NovinkyVýbery

Výber LAMA U13 postupuje z Nesvád do Považskej Bystrice

Druhý víkendový deň patril kvalifikačnému turnaju oblastných výberov U13 patriacich pod Západoslovenský futbalový zväz. Našej ,,Lama družine” pod vedením trénerov Jozefa Orosziho a Matúša Vajzera sa podarilo uhrať druhé postupové miesto.

KOMENTÁR

Športová hala v Nesvadoch, sledujúca naše talenty, videla najskôr vyrovnanú bezgólovú remízu s Galantou, no následne sme si na nulu poradili s Dunajskou Stredou, pričom naše dva góly strelili po pekných kombinačných akciách Budinský a Žižka. V treťom našom turnajovom predstavení sme urobili hviezdu z brankára súpera (opečiatkovali aj žrď). Levice zásluhou nacvičeného signálu a následného zabarikádovania sa na vlastnej polovici brali všetky tri body. Čo sa ale nepodarilo v tomto zápase, vyšlo proti Novým Zámkom. Skóre otvoril prízemnou strelou skraja Biliczký, i keď po zranení nášho brankára a chvíľkovej nekoncentrácii protivník vyrovnal, jeho odpor sme dokázali po penalte Budinského, navýšení Žižku a druhým gólom Biliczkého eliminovať. Posledný náš mač sme museli vyhrať, nakoľko pred ním porazila Dunajská Streda Nové Zámky, čo by nám nestačilo ani na tretie miesto. Hneď v jeho úvode nás upokojil gólom Packa, z brejku poisťoval Ollé, po rýchlej akcii opäť Packa a gólový účet turnaja uzavrel po rohu Karásik. Druhé miesto znamená, že sa 15.12. 2019 vidíme na hlavnom turnaji v Považskej Bystrici, na ktorom sa stretneme s ObFZ Galanta, Levice, Považská Bystrica, Trenčín a Trnava.

VÝSLEDKY

Zápasy: ObFZ Nitra – ObFZ Galanta 0:0, ObFZ Dunajská Streda 2:0 (Budinský, Žižka), ObFZ Levice 0:1, ObFZ Nové Zámky 4:1 (Biliczký 2, Budinský, Žižka),  ObFZ Komárno 4:0 (Packa 2, Karásik, Ollé).

Poradie: 1. ObFZ Levice – 12 bodov, 2. ObFZ Nitra – 10 bodov, 3. ObFZ Galanta – 10 bodov (horšie skóre ako ObFZ Nitra), 4. ObFZ Dunajská Streda – 9 bodov, 5. ObFZ Nové Zámky – 3 body, 6. ObFZ Komárno – 0 bodov. Postupovali prví traja.

HLASY TRÉNEROV

Jozef Oroszi: ,,Sme radi, že sme postúpili na finálový turnaj. Chlapci hrali celkom dobre, vyskytlo sa pár taktických či defenzívnych chýb. Podarilo sa nám presadzovať sa kombinačným futbalom, čo ma tešilo. No pozor, nakoľko sme s oboma postupujúcimi uhrali len bod. Z našich chýb sa musíme poučiť. Čo sa týka nášho plánu ďalej, tento týždeň si dohodneme tréningy, nakoľko si musíme prenajímať telocvičňu a nájsť vhodný termín nie je ľahké.”

Matúš Vajzer: ,,Na tento turnaj sme šli po krátkej príprave, ale chlapcom, ktorí sa nám počas nej ukázali, sme verili. Jeho samotná úroveň bola dobrá, hralo sa vo vysokom tempe, dominovala vyrovnanosť a chtivosť postúpiť do Považskej Bystrice. Mám obrovskú radosť, že sme boli jedným z troch zväzov, ktorým sa to podarilo. Vyzdvihol by som brankára Csampaya, ktorý nakopol mužstvo v každom zápase, čo nás nakoľko za úspešnými výsledkami.”

SÚPISKA

Hráči: Samuel Karásik (Hájske), Jakub Žižka, Damián Biliczký, Adam Packa (Močenok), David Shaughnessy (Báb), Denis Budinský (Cabaj-Čápor), Ádám Csámpay (Branč), Tomáš Uhrík (Vinodol), Tobias Ollé, Kristóf Balla (Veľký Cetín), Jozef Tóth (Čeľadice). Tréneri: Jozef Orozsi a Matúš Vajzer.

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close