Novinky

Okresný fenomén, zdravotníčka Veronika pobláznila región

Na nitrianskych halových turnajoch bolo azda najviac zranených v histórii. Prečo? Odpoveď je jednoduchá, pomerne logická…

Laik by si pomyslel, že obchádza systém. Ako môže, dokonca žena, byť na toľkých tímových fotkách na halových turnajoch v Nitre? Nie, registračky nepreráža, usmievavá dáma si len expresne rýchlo získala všeobecné sympatie. Kto je tá záhadná hnedovláska, ktorá na okresnú scénu vletela ako jasná kométa?
Prinášame rozhovor s jednou z najpopulárnejších persón v oblastnom dianí, zdravotníčkou Výčap-Opatoviec Veronikou Vargovou. Stále slobodnou…

Vzdelaná žena
Životný príbeh atraktívnej slečny je rozhodne pozoruhodný. „Narodila som sa v Nitre, odmalička som bývala v mestskej časti Dražovce. V mojich siedmich rokoch sme sa však s rodičmi presťahovali do Bratislavy, oni za prácou, ja za štúdiom. Chodila som tam na Základnú jazykovú školu na Lazaretskej ulici, Strednú zdravotnícku školu Petra Fouriera a napokon som vyštudovala Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce Svätej Alžbety. Mám kurz tejpovania, teda kineziotaping, a momentálne si robím kurz fyzioterapie,“ rozpráva nám Veronika a my len potichu rátame a zisťujeme, že väčšinu života strávila v hlavnom meste. Na rodnú hruď však nezabúda, jednoznačne ju pred Bratislavou uprednostňuje. „Nitra je najkrajšie mesto s najlepšími ľuďmi, to bez debát,“ vyhŕkla Veronika, ktorá sa hrdí titulom PhDr.
Po ukončení „výšky“ sa musela zamestnať. Šikovné dievča sa v šírom svete nestratilo, je sestričkou v ambulancii a robí aj vo firme s liekmi. Pracovisko však konkretizovať nechce… „Asi by som mala plnú čakáreň,“ humorne glosuje nevysoká žena.

Z fanúšičky ošetrovateľkou
Pomaly sa dostávame aj k hlavnému dôvodu rozhovoru. Okrem dvoch uvedených profesií sa venuje svojej celoživotnej láske, je zdravotníčkou futbalového klubu FC Výčapy-Opatovce, ktorý hrá šiestu ligu v našom regióne. „Odmalička som chcela byť zdravotníčkou, veľmi ma to baví. Mojou vášňou je však rovnako aj futbal, ktorý je veľmi dôležitou súčasťou môjho života. Pohltil ma celú, odmala som bola k nemu vedená, keďže otec aj sestra ho hrávali,“ priznáva Veronika. Ako sa však dostala do Výčap? „U nás v dedine sa už futbal nehral, a tak som začala naň chodiť do neďalekých Výčap. Spoznala som tam Erika Klenku a raz som si dokonca sadla na lavičku, z ktorej som už neodišla… Presne si na to spomínam – Juro Martonka sa zranil a tréner dorastu Paľo Kollár zakričal, že ho mám ísť ošetriť, keď už som tou ošetrovateľkou. Najskôr som si myslela, že vtipkuje, ale hlasy silneli a ja som tam teda bežala. Od tohto momentu som sa stala súčasťou kabíny,“ spomína a zároveň vyslovuje veľkú vďaku Výčapanom. „Prijali ma medzi seba a poskytli mi priestor realizovať sa, veľmi im ďakujem. Mala som obavy z toho, ako ma príjmu, ale tie sa rýchlo rozplynuli. Sme jedna veľká súdržná rodina, “ úprimne vraví.
Futbalistom Výčap-Opatoviec evidentne prítomnosť Veroniky prospieva – najvyššiu okresnú súťaž dlho viedli, v cieľovej rovinke jesennej časti však poľavili a v nesmierne vyrovnanej šiestej lige figurujú na treťom mieste, no len o bod za lídrom z Jelenca. „Naše výsledky vnímam veľmi pozitívne, teší ma, že hráme s domácimi hráčmi a že nás podporuje veľa divákov. S treťou priečkou po jeseni sme nadmieru spokojní, súťaž je však vyrovnaná a často rozhodujú detaily, čo prispieva k jej dramatickosti a atraktivite. V prvom rade by som rada vyzdvihla skvelý kolektív, vedie nás veľký srdciar Juraj Martonka, veľa gólov dáva výborný útočník Marek Krajanec, v kritických momentoch nás podrží brankár Juraj Sahulčík, stopérska dvojica Juraj Tóth – Tomáš Sahulčík dobre spolupracuje. Veľmi šikovný je aj Erik Klenka, v strede zálohy dáva hre myšlienku Andrej Hroššo a defenzíve vypomáha aj Filip Kováč. Rezervy vidím jedine v účasti na tréningoch,“ ponúkla nám obsiahlu analýzu Veronika.
Ošetrovateľka Výčapom vynovila celú kabínu, perie dresy, pečie koláče, vybavila teplákové súpravy aj hlavného sponzora, na hrudi sa futbalistom leskne logo kaderníctva Schwarzkopf Mlyny. A teraz sa podržte. Veronika pomáha z dobrého srdca. „Chalanov zbožňujem, chodím s nimi na tréningy a aj na vonkajšie zápasy, sú na mňa veľmi milí. Aj tak by som sa však časom chcela dostať do vyššej súťaže,“ hovorí ISSF manažérka klubu…

Žiadaná osoba
Do povedomia priaznivcov okresného futbalu sa naplno dostala počas halových turnajov v zimnej prestávke. Pri vďačných slovách ešte ostaneme. „ Zažila som niečo nové, spoznala nových ľudí a mužstvá, je to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť,“ sympaticky hovorí Veronika. „Naozaj klobúk dole pred organizátormi turnajov, odohrávajú sa na veľmi vysokej úrovni a oživujú futbal v nitrianskom regióne. Nikto však nevidí, koľko je za tým práce, pochvalu si zaslúži predseda Oblastného futbalového zväzu v Nitre Štefan Korman a aj redakcia MY Nitrianskych novín na čele s Martinom Kilianom a výborným fotografom Ladislavom Odráškom, skvelú prácu odvádza Karol Gajan a aj rozhodcovia pod vedením Alenky Jančokovej-Žáčikovej,“ pokračuje.
Práve na halových turnajoch bol o ňu enormný záujem, niektorým hráčom sa „záhadne“ vyvrtol členok už len pri pohľade na šarmantnú zdravotníčku. Žiadosti o priateľstvo na sociálnej sieti už aj prestala počítať, z tých stovák by sa jej aj hlava zatočila. „Veľmi ma to teší, beriem to tak, že mi fandia,“ zakončila Veronika Vargová.

IMG_9620

IMG_9020
Veronika v plnej pohotovosti.
IMG_9334

Aj takýto darček si našli futbalisti Výčap-Opatoviec pod stromčekom. Trikrát hádajte, že od koho…

IMG_9556
Veronika sa pohrala aj s menovkami hráčov v šatni.

IMG_9561

Podobné články

Back to top button
Close