Novinky

Paráda v Sľažanoch, áčkari sa žiakom poskladali na dresy

Dobré myšlienky nevymreli.

Futbalisti Sľažian sa síce prepadli zo šiestej ligy o súťaž nižšie, no entuziazmus v takmer dvojtisícovej obci pred Zlatými Moravcami nevyprchal. „Po tréningu áčkarom v kabíne spontánne napadlo, že chcú spraviť niečo prospešné pre klub. Žiakom sa už vyše štyri či päť rokov nekupovali dresy, chalani tak spojili sily a svojim nástupcom zabezpečili úplne novú sadu dresov! Každý jeden hráč prispel peňažnou sumou, čo svedčí o tom, že v sľažanskej šatni je skvelá partia. Nápad hráčov podporil aj realizačný tím na čele s trénerom Dávidom Novotom a samozrejme tiež vedenie klubu,“ oboznamuje nás prezident OFK Roman Cina.

Pätnásťročné nádeje sa nových dresov zmocnili pred dnešným zápasom 12. kola mužskej C-skupiny VII. ligy, následne sa (viackrát i s otvorenými ústami) prizerali, ako ich obľúbenci v skvelom zápase rozdrvili Tesárske Mlyňany 5:1 a poskočili na už tretiu priečku tabuľky. Na rivala z Velčíc strácajú tri body a na prvé Volkovce osem. „V závere jesene sa muži dostali do perfektnej formy, škoda, že prvá polovica súťaže o týždeň končí,“ povzdychol si R. Cina.

Široké úsmevy na všetky strany rozdával aj tréner malých šarvancov Zdenko Ďurček. „Pekný krok mužov nás veľmi potešil a samozrejme povzbudil do ďalšej práce, motivuje nás k lepším výsledkom. Sme radi, že na mládež v Sľažanoch sa nezabúda. V mene celého mužstva U15 patrí A-tímu a klubovému výboru veľká vďaka,“ úprimne konštatuje 36-ročný kouč.

Ďurčekovi zverenci na jeseň vydolovali „zemiakové“ štvrté miesto, zaslúžene k nim tak priletela pozvánka na včerajší 2. ročník turnaja o Pohár Ľuboša Moravčíka. V nitrianskej mestskej hale na Klokočine sa nestratili, postúpili z náročnej skupiny D, vo štvrťfinále nestačili na napokon zlaté Kolíňany. „Podujatie má svoj veľký význam, hralo sa na vysokej úrovni, chalani sa mohli ukázať celej oblasti. Bol som veľmi prekvapený, že turnaju dominovali mančafty z našej žiackej skupiny C,“ ukazuje na pozoruhodný fakt ešte donedávna hráč siedmoligových Hosťoviec. „Túto kapitolu som už uzavrel. Hrám len vtedy, keď je chlapov málo,“ škerí sa Ďurček. A trikrát hádajte, proti komu musel v prebiehajúcom ročníku nazuť kopačky. Áno, proti Sľažanom…

Vo futbalových Sľažanoch panuje správna rodinná atmosféra, prajný nápad áčka ju len umocnil. Za červeno-biele farby bojujú len domáci chlapci, ľudia v dedina držia cez víkend palce svojim priateľom či susedom. V nedeľu si našlo na štadiónik aj napriek nesympatickému sychravému novembrovému počasiu cestu viac než sto zvedavcov.

slazanyziaci2

Na titulnej snímke žiaci Sľažian v novučičkých dresoch, na fotografii priloženej v článku odovzdávanie nových dresov pred dnešným siedmoligovým zápasom mužov proti Tesárskym Mlyňanom. Zdroj foto: OFK Sľažany.

Podobné články

Back to top button
Close