Novinky

Návšteva víkendu? V Nevericiach!

Neveričanom ešte pred polrokom svietilo v tabuľke VII. ligy C skóre 9:66 a nadávali im do výtyčiek, teraz sú na horskej dráhe so smerom strmo nahor. V nedeľu proti Velčiciam im po 29. góle v sezóne zatlieskalo 260 divákov!

Neverice rozdávajú debakle a v sezóne 2018/19 rátajú výhry 10:2, 7:2, 5:1, 2:1 a 5:1, málokto si v opojení z krásnych šprintov Jozefa Tótha, nábehov Oskára Kukučku, fináliek Adama Viglackého či istote Michala Pauloviča spomenie, v akom svinstve boli ešte len nedávno až po uši. V tom sa dnes topí Choča, kde sú futbalisti na pokraji vyhynutia, prehrávajú 1:16, 0:8 a 0:19…

Áno, tak drastický bol marcový krok Miroslava Minára ml., keď spolu s piatimi hráčmi „zdrhol“ deň pred prvým jarným kolom 2018 z Choče do Neveríc. V lete k ním zamiešal ešte ladické opory Tóthovcov a Székelyho, Choči vzal i najlepšieho hráča Kukučku. A zrodila sa mašina.

Či to bolo kontroverzné, neférové alebo prirodzené (keďže ide vlastne o rodákov z Neveríc), bolo asi každému v nedeľu srdečne jedno. Neveričanom hodové slávnosti trošku zviazali nohy, z 260 divákov za zábradlím sa aj hlava krútila, iba Andrej Michalka si pamätal, ako pred 10 mesiacmi od Velčíc dostali 0:5 a rukou nad nimi mávlo 28 ľudí na tribúne. Teraz rivala rozbili 5:1, krásnymi gólmi nakŕmili najlepšiu návštevu za… Kto to spočíta, koľko rokov? V celej oblasti nebola cez víkend vyššia návšteva! „Vieme hrať aj oveľa lepšie,“ vravel za hluku potlesku po piatom víťazstve v ročníku tréner Miroslav Minár mladší.

Neverice si užívajú futbalový boom.
Neverice si užívajú futbalový boom.

„My máme najväčšiu radosť hlavne z toho, že na naše ihrisko vieme prilákať ľudí,“ otvorene priznal Andrej Haveta, predseda TJ Družstevník. „A že chalanom to na ihrisku ide, je super. Dúfam, že tu táto nálada vydrží. Spravíme všetko pre to, aby futbal u nás išiel dopredu. Aj včera s Velčicami sa hral dobrý futbal, ľudia mali radosť, aj sa ma niektorí pýtali, či chceme postúpiť. Hovorím – šiesta liga láka, toto mužstvo má veľký potenciál, ale pred nami je ešte veľmi veľa roboty. Najväčšou prioritou je mládež,“ vysvetľoval Haveta. Neverice neopustil ani v najhoršom, teraz pevne drží vlajku v tom najlepšom.

Neverická úderka - 5 zápasov, 29 gólov!
Neverická úderka – 5 zápasov, 29 gólov! Haveta v hornom rade druhý zľava, Minár prvý sprava.

Kde vlastne modro – biela stíhačka pristane? Odborník by povedal, že na jej palube letí priveľa pilotov a málo zametačov. Možno preto bude mať v závodoch o čelo VII. ligy C Juh nevýhodu oproti Čiernym Kľačanom. Múdrejší budeme po nedeli 2. 9., kedy idú Neverice do Sľažian na susedské derby, ktorému hviezdy výborného futbalu dlhé roky nepriali. Teraz budú.

FOTKY Z DUELU S VELČICAMI
IMG_3581 IMG_3585 IMG_3606 IMG_3614 IMG_3616 IMG_3617 IMG_3618 IMG_3621 IMG_3622 IMG_3633 IMG_3637 IMG_3638 IMG_3640 

AUTOR: Martin Kilian ml

Podobné články

Back to top button
Close