Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Nový tréner naziapal na Hosťovce a zrodil sa šok: z 0:3 na 4:3! Katom Nevidzian Juraj Kubala

V 7. kole 7. ligy C sa zrodilo menšie prekvapenie, keď Nevidzany B doma prehrali s Hosťovcami, hoci viedli 3:0. Senzačný obrat hostí režíroval Juraj Kubala, ktorý dal naposledy hetrik 19. augusta 2018 proti Topoľčiankam.

Bližšie sme sa pozreli na zápas a položili zopár otázok Jurajovi Kubalovi z Hosťoviec a Pavlovi Pechovi z Nevidzian B.

ZÁPAS

Nevidzany B – Hosťovce 3:4 (3:1)

V prvom polčase dominovali domáci, dali tri góly. V závere polčasu Hosťovce dali Nevidzanom gól do kabíny, autorom bol Juraj Kubala. Prvých 40 minút hostia hrali katastrofálne, ale cez pauzu na nich tréner zakričal – a hneď to bolo o inom! Zápas sa zvrtol do galapredstavenia Juraja Kubalu.

Góly: 14. Ľ. Kováč (z 11m), 22. J. Kováč, 39. E. Müller – 44., 56., 87. a 75. Juraj Kubala (1 z 11m), R J. Tvrdý (A. Manek), 100 divákov, ŽK: 73. P. Hlozák – 41. P. Kliman, 53. M. Horniaček, 72. Š. Khavavka, 83. J.  Kubala.

Na fotke obaja bratia Kubalovci (v červenom s loptou štvorgólový strelec Juraj, bez lopty Roman).

NEVIDZANY B: P. Pecho – A. Pavlov, P. Hlozák, P. Žigrai, M. Varga, R. Krčmár, P. Stano (81. M. Bogyo), Ľ. Kováč, M. Hrnčiar, E. Müller, J. Kováč.

HOSŤOVCE: M. Laurinec – B. Klocok (50. L. Gálik), B. Ovsenák, L. Ondrejmiška, V. Nosál, A. Chrenko (63. A. Búš), R. Kubala, M. Horniaček, J. Kubala, Š. Khavavka, P. Kliman (70. A. Žembery)

HLASY

Pavol Pecho, brankár Nevidzian B: „Do 30. minúty sme mohli vyhrávať aj 10:0, ale nepremenili sme šance. Hostia akoby neboli na trávniku. V 40. minúte sa to otočilo, hostia nám dali gól do šatní. V druhom polčase sme prestali behať, hral sa medzišestnástkový futbal. My sme mali za druhý polčas len jednu strelu. Hostia nám dali ešte tri góly a zaslúžene vyhrali. Viac bojovali ako my.“

Pecho lovil od J. Kubalu loptu zo siete štyrikrát.

Juraj Kubala, útočník Hosťoviec: „Konečne sme začali poriadne trénovať, máme nového trénera Paľa Drahoša. Bol to dobrý zápas, otočili sme ho, mám veľmi dobré dojmy. Štyri góly som dal naposledy asi ešte v žiakoch – prvý som dal Nevidzanom zo skrumáže, na druhý mi pekne prihral brat Roman, tretí som strelil z penalty, sám som ju vybojoval, štvrtý som umiestnil pri tyčku. Dúfam, že som si nejaké góly nechal i na Martin. Chytá tam Martin Schvarc, ktorý bol aj u nás, bolo by pekné ho prekonať.“

Hrdina Hosťoviec Juraj Kubala.

 

AUTOR: Jakub Chrenko.

FOTO: Marián Pecho.

Podobné články

Back to top button
Close