NovinkyVýbery

Na Pohári primátora aj Výber ObFZ, mená trénerov v pondelok

V kalendári si farbite druhý december. Mestskú halu na Klokočinu totiž zaplní elitná fáza Vianočného turnaja MY Nitrianskych novín – Pohár primátora. A my už horíme zvedavosťou, ako sa proti druho- a treťoligistom ukážu chlapi z našej oblasti.

Elitný Vianočný turnaj sa naučil na dve skupiny po päť, najzvučnejšími tímami bývajú FC Nitra a FC ViOn, históriu písali aj Vráble, Sereď, Galanta či Výber ZsFZ. A takisto muži z našej oblasti – Výber ObFZ Nitra sa na Pohári primátora zúčastní už po siedmykrát.

Nieže zúčastní, ale predvedie. Taký je zvyk. Naši výberovci síce ešte zlato z Vianočňáku doma nemajú, no rok čo rok húževnato naháňajú aj slovutnejšie značky. Naposledy vo štvrťfinále viedli gólmi Fusku a Drotára 2:0 nad FC Nitra! Filip Balaj tak musel trafiť dva otáčacie v predposlednej minúte, aby Nitra postúpila do semifinále a turnaj napokon pred praskajúcou mestskou halou vyhrala.

Ako to bude teraz? Výber ObFZ sa ide tradične skladať hlavne z päťky a šestky, no je tutovka, že v nominačke na prvé prípravné zrazy sa nájdu aj osobnosti zo siedmej ligy. V hre je teda útočný tandem Matej Fuska (Alekšince) – Oskár Kukučka (Choča)!

Ale nepredbiehajme. Uvidíme, aký káder vyčaruje nové trénerské duo. Zvedavcom odporúčame pondelkový beh do stánku. MY Nitrianske noviny mnoho prezradia.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close