KlubyNovinky

Ofenzívne derby divadlo v Obyciach proti Hostiu

Zlatomoravská sedmička bude mať v najbližšom kole ako hlavné menu súboj dvoch najofenzívnejších tímov celej sútaže. Bronzové Obyce vítajú zemiakové Hostie, ktoré však majú o zápas menej.

Jeden a pol tisícová dedina má po ôsmich kolách na svojom konte 69 gólov, čo robí priemer 8,6 gólu na zápas. Aj keď je pravda, že takmer polovicu dali Choči (32). Hrajúci tréner Mikuš má na svojom konte už teraz 31 sezónnych gólov, čo niekedy nemajú najlepší strelci líg na konci sezóny. Dvojnásobný víťaz VII. ligy C z posledných piatich rokov to však   proti bývalému ,,céčku” či ,,déčku” ViOn-u vôbec nebude mať ľahké. V kurze je veľa gólov, ktoré môže sobotný šláger priniesť.

Takto Obyce dve sezónny nazad vyhrali druhýkrát ligu v krátkom čase.
Takto Obyce dve sezónny nazad vyhrali druhýkrát ligu v krátkom čase.

Hostie zatiaľ, možno trošku prekvapivo, zaváhalo len minulé kolo proti Nevidzanom B, s ktorými sa im v uplynulej dobe vôbec nedarí. V tabuľke strelcov svieti hneď za už spomínaným Mikušom hráč Hostia Bachan so 16-timi kúskami. A ozaj, ubráni skala hostí Slama Mikuša s Vnadom?

Momentka zo zápasu Hostie - Obyce spred roka.
Momentka zo zápasu Hostie – Obyce spred roka.

K mikrofónu sme prizvali práve dve útočné esá z oboch táborov – Patrika Mikuša a Adama Bachana.

Sezónu máte rozbehnutú dobre, očakávali ste takýto štart?

Mikuš: ,,Mali sme relatívne dobrý žreb. V prvej polovici súťaže sme mali papierovo slabších súperov s výnimkou Sľažian a Martina, ktorí patria do špičky tejto súťaže. Z týchto zápasov sme získali iba bod, no oba sme hrali vonku. Vstup sme mali teda vcelku solídny, no až druhá polovica jesene ukáže, na čo máme, keďže nás čaká mnoho oveľa lepších súperov ako doteraz.”

Bachan: ,,Áno čakali, pretože sme mali priaznivý los. Až nasledujúce zápasy ukážu ako na tom sme.”

Ako vnímate jedinú prehru, ktorá na vašom konte doposiaľ svieti?

Mikuš: ,,Táto prehra prišla so súperom, ktorý doma neprehral už veľmi dlhé obdobie. Mrzí nás to, ale prehrali sme zaslúžene, nemali sme na tri body. Ale neúspech nás nakopol a od tohto zápasu sa postupne viac a viac zlepšujeme.”

Bachan: ,,Nevidzany boli na nás dobre pripravené. Je to mladé a behavé mužstvo. Využili naše zaváhania a zaslúžene vyhrali.”

Mikuš (s loptou) dal v tejto ligovej sezóne už 31 gólov.
Mikuš (s loptou) dal v tejto ligovej sezóne už 31 gólov. V pozadí jeho kolega Vnad.

Akú najpozitívnejšiu vec ste si na vašej hre doteraz všimli?

Mikuš: ,,Najpozitívnsjšie je, že máme v mužstve iba dvoch hráčov nad 30 rokov, teda máme veľmi mladé mužstvo. Z toho vyplýva, že naša hra je niekedy teda ako na hojdačke, keďže hlavne mladší chalani majú v zápasoch veľké výkyvy. Ale fantasticky sme hrali 30 minút s Martinom, kde bolo 0:3, potom žiaľ prišiel ten zlom a nakoniec sme ratovali remízu 4:4. Chlapci ale vedia hrať futbal a práve na tom chceme stavať.”

Bachan: ,,Naša kostra mužstva, ktorá poctivo trénuje. To je asi najväčšie pozitívum, ktoré sa odzrkadľuje aj na ihrisku.”

Aké sú vaše sezónne ambície?

Mikuš: ,,Našou ambíciou je, aby sme hrali behavý kombinačný futbal, ktorý sa bude páčiť našim divákom. Tiež chceme, aby bola dobrá partia, kde všetci držia spolu. Samozrejme, do každého zápasu ideme s cieľom zvíťaziť.”

Bachan: ,,Vyhrať každý zápas a uvidíme ako sa to celé vyvinie. Máme pár zranení, ktorénás limitujú, ale verím, že si s tým poradíme.”

Mimochodom, sú rovnaké ako na začiatku ročníka alebo sa po tak skvelom štarte zmenili?

Mikuš: ,,Ambície sme si stanovili pred sezónou takže sa ich držíme.” 

Bachan: ,,Ciele sú rovnaké, no na titul je tam viacero favoritov. Topoľčianky číslo 1, Sľažany, Obyce či nepríjemné Kľačany. Pobijeme sa medzi sebou a najlepší vyhrá.”

Prejdime na sobotu. Aké sú predzápasové dojmy?

Mikuš: ,,Tešíme sa. Čaká nás ťažký zápas proti veľmi dobrému súperovi, čiže sme plní očakávania.”

Bachan: ,,Pripravovali sme sa ako na každý iný zápas. V mužstve je dobrá nálada, sme zdravo sebavedomí a pripravení zabojovať o všetky 3 body.”

Hosťania si už na svojho sobotného súpera brúsia zuby.
Hosťania si už na svojho sobotného súpera brúsia zuby.

Čo viete o súperovi? Nejaké ich silné stránky?

Mikuš: ,,Hráme proti sebe už nejaký ten čas, takže sa navzájom veľmi dobre poznáme. Majú tam šikovných hráčov, ale aj silné individuality. Ich silné stránky si nechám pre seba a svoje mužstvo, budeme sa ich snažiť eliminovať a využiť naše silné zbrane.” 

Bachan: ,,Obyce sa na nás vedia vždy dobre takticky pripraviť. Sú to bojovníci a majú Paťa Mikuša, ktorý vie dať góly, taktiež aj mladé mužstvo.”

Čím sa budete snažiť prekvapiť?

Mikuš: ,,Ťažko povedať, či sa vieme navzájom niečím prekvapiť. My máme nejaký plán, no ten si taktiež nechám pre seba.”

Bachan: ,,Súper nás pozná, aj naše silné stránky, takže prekvapíme až na ihrisku.”

Kto to v kabíne vyhecuje ako obvykle?

Mikuš: ,,Najväčší hecovači a motivátori, ktorí za víťazstvá niečo sľubujú, sú určite Peťo Nani Vnad a moja predĺžená ruka Dani Petrovič. Napríklad: minulú sezónu za víťazstvo s Nevericami šlo do kabíny pečené prasa od Daniela s mojím otcom, alebo predtým Nani za víťazstvo so Sľažanmi dal do kasy 100€. Odmenu máme sľúbenú aj keď vyhráme s Hostím. Pre celé mužstvo budú k dispozícii v prípade výhry pečené kolená.”

Bachan: ,,Najviac tréner a hneď za ním brankár Jojo Šútor.”

Koľko ľudí odhadujete, že si príde pozrieť šláger kola?

Mikuš: ,,Myslím, že okolo 300 ľudí. Týmto chcem pozvať všetkých, aby si prišli pozrieť dve dobré mužstvá, čo zaručuje dobrý zápas.”

Bachan: ,,213.”

Váš tip na výsledok a kto rozhodne?

Mikuš: ,,Najťažšia otázka. Uvidíme v sobotu podvečer. Verím však, že vyhráme a nech to rozhodne hocikto, je dôležité, aby ostali 3 body doma.”

Bachan: ,,0:1 a rozhodne kapitán Marek Belica v 74. minúte.”

 

AUTOR: Erik Barát.

 

 

Podobné články

Back to top button
Close