NovinkyVýbery

NKS U17 našiel otvorenú náruč aj za tabuľou

Mladíci Kmeťova ukázali, že v V. lige Východ nedali 115 gólov náhodou. Najlepších mladších dorastencov ObFZ Nitra pred výjazdom do Poľska riadne prevetrali.

Jeden z top stredoeurópskych turnajov v 389 kilometrov ďalekom Vroclave už počuť šuchotať nohami za dverami. Za odmenu si na ňom dres reprezentácie ObFZ Nitra oblečie okolo 100 najlepších mládežníkov!

Zo šiestich mládežníckych výberov nahodil najšialenejšie tempo prípravy tréner NKS U17 Peter Drahoš. S výkvetom oblasti sa piplal na siedmich tréningoch, pred týždňom vypustil chlapcov na prípravák v Machulinciach, odvďačili sa mu triumfom 3:2. Modro-biela ekipa sa po prvom teste mala ako v bavlnke, tunajší šéf Roman Ondrejka ich ponúkol pizzou a pitivom.

Že výbery ObFZ Nitra si putovaním po turnajoch vydobyli svoje meno, podčiarkol utorok: NKS U17 sa cítil ako doma aj za hranicami oblasti! Na priateľák vyzvali talenty z dediniek pri Nitre, Šali a Zlatých Moravciach aj v Okrese Nové Zámky – náruč dokorán otvorilo Kmeťovo, dedinka pár minút za Vrábľami. Dejisko sa však muselo presunúť o dva kilometre do Michala nad Žitavou, akurát, keď Marián Pecho dolajnoval, Ladislav Kováč fúkol do píšťalky a začalo sa načas.

Už v 2. minúte sa Kmeťovo zadarmo dostalo k brejku, Enekeš trafil do prázdnej brány a oheň bol na streche. Domáci si šikovne všímali súperove diery vzadu, druhý kus do Opoldovej siete poslal T. Sádovský, keď z obrancov v polhodine hry spravil výtyčky. Tlak kouča výberovcov Drahoša sme sa vtedy neodvážili odmerať. Na ihrisku sa však zrazu objavil Lacika a duel mal hneď iný spád – tutovky spálili Varga a Hrnčiar a v druhom polčase bielo-modrí ovládli každý milimeter ihriska: lenže kmeťovská stena bola nepriepustná. V šanciach sa Hrnčiar a Palkovič zachovali zbrklo, hostí musel spasiť Minarčík. Zo stredu obrany sa vytiahol do útoky a tam sa cítil ako ryba vo vode – zahlavičkoval centre Cigáňa a Klampárika a zasvietilo 2:2.

NKS U17 nastúpil v značne oklieštenej zostave.
NKS U17 nastúpil v značne oklieštenej zostave.

„Dobrá previerka, výborný súper. Nepáčilo sa mi, ako sme začali, mali sme veľký rešpekt, inkasovali sme po našich chybách. Som rád, že po dohovore cez polčas sme dokázali vyrovnať, vážim si, že sme sa zomkli. Veľa mi to napovedalo do konečnej nominácie,“ v duchu si zopakoval dej Peter Drahoš, tréner výberovcov. Jeho náprotivok bol na striedačke podstatne kľudnejší. „Presne takýto zápas sa nám na ukončenie sezóny hodil. Rozlúčili sme sa s generáciou 1999, v druhom polčase sme postavili žiakov, ktorí sú od leta už dorastencami. Lepšie držanie lopty mal súper, čo sa nám stáva málokedy. Čakal som, že po obrátke bude mať výber viac z hry, to sa aj stalo. Ale góly dal len zo štandardiek, náš výkon sa mi páčil,“ odvetil Peter Mjuller, kouč Kmeťova.

Martin Kečkéš, Juraj Sádovský a Roman Hegedúš navarili vysokoparametrový guláš.
Martin Kečkéš, Juraj Sádovský a Roman Hegedúš navarili vysokoparametrový guláš.

Vyčerpaní dorastenci so spokojným obecenstvom si to namierili naspäť do Kmeťova. V priestoroch piatoligistu vyvoniaval luxusný guláš z varechy štedrých funkcionárov neďalekých Žitaviec, keď sa naplnili gágory, nastala oslavná chvíľka. „Chlapci, ďakujeme vám za krásnu sezónu. Druhé miesto v piatej lige je výborne, zaslúžite si hrať vyššiu súťaž,“ predniesol jeden zo šéfov futbalu na „Dereku“ Marián Černák a plejáde talentov odovzdal plaketky. „Jedna škoda, že Kmeťovo nie je v Oblastnom futbalovom zväze Nitra. Vedel by som si odtiaľ vybrať zopár chlapcov do nášho výberu,“ zašepkal lodivod NKS U17 Drahoš. Kostra tímu na medzinárodný turnaj do Vroclavu (5. – 9. 7.) mu pomaly rastie pred očami. „Škoda, že v ObFZ Nové Zámky nič takéto nefunguje… Nitrianskemu výberu budeme v Poľsku držať palce a kedykoľvek nabudúce sa s ním radi stretneme,“ zavŕšil Mjuller, dav sa rozohnal a z utorku ostali už len pekné spomienky.

FAKTY
Kmeťovo U19NKS U17 2:2 (2:0).
Góly: 2. Enekeš, 30. T. Sádovský – 56. a 87. Minarčík. R L. Kováč (I. Šimonek), bez kariet, 80 divákov. Strely na bránu: 4 – 7. Strely vedľa brány: 3 – 4. Rohy: 1 – 3. Ofsajdy: 0 – 1. Fauly: 10 – 3. Držanie lopty (%): 45 – 55.
ŠK: P. Pecho – A. Švec, M. Sádovský, G. Kečkéš, P. Kováč – Š. Gajdoš, D. Haris, F. Raček – T. Maďar, L. Enekeš, T. Sádovský. Striedali: M. Kačák, D. Chren, M. Tóth, D. Nágel, S. Holka, L. Hegedüš, A. Sádovský, S. Lacika, T. Virág. Tréner: Peter Mjuller.
Výber ObFZ Nitra: P. Opold (Alekšince) – D. Cigáň (Machulince), M. Varga (Čeľadice), M. Minarčík (Alekšince), E. Krčmár (Nevidzany) – M. Bíro (Lužianky) – M. Palkovič (Alekšince), P. Farkaš (Pohranice), M. Ružička (Branč), M. Hrnčiar (Nevidzany) – M. Varga (Ivanka). Striedali: M. Gajdoš (Ivanka) – M. Lacika (Kolíňany), B. Zavarcsík (Tešedíkovo), A. Lenický, K. Klampárik (Alekšince). S. Hozlár (Branč) nenastúpil pre zranenie. Tréner: Peter Drahoš.

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close