NovinkyVýberyWroclaw Trophy

Nezabudnuteľná premiéra – zlato, striebro, bronz!

Z Wroclaw Trophy si nesieme kompletný medailový zväzok!

Informáciu o účasti na mohutnom medzinárodnom turnaji sa futbalová verejnosť dozvedela začiatkom roka, koncom mája prebehli úvodné zoznamovacie tréningy ,s tvorbou konečných nominácií si však poverení tréneri dávali načas, ich kompletné znenie uzrelo svetla sveta až pár dní pred odchodom na šampionát.
Wroclaw Trophy hralo 200 mužstiev z 15 krajín v športových areáloch vzdialených od seba asi pätnásť minút cesty autom, podstatne viac bojov vrátane tých najvypätejších o medaily malo dejisko v areáli Olympijského štadióna, v menej rozľahlom komplexe v Łanoch, dedinke hneď za Vroclavom.
Sedemdesiatšesť talentov nášho regiónu a oblasti reprezentovalo naše farby výborným spôsobom, často sa naše výbery stretli s pochvalnými reakciami.

SportReal Moravčík U19 nadviazal na výbornú prípravu nemenej skvelým turnajom. Valcoval jedného súpera za druhým, smelo môžeme konštatovať, že vo Vroclave nemal súpera. V radoch elitných starších dorastencov nebolo slabšieho hráča, veľké konkurenčné prostredie sa však pretavilo do jednoliateho kolektívu, partiu stmelili vysoké víťazstvá.
Rešpekt vzbudzovali dvaja vyrovnaní brankári (vo finálových zápasoch však dostal prednosť Vlček), symbiotické stopérske duo Henček – Fröhlich, stredová formácia na čele s Behúlom či Mikulom a samozrejme útočné duo Fuska – Blaži, nad ktorých spoluprácou krútili hlavou rady.
Základná skupina: Bakov nad Jizerou (Čes.) 6:0, Fuska 2, Garaj 2, M. Mikula, Blaži; Forza Vroclav (Poľ.) 3:0,  Fuska 2, Blaži; Bílina (Čes.) 6:0, Fuska 3, Garaj, Hlavatovič, M. Mikula. Semifinálová skupina: Barycz Milicz (Poľ.) 2:1, Blaži, Fuska; Pulse Premier Football (Ang.) 3:0, Fuska 2, Behúl. Finále: Bílina (Čes.) 1:0, Fuska (11 m). Jakub Blaži bol ocenený za najužitočnejšieho hráča, Matej Fuska si prevzal sošku pre najlepšieho strelca.
ZOSTAVA: Adam Lenčéš (Rumanová), Lukáš Vlček (Veľké Zálužie) – Radoslav Henček (Ivanka pri Nitre), Marek Hlavatovič (Lehota), Martin Fröhlich (Nevidzany), Samuel Slaténi (Mojmírovce), René Mrlík – Adam Behúl, Peter Kovács (všetci Alekšince), Martin Garaj (Lehota), Martin Mikula (Zbehy), Matej Letko (Čeľadice), René Kukla (Chrenová), Patrik Vyhnálik – Jakub Blaži (obaja Ivanka pri Nitre), Matej Fuska (Zbehy). Tréneri Jozef Brath a Peter Zabák.

Jozef Brath, tréner: „Je niečo úžasné, ako chlapci pristúpili k tak náročnému medzinárodnému turnaju – doslova profesionálne. Obrovskou snahou vytvorili jeden fantasticky kolektív, ktorý ťahal za jeden koniec povrazu a výsledok sa dostavil. Celým turnajom sme prešli bez inkasovaného gólu z hry, a to hovorí za všetko. Som nesmierne hrdý na to, čo chalani dokázali. Klobúk však takisto snímam pred celým Oblastným futbalovým zväzom v Nitre a osobitne pred pánom Štefanom Kormanom za to, akým spôsobom pripravil početnú výpravu na takýto medzinárodný turnaj. Všetci sme boli jednotne oblečení, mali zabezpečenú stravu, ubytovanie a v podstate všetko, čo sme potrebovali. Starostlivosť bola na ozaj vysokej úrovni.“

Radoslav Henček, stredný obranca: „Vyhrali sme turnaj a veľmi sme si to užívali. Som veľmi šťastný, že som mohol takto krásne ukončiť dorasteneckú kariéru. Byť súčasťou takejto dobrej partie pre mňa znamenalo veľa. Všetci sme spolu výborne vychádzali, nikto si o sebe nemyslel, že je lepší ako niekto iný z kolektív. Bolo mi potešením reprezentovať Oblastný futbalový zväz v Nitre, veď sme všetci boli ako jedna veľká rodina.“

19ka

Thermalpark Nitrava U17 doplatil na náročný žreb skupiny, Brodno Varšava bolo v prvej poľskej lige tretie, na jeho fyzický prejav sme nestačili, proti Slasku Vroclav nám konár podpílili individuálne chyby a neobjektívnosť rozhodcu. Mladší dorastenci sa však nenechali rozladiť, všetko zo seba vydali aj v skupine o umiestnenie, isto sme však mali na viac, ako len na konečné siedme miesto.
Zaujali veľká brankárska osobnosť Červený, inteligentný stopér Koprda, priebojný „tank“ Pilka, jeho pracovitý lapášsky kolega Benko či neúnavný špílmacher Tatarkovič.
Základná skupina: Köpenick-Oberspree (Nem.) 3:0, Benko, Koprda (11 m), Pilka; Brodno Varšava (Poľ.) 1:2, Keszeg; Slask Vroclav (Poľ.) 1:2, Lindovský. O umiestnenie: Kozmin Wielkopolski (Poľ.) 2:0, Habdák, Müller; Košťany (Čes.) 4:1, Koprda 2, P. Mikula, Müller; Köpenick-Oberspree (Nem.) 3:2, Pilka 2, Müller. ZOSTAVA: Martin Červený (Machulince) – Peter Mihálik (Močenok), Jakub Matušík (Nevidzany), Filip Záhončík (Alekšince), Richard Koprda (Nevidzany) – Peter Mikula (Zbehy), Martin Keszeg (Topoľčianky), Adam Habdák (Lehota), Lukáš Bednárik (Chrenová), Roman Guzmický (Ivanka pri Nitre), Henrich Benko (Lapáš), Radoslav Tatarkovič, René Lindovský – Erik Müller (všetci Nevidzany), Sebastián Pilka (Lapáš). Tréneri Kristián Maťko a Peter Drahoš, vedúci mužstva Michal Ďurček.

Kristián Maťko, tréner: „V prvom rade chcem poďakovať za vnuknutú dôveru byť trénerom výberu. Vytvorila sa skvelá partia, a to od trénerov cez realizačný tím až po samozrejme hráčov. V tíme fungovala správna chémia, čo bolo veľmi dôležité. Do turnaja sme vstúpili veľmi dobre, nedali sme šancu nemeckému protivníkovi. Tešilo nás víťazstvo, ale aj predvedená hra, spôsob, akým sme zvládli tento zápas, nám vlieval optimizmus do ďalšieho priebehu turnaja. Brodno Varšava nás však v ďalšom zápase trochu zaskočilo, od úvod na nás vyletelo, dobre dostupovalo a jeho vysoký presing nám robil značné problémy. Proti tímu, ktorý v prvej poľskej ligy mladšieho dorastu obsadil tretie miesto, sme prehrali 1:2. Naši chlapci pochádzajúci z oblastných súťaží boli v určitých fázach zápasu Varšavčanom viac než vyrovnaným súperom, za čo si zaslúžia pochvalu. Do záverečného zápasu v skupine sme vstupovali s nožom na krku, lebo len víťazstvo nám zaručovalo postup do finálových bojov. Stretnutie však ovplyvnili dve hrubé chyby, jedna na našej strane a jedna na strane rozhodcu. Prehra 1:2 nás posunula na tretie miesto v skupine, čo znamenalo, že v posledný deň si zahráme o Lany Cup a nie o Wroclaw Trophy. V nedeľu sme už žiadne zaváhanie nepripustili, vyhrali všetky tri zápasy a zaznamenali prvenstvo na Lany Cupe a celkové siedme miesto na turnaji. Musím priznať, že sme všetci trošku sklamaní, pretože tento výber mal jednoznačne na viac a nebyť niektorých okolností, tak pokojne mohol hrať aj o najvyššie priečky. Všetkých chlapcom patrí veľké poďakovanie za ich prístup k futbalu, ktorý dokazovali od prvého tréningu v príprave po posledný zápas na turnaji. Chcem poďakovať aj hráčom, ktorí sa do záverečnej nominácie nedostali, tí tiež odovzdávali na každom tréningu maximum. A samozrejme najväčšia vďaka patrí predsedovi ObFZ Nitra, pánovi Štefanovi Kormanovi, za perfektne zorganizovaný výjazd. Chalani budú na zážitky, skúsenosti a víťazstvá, ktoré si odniesli z tohto medzinárodného turnaja, ešte dlho spomínať.“

Filip Záhončík, ľavý obranca: „Turnaj sme začali veľmi dobre, nemeckému súperovi sme nedali šancu na úspech, no nasledujúce dva skupinové duely sme nezvládli. Veľmi nás mrzí, že sme nepostúpili zo skupiny do hlavného turnaja a nemohli si zahrať o medaily. V posledný deň sme si však spravili opäť dobrú náladu, keďže sme vyhrali všetky tri zápasy o umiestnenie. Účasť na Wroclaw Trophy bola pre mňa veľká skúsenosť, bolo mi cťou byť súčasťou super partie. Som si istý, že všetci na sebe budú tvrdo pracovať, aby reprezentovali ObFZ aj o rok.“

17

AGM U15 predviedol slušný herný prejav, no vyslovene mizernú koncovku, ktorá kulminovala najmä v druhom zápase skupiny proti Borówu, keď sa konštrukcia súpera chvela až štyrikrát! Proti Prachaticiam sme potrebovali tri body, Česi nás však opäť vycvičili v efektivite… Siedme miesto so sebou nenesie spokojnosť, zo starších žiakov však potešili pracant Kéry, kreatívni Halúzka a Lacika či iní.
Základná skupina: GOSSM Brzeg (Poľ.) 0:0; Lider Borów (Poľ.) 1:1, Halúzka; Tatran Prachatice (Čes.) 0:2. O umiestnenie: Albánska akadémia Ajaxu Amsterdam (Alb.) 1:2, Halúzka; Grodków (Poľ.) 2:0, Machovec, Halúzka; Albánska akadémia Ajaxu Amsterdam (Alb.) 1:0, Halúzka (11 m). ZOSTAVA: Marko Furuláš (Čeľadice), Lukáš Bako (Šaľa) – Dávid Cigáň (Topoľčianky), Erik Krčmár, Martin Kéry (obaja Nevidzany), Adam Lenický (Horná Kráľová) – Sebastián Henyig (Mojmírovce), Peter Halúzka (Čeľadice), Miloš Lacika (Kolíňany), Samuel Skalický (Šaľa), Matúš Bíro (Lužianky), Matúš Viskup – Arian Norouzi (obaja Janíkovce), Max Demeš (Nevidzany), Šimon Machovec (Rišňovce). Tréneri Juraj Baláž a Peter Bajla, vedúci mužstva Jozef Demeš.

Juraj Baláž, tréner: „V prvom rade treba poďakovať predsedovi ObFZ Nitra Štefanovi Kormanovi, ktorý zabezpečil finančné prostriedky a všetky potrebné materiálne veci. Vďaka tomu mala naša výprava počas turnaja vysoký komfort. Menežovať 93 ľudí nie je jednoduché, no pán Korman riešil všetky situácie s pokojom a nadhľadom, čo sa odzrkadlilo v psychickej pohode družstiev a tá je základom úspechu na obdobných turnajoch. Moji zverenci z Výberu ObFZ Nitra AGM U15 mali hrateľnú základnú skupinu, vo všetkých zápasoch boli aktívnejší ako súper, no zlyhali v koncovke. Mňa osobne príjemne prekvapilo umiestnenie mužstiev NKS U13 a TUKO U11, ktorých hráči ešte nepôsobili v akadémiách a väčších kluboch. Toto je asi najväčší úspech a ocenenie práce ObFZ Nitra a jemu patriacich klubov. To, že aj v menších obciach sa pracuje s najmenšími tak, že dokážeme konkurovať družstvám na medzinárodnej úrovni je úžasné zistenie. S tým sa však nemôžeme uspokojiť a musí to byť povzbudením a hnacou silou najmä pre kluby, ktoré nakupujú ,hotových hráčovʻ do seniorských súťaží a mládež majú len z povinnosti. Verím, že výsledkami, ktoré naša mládež dosiahla, zatvoríme ústa klubom, ktoré argumentujú tým, že je málo detí a že deti nemajú o šport záujem tak ako v minulosti. Opak je pravdou. Pokiaľ sa na obciach vzorne pracuje s mládežou a menšie obce spolupracujú, tak časom prídu aj ocenenia. Potrebuje snáď ešte niekto väčší dôkaz?“

Peter Halúzka, ofenzívny stredopoliar: „Mňa a určite aj mojich spoluhráčov veľmi potešilo reprezentovať Oblastný futbalový zväz v Nitre, za dôveru sme sa chceli odvďačiť čo najlepšími výsledkami. V našej kategórii sme určite patrili medzie tie lepšie tímy, v zápasoch sme mali skoro stále loptu v našej moci, no nepremienali sme vylžené príležitosti a z brejkov inkasovali. Mrzelo nás, že sa nám nepodarilo postúpiť zo skupiny, chuť sme si napravili na turnaji porazených, na ktorom sme napokon po víťaznom finále proti albánskemu celku aj triumfovali.“

13646651_1197896756927497_1756095700_o (1)

NKS U13 na úvod debaklom rozniesol jeden z domácich celkov, následná prehra s poľskou akadémiou mrzela, trojgólový triumf s Berlínom oslnil. Asi aj Nemcov, keď si po zápase vyžiadali pasy troch našich reprezentantov… Vo štvrťfinále sme tlieskali Laczkóovmu televíznemu gólu od polovice, v semifinále nás však menovaný ťahúň oslabil zbytočným vylúčením, poľský súper si už postup postrážil. Mladší žiaci však predsa odchádzali domov dobre naladení, bronzový pohár má isto svoju hodnotu.
Gro úspešného celku tvorili futbalisti Šale, nezaháľali však ani dedinské nádeje.
Základná skupina: Wratislawia Vroclav (Poľ.) 13:0, Laczkó 3, Farkaš 3, Vozárik 2, Čibík 2, Černý, Rojka, Chlebec; Kotwica Kolobrzeg (Poľ.) 0:2; Preussen Berlín (Nem.) 3:1, Vozárik, Rojka, Farkaš. Štvrťfinále: Parasol Vroclav (Poľ.) 1:0, Laczkó. Semifinále: AP Swiecie (Poľ.) 1:2, Laczkó. ČK: Laczkó. O tretie miesto: Helios Tartu 2:0, Chlebec, Rojka.
ZOSTAVA: Robert Guth (Chrenová), Adam Šuster – Patrik Čiernik, Eduard Laczkó, Martin Chvíľa, Adam Farkaš, Andrej Rojka (všetci Šaľa), Adam Mego (Zbehy), Viktor Kapitančík (Topoľčianky), Štefan Chlebec (Ivanka pri Nitre), Filip Drgoňa, Dávid Macháč (obaja Chrenová), Dominik Čibík (Čeľadice), Samuel Vozárik, Ľudovít Černý (obaja Golianovo). Tréneri Jozef Oroszi a Vladimír Viola.

Jozef Oroszi, tréner: „Celkový dojem z medzinárodného turnaja je fantastický. Oblastný futbalový zväz v Nitre nám vytvoril vynikajúce podmienky, všetko perfektne zorganizoval a nič nám nechýbalo. Moje mužstvo hralo kombinačný futbal, oporami však boli nie iba hráči Šale, ale aj dedinskí futbalisti. Práve oni sa v niektorých chvíľach stali pravými lídrami, ukázali veľký potenciál, keď budú na sebe v budúcnosti poctivo pracovať, tak môžu byť ešte lepší a ďaleko to dotiahnuť. “

13

TUKO U11 od začiatku ukazoval, že spolu s 19-kou je našim najžeravejším želiezkom v ohni. Najmladší výber sedemnástimi gólmi presvedčivo preletel skupinou, v bojoch o finále pokračoval vo víťaznom ťažení, starších prípravkárov z dvadsaťtisícového mesta Slubice sme porazili rozdielom triedy, machuľou bolo vylúčenie Henyiga, proti Kolobrzegu sme však zabrali aj bez neho. Veľký entuziazmus našich chlapcov rázne ukončili poltuctom Bosniaci…
Absolutórium patrí každému členovi úspešnej partie, tlieskalo sa však najmä mladíkovi s iniciálkami M. H…
Základná skupina: Junior Merkuur II (Est.) 4:0, Čulák, Watter, Ivanič, M. Henyig; AP Swidnica (Poľ.) 3:1, M. Henyig 2, Fischer; Dabroczanka Pepowo (Poľ.) 2:1, M. Henyig, Balog; Sporting Vroclav (Poľ.) 8:0, Čulák 2, Balog 2, Fischer, M. Henyig, Watter, Brnula. Semifinálová skupina: Polonia Slubice (Poľ.) 5:2, Finta 2, M. Henyig, Balog, Polák; Kotwica Kolobrzeg (Poľ.) 1:1, Polák. Finále: Budučnost Banoviči (Bosna a Herc.) 0:6.
ZOSTAVA. Gabriel Nádašdy (Nevidzany), Adrián Andris – Mário Henyig, Samuel Ivanič (všetci Mojmírovce), Tomáš Čulák (Výčapy-Opatovce), Adam Finta (Veľké Zálužie), Kristián Brnula, Marek Fischer, Kristián Balog (všetci Vlčany), Tomáš Oravec (Dolné Obdokovce), Šimon Polák (Chrenová), Matej Búran (Hájske), Matúš Kamenický (Chrenová), Roman Polák (Báb), Andrej Watter (Alekšince). Tréner Ján Núdzny, vedúca mužstva Alena Jančoková-Žáčiková.

Ján Núdzny, tréner: „Všetko ohľadom výpravy Oblastného futbalového zväzu bolo skvele zabezpečené, klobúk dole pred tým, aké podmienky sme mali. Mužstvo starších prípravkárov sme dávali dokopy len niečo viac ako mesiac, preto ma úspech na takomto veľkom turnaji prekvapil. Darilo sa nám, vyhrávali sme, v mužstve bola dobrá nálada, chlapci sa veľmi snažili, nesklamali, ďakujem im za prístup. Obrovská vďaka však nepatrí len im, ale aj všetkým rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom čo i len trochu podporili svoje ratolesti, dokonca ich dosť aj vycestovala do Vroclavu a výrazne nás povzbudzoval. Tak by to malo byť!“

11

Podobné články

Back to top button
Close