, A. Kunský, D. Gálik – F. Ondruška, D. Hladík (70. P. Janovič) – D. Kordoš (62. M. Hladík), J. Ondrejka, M. Horniak – M. Drgoňa (88. F. Ivanička). Tréner: Miloš Lukáč.
TJ: A. Struhár – M. Mentel, M. Sekereš (46. M. Vrábel), E. Bystrický, M. Bafrnec – Š. Mikle, M. Gajdoš, J. Malý (58. K. Čerňanský), M. Očovský – P. Štefunko, M. Koprda. Tréner: Igor Kavulek.

Dvanásť sľúbených pízz pre (ešte triezvych) Machulinčanov. FOTO: (mč).
Dvanásť sľúbených pízz pre (ešte triezvych) Machulinčanov. FOTO: (mč).

Cabaj-ČáporNové Sady 2:1 (2:1). Známe firmy zo VII. ligy A sa do seba pustili vo fajnom tempe, jazdilo sa, vo veľa momentoch bojovnosť zvíťazila nad futbalovosťou. Ale v 20. minúte to tak nebolo, lebo Hanuška upustil z dvadsiatich metrov taký vinkel, že brankárovi Kollárovi z neho veje ofina ešte teraz – 1:0. Kým Cabaj-Čápor oslavoval, akosi zabudol brániť, už o šesťdesiat sekúnd vzadu zakiksoval, loptu si vzal Kadja a ten väčšinou vie, čo s ňou – 1:1. Vyrovnaná bitka pokračovala aj v druhom polčase. Hrozili obaja, viaceré brejky nevyšli. Nové Sady sa snažili stupňovať tlak, mali viac z hry, ale domáci obetavo marili šance, plus Roman Hromádka chytil, čo mal, hoci pri Šmitalovom brvne videl všetkých svätých. Postupový let „sokolíkov“ zrežírovali stredný záložník so štýlom pitbula Lukáš Húlan, tlieskalo sa aj šľachovitému bežcovi ako z Kene Erikovi Hanuškovi.
Góly: 15. Hanuška, 39. Kompas – 21. Kadja. R Macho (Šturdík, Korman ml.), 172 divákov.
FC: R. Hromádka – K. Bosák (67. M. Ligač), P. Kaduch, T. Húlan, A. Varga (46. M. Hala) – T. Tkáčik, L. Húlan, M. Kompas, P. Laca – J. Valovič (89. K. Šima), E. Hanuška (88. P. Snovák). Tréner: Miroslav Svýba.
TJ: P. Kollár (46. T. Brestovský) – M. Šmitala – M. Závodný, R. Kollár (65. E. Fábry), M. Farkaš – B. Boor (60. L. Dzurek), P. Kyšták, J. Mako, E. Majdan – R. Kučera, J. Kadja. Tréner: Mário Šmitala.

Cabaj-Čápor vie vyhrávať aj zápasy, v ktorých nie je práve lepší. To už je potom o bojovnosti či trénerovi. FOTO: Archív FC.
Cabaj-Čápor vie vyhrávať aj zápasy, v ktorých nie je práve lepší. To už je potom o bojovnosti či trénerovi. FOTO: Archív FC.

VolkovceHorný Ohaj 5:3 (4:0). Domáci začali akoby si podali na 3.5+ do 15. minúty, tak teda aj bolo, už po štvrťhodine viedli 4:0 a zápas bol vybavený, v útočnom tornáde sa nadnášal hlavne Kováč. Do prestávky potom nič zaujímavého, dohrávalo sa. Po obrátke Volkovčania zapísali aj piaty kus, Medveď ušiel a pomohol Kováčovi k jeho štvrtému gólu. Ale už vymaľovanú kresbičku začali „kozolkovcom“ Hornoohajčania špatiť, ex-Volkovčan Koutný trafil priamy kop, Polyák spoza vápna a Fordinál krížnou strelou znížili na 5:3, favoritovi tým pádom nedovolili vystriedať brankára Školníka. Aj napriek záverečnej minidráme platí, že Volkovce vyhrali právom, Hornému Ohaju citeľne chýbali Barát, Chren a Hudik. Ale Inovčania platili za postup (pri)vysokú daň – Tomáš Gábriš má asi roztrhnutý krížny väz. A to sa len nedávno vrátil k futbalu po dvoch rokoch…
Góly: 10. (11 m), 14., 15. a 64. Kováč, 12. Gábriš – 74. Koutný, 76. Polyák, 80. Fordinál. R Gregora (Frajka, Hrúziková), 143 divákov.
VION C: M. Školník – M. Chovanec (37. M. Šípka), M. Visnyei, T. Kozolka, D. Bobok – P. Galamboš, D. Studený, K. Tesársky, T. Gábriš (40. J. Medveď) – J. Chovanec (60. T. Slažák), M. Kováč. Tréner: Ondrej Kozolka.
TJ: V. Vojtek – J. Žilka, M. Strhák, P. Polyák, P. Koutný – Pa. Bujalko, Pe. Bujalko, M. Svatík, D. Strieška (71. P. Dvorský) – R. Fordinál, R. Bajnek. Tréner: Beňadik Dvorský.

Volkovčanovi Michalovi Kováčovi sa dnes chcelo, dal si štyri góly a z Horného Ohaja ostal prach.
Volkovčanovi Michalovi Kováčovi sa dnes chcelo, dal si štyri góly a z Horného Ohaja ostal prach.

Trnovec nad Váhom – Žitavany preložili na 22. 9., Mojmírovce – Rišňovce kontumovali 0:3 (domáci vopred oznámili, že ich bolo málo a hostia nesúhlasili s preložením zápasu).

ŠTVRŤFINÁLE (pravdepodobne 4. 3. 2018)
Lukáčovce (7A) – Tesárske Mlyňany (7C)
Machulince (7C) – Rišňovce (6)
Cabaj-Čápor (7A) – Svätoplukovo (7A)/Kolíňany (6)
Volkovce (6) – Trnovec nad Váhom (7GŠ)/Žitavany (6)

Dohrávka 2. kola:
SvätoplukovoJelenec 4:1 (1:0). Vyrovnaný, kvalitný futbal. Po krásnom centri Jančoviča si Zsolnay spracoval loptu a trafil k tyčke, klasický šatňák, do prestávky sa šlo za stavu 1:0. Z kabín však lepšie vykročili Jelenčania, Borbély využil chybu obrany a vyrovnal, ďalšie tutovky mali M. Franko a Rončák. Hostí však zlomila penalta (faulovali Cintulu), hrajúci tréner Hnilka ju kopol suverénne a domáci ovládli trávnik. Rodeo si odštartoval Mokráš, v šestnástke si robil, čo sa mu zachcelo, dvoma gólmi zaklincoval víťazstvo 4:1. Gýmešania hrozili len za remízového stavu, po penalte na 2:1 oveľa menej, v „Šalgove“ im vôbec nešlo v koncovke a zle kopali štandardky.
Góly: 39. Zsolnay, 62. Hnilka (11 m), 63. a 72. Mokráš – 50. Borbély. R Mikle-Barát (Uhrin, Prešinský), ČK: 88. M. Gažo (S), 109 divákov.
FK: V. Gardian – M. Jančovič, N. Cintula, A. Žáčik, Š. Leskovský (52. J. Škobla) – L. Jamrich, M. Gažo, J. Zsolnay, M. Gálik – S. Mokráš, A. Gálik (56. A. Hnilka). Tréner: Adrián Hnilka.
FC: M. Ollári – J. Fazekaš, H. Richter, P. Kovács, I. Franko – M. Csekei, J. Ágh, E. Borbély, R. Tokár, R. Rončák – M. Franko. Tréner: Tomáš Šelmeci.

Svätoplukovo bolo o krok vpred, po dobrom výkone ukončilo jeleneckú pohárovú púť. FOTO: Futbalové fórum.
Svätoplukovo bolo o krok vpred, po dobrom výkone ukončilo jeleneckú pohárovú púť. FOTO: Futbalové fórum.

Autor: Martin Kilian ml.

Na titulke momentka zo Svätoplukova. FOTO: Futbalové fórum.

Podobné články

Back to top button
Close