Päťdesiat príbehov z top turnaja na Slovensku: rekordy, hviezda z autonehody, gól „rabonou“ i od madla
Známe i doteraz tajné pikošky z 30. ročníku AQUAFLOT Cupu.
Viete, komu prinieslo šťastie, že predal lístok na koncert? Kto ráno prežil autonehodu a večer bol hviezdou plnej haly? Kto napálil nechytateľné rany z vlastnej polovice a kto strelil najkurióznejší gól turnaja? Ktorý hráč mal súkromný fanklub a ktorý prerušil futbalový dôchodok? Pre aký tím mohla byť účasť na AQUAFLOT Cupe bodka za futbalom v dedine? A čo bola hláška turnaja?
Web ObFZ Nitra dáva stenu preč. Martin Kilian ml. z troch dní a 115 zápasov za mikrofónom najväčšieho halového turnaja na Slovensku zozbieral päťdesiat príbehov, ktoré prečítate na jeden hlt. Vyložte si nohy, odpite z čaju a vychutnajte si pikošky z 30. ročníku vianočnej legendy, ktorá sa hrala s podporou AQUAFLOT-u, mesta Nitra, Nitrianskeho samosprávneho kraja, Football Service Agency a ďalších partnerov.
Príbehy z tribúny
1. Mestská hala praskala vo švíkoch. Zaparkovať bola fuška, pri vstupe i v bufete sa tvorili rady, v každom z troch dní dedinským futbalistom tlieskalo minimálne tisíc divákov, na štvrťfinále hlavného turnaja dokonca dvetisíc. Najviac vynikol fanklub majstrovského Bábu, no plejádu priaznivcov priviezli aj Čeľadice, Chrenová, Dolné Krškany, Nevidzany, Čechynce či Dolné Obdokovce.
2. Akcia roka oslavovala tridsiate narodeniny s novým pohárom, darčekom pre najväčší halový turnaj na Slovensku od Oblastného futbalového zväzu v Nitre, najväčšou trofejou z Aldesšportu Petra Schustera. Predseda ObFZ Štefan Korman ju na záverečnom ceremoniáli slávnostne „predal“ manželom Vladimírovi a Tatiane Leckéšiovcom z AQUAFLOT-u, generálneho partnera turnaja. A starý pohár? Šušká sa, že ostane predošlým majstrom v Nitrianskych Hrnčiarovciach.
3. AQUAFLOT Cup nevynechali vzácni hostia. Všetky tri dni v hale strávili manželia Vladimír a Tatiana Leckéšiovci z AQUAFLOT-u, najlepších dekoroval tiež predseda ZsFZ a člen Výkonného výboru SFZ Peter Kováč, ktorý Vianočný turnaj ObFZ Nitra prirovnal k pápežovej omši. Prišli aj členovia VV ZsFZ Ivan Gróf, Pavol Gubric a Pavol Šípoš, zastavili sa tiež futbalisti Dávid Šípoš (České Budějovice) či Andrej Fábry (UTA Arad).
Príbehy tímov
4. Súmrak finalistov predošlého ročníka. Strieborné Dolné Obdokovce doplatili aj na krutý žreb, v kvalifikačnej skupine s AC Nitra si nevybojovali ani vstupenku do baráže o postup na hlavný hrací deň. Zlaté Nitrianske Hrnčiarovce skončili vo štvrťfinále, v tesnejšom dueli, než hovorí výsledok, podľahli Alekšinciam 0:5.
5. Piati šampióni si s Bábom zopakovali zlato z roku 2015. Vtedy i teraz boli na súpiske Porubský, O. Bosák, Hrdlica, Ľ. Takáč a Kurej. Všetkých šesť medailí (bronz 2014, 2017 a 2018, zlato 2015 a 2023, striebro 2016) držia s Bábom iba Takáč a Bosák. Kurej sa najlepším strelcom turnaja stal dokonca tretíkrát (predtým 2015 a 2018), najlepší hráč Porubský bol zase už skôr (2016) aj najlepším strelcom. Hrdlica dokonca vyhral AQUAFLOT Cup už tretí raz, podarilo sa mu to nielen s Bábom (2015, 2023) ale aj s Chrenovou (2009).
6. AC Nitra v roku 2023 nezvládol ani tretie finále. Po Campri Cupe s Veľkým Cetínom (3:3, 2:4 na penalty) a halovom Pohári predsedu ZsFZ proti Hronským Kľačanom (0:4) nevyhral ani AQUAFLOT Cup proti Bábu (3:6). Za rok a pol existencie klubu teda v riadnej hracej dobe nevyhral žiadne finále, keďže aj turnaj o majstra ôsmej ligy na Vianočnom turnaji ObFZ Nitra 2022 zvládol s Horným Ohajom až po penaltách. AC Nitra však tak či tak predviedol progres v kompaktnosti, disciplinovanosti a zvládaní momentov pod tlakom.
7. Jediný penaltový rozstrel v ôsmich zápasoch play-off hlavného dňa (na predošlom ročníku ich bolo päť) sa kopal v zápase o bronz. A nerozhodlo sa ani v siedmej sérii! A tak sa Peter Kostoláni nasrdil, napálil jedenástku do stredu (ako víťaznú vo finálovom rozstrele 2016), Alekšinčanovi Ondrejkovi nasledujúcu vykopol nohou a tretie Čeľadice naskákali na hrajúceho trénera. S piatimi víťazstvami historickí rekordéri AQUAFLOT Cupu získali ôsmu medailu z posledných jedenástich ročníkov, v ktorých až deväťkrát hrali semifinále.
8. Hájske úžasným príbehom vyhralo turnaj o majstra ôsmej ligy. Ešte v polovici finále s Obycami prehrávalo 0:3, no najlepší hráč „Kepeždi“ Juraj Hanák sa obliekol do rozlišovačky a do šiestich minút bolo v powerplay vyrovnané. Zverenci zastupujúceho trénera Lukáša Bennára v rozstrele „prežili“ dve mečbalové penalty Obýc, keď ich od striebra vždy zachránil najlepší brankár druhého dňa Adam Lenčéš a neskôr chytil ďalšiu rozhodujúcu penaltu. Postup na hlavný turnaj bol pre Hájske nevídaný úspech, po dlhých oslavách prišlo bez Lenčéša i v obmenenej zostave.
9. Obyce okrem top strelca Beka predstavili ďalšie individuality s netuctovými príbehmi. Bombardér Patrik Mikuš, strelec 142 gólov v posledných dva a pol sezónach (!), sa rozdal pre tím, hral zozadu, skóroval „iba“ trikrát. Vicemajstrov Memoriálu Husárika potiahol aj „bodybuilder“ Pavol Zemanovič, s Volkovcami strelec víťazného gólu v poslednej sekunde finále Vianočného turnaja ObFZ Nitra 2011. Rodák z Machuliniec pracuje v Nemecku, na tráve naposledy hral v sezóne 2014/15, za Obyce hrá rok čo rok len na AQUAFLOT Cupe.
10. Haloví špecialisti z Čechyniec finišovali tretí v tipovačke o celkového majstra AQUAFLOT Cupu. Nielen preto boli jasní favoriti turnaja o šampióna ôsmej ligy. Napriek silnému fanklubu v semifinále nepretlačili Obyce. Z troch bratov Klukovcov tradične vyčnieval Ján, najlepší hráč prostredného dňa sa dokonca férovo zriekol jedného gólu v prospech kolegu Zábojníka.
11. Svätoplukovo získalo štvrté miesto na Memoriáli Husárika, výsledok s takým ohlasom sa „Šalgovu“ na AQUAFLOT Cupe dlho nepodaril. Všetky tri víťazné zápasy v skupine zahájilo gólom v prvej trojminútovke.
12. Iróniou osudu bolo, že Čakajovce sa po rokoch kvalifikovali na hlavný hrací deň presne v tom ročníku turnaja, v ktorom organizátorom po „večnosti“ pri stolíku s časomierou chýbal Čakajovčan a poctivý spolupracovník Karol Gajan. V ich derby s Výčapmi-Opatovcami (baráž o postup na hlavný deň) sa v posledných troch minútach šialene menilo skóre (z 1:2 na 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4), „sovy“ uspeli v penaltách.
13. Štvorica z légie manažéra Miroslava Minára (Homola, Paulovič, Viglacký, M. Michalka) na 29. ročníku turnaja potiahla Hosťovú k štvrtému miestu na Memoriáli Husárika a tentoraz nový klub Slovan Neverice dostala z prvého hracieho dňa na druhý. Osobitný fanklub na rožnej tribúne mal neverický matador Marián Koreň, neraz dirigujúci hru v rozlišovačke.
14. Štitáre sú v hale ako ryby vo vode. Hoci v 8. lige B zimujú posledné a na turnaj vyšli z posledného koša, postúpili z prvého hracieho dňa do druhého, kde v skupine finišovali druhé a dokopy vyhrali 7 z 8 zápasov. Na AQUAFLOT Cupe v súčte s predošlým ročníkom ovládli 11 zo 14 duelov. Najlepším strelcom Štitáre bol 17-ročný Arsen Tsyhanko, šesťgólový Ukrajinec si vyslúžil záujem konkurencie.
15. Obnovení muži Lapáša sa na AQUAFLOT Cup vrátili štýlovými prvými dvoma zápasmi. Neskorších finalistov Memoriálu Husárika z Obýc zdolali 3:0 a s predošlým vicemajstrom druhého dňa z Horného Ohaja remizovali 0:0. Nováčik turnaja a takmer neznámy brankár Patrik Jorý udržal čisté konto až v úvodných 35 minútach (!), keďže neinkasoval ani v prvej päťminútovke nasledujúceho zápasu so Žitavcami (3:5). Až sedem z deviatich gólov Lapáša strelil Sebastián Pilka, žiaril mimoriadnou efektivitou.
16. Nevidzany B očarili s tímom vekového priemeru 18,8. Mladé pušky siahali na postup do semifinále turnaja o ôsmoligového majstra, halovú „mafiu“ Klukovcov z Čechyniec v súboji o prvé miesto v skupine miestami pritlačili k múru. Bol to súboj ako z univerzity halového futbalu – žiaci proti profesorom. Za rezervu šiestoligistu hral s veľkým prehľadom iba 17-ročný Martin Rumanko. Vyplatilo sa mu predať lístok na koncert a dobre sa vyspať na AQUAFLOT Cup – v štyroch zápasoch trafil päť gólov.
17. Jeden z funkcionárov Žitaviec sa pre istotu pýtal, v ktorej z nitrianskych hál sa Vianočný turnaj ObFZ Nitra… Poctivý klub z malej dediny dorazil na AQUAFLOT Cup po dlhých rokoch. Spravil si dobré meno, vytrápil neskoršieho finalistu Memoriála Husárika z Obýc i predošlého halového ôsmoligového vicemajstra Horný Ohaj. Po viacročných pauzách pricestovali aj Dyčka a Velčice – a blysli sa dobrým futbalom.
18. Bola účasť Topoľčianok na turnaji pomyselným „posledným tancom“? Čoraz viac sa špekuluje, že déčko FC ViOn už do ôsmoligovej jari nenastúpi. A to by bola obrovská škoda pre najväčšiu dedinu na Zlatomoravsku.
19. Pohranice ani raz neprehrali, beztak nepostúpili z prvého dňa do druhého. Naopak, Zbehom na vstupenku do štvrťfinále stačila jedna výhra v skupine a najlepšia mikrotabuľka zo zápasov proti V. Cetínu a Nevidzanom. Všetky zápasy v skupine sa podarilo vyhrať piatim tímom: Štitáre, Čechynce, Hájske, Čeľadice a dvakrát AC Nitra.
Príbehy štatistík
20. Za tri dni sa predstavilo 51 tímov, hala videla 115 zápasov, nastúpilo 615 futbalistov, padlo 645 gólov, čo svedčí o priemere 5,34 gólu na duel. V prví hrací deň (26. 12.) bol priemer gólov na zápas 6,02, v druhý (27. 12.) 4,5 a v tretí (28. 12.) 6,62.
21. Absolútna tabuľka najlepších strelcov za tri dni: 10 gólov – Kurej (Báb), 9 – Hambálek (AC Nitra), M. Michalka (Neverice), Chren (Topoľčianky), 8 – Paulovič (Rišňovce), Beko (Obyce), 7 – S. Pilka (Lapáš), M. Mikula (Alekšince), Fábry (Veľký Cetín), J. Kluka (Čechynce), 6 – Špánik (Svätoplukovo), F. Brath (Hosťová), Tsyhanko (Štitáre), Trnka (Alekšince).
22. Za tri dni strelilo hetrik trinásť hráčov – M. Michalka (Neverice), F. Brath (Hosťová), Bíro (Čakajovce), Rumanko (Nevidzany B), S. Pilka (Lapáš), Matuška (Žitavce), Beko (Obyce), Kolár (Čeľadice), Kajaba (Nevidzany A), Kurej (Báb), M. Mikula (Alekšince). Štyri góly v jednom zápase (rekord turnaja) dal Chrenovčan Dobrota Čakajovciam. Až tri hetriky zapísal Chren (Topoľčianky), ktorý mal skvelý priemer 2,25 gólu na zápas.
23. Až osemnásť tímov siahalo po hre bez brankára s hráčom v rozlišovačke – Topoľčianky (R. Bosák), Ladice (Farkaš), Neverice (Koreň), Sľažany (Baumeister), Šurianky (Fábry), Horný Ohaj (Bujalko), Svätoplukovo (Mokráš, Škobla), Čechynce (J. Kluka), Dolné Obdokovce (Peciar), Žitavany (Gajdoš), Veľký Cetín (Charizopulos), Hájske (Hanák), Čakajovce (Bačík), Zbehy (J. Záhon), Chrenová (Kuna), Alekšince (M. Mikula, Trnka), Nitrianske Hrnčiarovce (Ryban) a AC Nitra (Šimončič). Paradoxom bolo, že najviac futbalistov (19) na turnaj doniesli (v dvoch tímoch) Nevidzany, no namiesto brankárov chytali hráči z pola – za áčko Vojtek, za béčko E. Krčmár.
24. Rovnako ako vlani na AQUAFLOT Cupe skórovalo devätnásť brankárov – raz Pintér (Dolné Obdokovce), Kubaľák (Jelenec), Lukáč (Obyce), E. Krčmár (Nevidzany B), Černák (Horný Ohaj), Ďuriška (Šurianky), Vojtek (Nevidzany A), Fraňo (Čakajovce), Baláži (Dolné Krškany), Brida (Veľké Zálužie), Lacina (Alekšince), Hanakovič (AC Nitra), Kostoláni (Čeľadice), dva razy Straka (Veľký Cetín), Zelka (Čechynce), Lenčéš (Hájske), Gardian (Svätoplukovo) a Novota (Kolíňany) a s troma gólmi bol najlepším strelcom medzi brankármi (i svojho Golianova!) ex-slovanista Jurík.
25. Najmladšími strelcami turnaja boli štitársky Michailenko a velčický Rosina (obaja 16 rokov), najstaršími zase Svätoplukovčania Augustín (52) a Škobla (51) nasledovaní Velčičanom Galovičom a Javorčekom (obaja 50) z Ladíc. Najmladším hráčom bol béčkar Nevidzian Studený (16), najstarším brankár Tesárskych Mlynian Palovčík (54).
26. Najviac gólov padlo v zápasoch Nevidzany – Veľký Cetín (10:5) a Alekšince – Veľké Zálužie (6:5), najmenej v dueloch Horný Ohaj – Lapáš (0:0), Hosťová – Štitáre (0:1) a Nové Sady – Štitáre (0:1). Najvyššie víťazstvá sa zrodili v súbojoch Alekšince – Hájske (10:0), Čechynce – Velčice (7:0) a Čechynce – Jarok (7:0).
27. Mladíkov-debutantov mal turnaj celú plejádu, no našli sa aj borci, ktorí AQUAFLOT Cup prvýkrát hrali až na staré kolená – trebárs nevidziansky Husár (43 rokov), Rajnoha (43) z Dyčky a Mojmírovčania Dvorský (39) i Kuračka (45).
28. Na AQUAFLOT Cupe sa predstavilo dvadsaťdva osobností, ktoré v minulosti nastúpili v prvej slovenskej lige. Hráči Pe. Farkaš (Ladice), Ilizi (Janíkovce), Pa. Farkaš (Dolné Obdokovce), Kuračka (Mojmírovce), Kráľ (Veľký Cetín), Novota (Kolíňany), Sailer (Chrenová), Kolár (Čeľadice), Tóth, Šimončič, Hambálek (AC Nitra) a tréneri Hók (Pohranice), J. Kostoláni (Tesárske Mlyňany), Áč (Lapáš), Czuczor (Mojmírovce), Petráni (Dolné Krškany), M. Charizopulos (Veľký Cetín), J. Paľo (Čakajovce), Demo (Chrenová), Dobiaš (Alekšince), Štajer a kouč brankárov König (Báb).
29. AQUAFLOT Cup hralo štrnásť cudzincov – Ukrajinci Osypenko (AC Nitra), Mučička (Čakajovce), Seniv, Tokariev (Dolné Obdokovce), Kovalenko (Janíkovce), Nehrii (Jarok), Kliaštornyj (Ivanka pri Nitre), Vlasenko, Derevianko (Dyčka), Tsyhanko, Michailenko (Štitáre), Srb Sibinovič a Brazílčan Jodi (obaja Janíkovce), ktorý bol so zábleskami šoumenskej techniky, no i častým váľaním sa po zemi atrakciou kvalifikácie.
30. Na súpiskách 51 tímov bolo priemerne 12 hráčov. Najviac futbalistov priniesli Štitáre a AC Nitra (17), najmenej Tesárske Mlyňany a Rozhodcovia ObFZ Nitra (8).
31. Každý z 51 tímov odohral aspoň 60 minút. Najviac si odkrútil AC Nitra (180), keďže z kvalifikácie sa predral až do finále hlavného dňa. V štatistike nasledujú Hájske (160), Čakajovce (135), Báb, Neverice, Štitáre, Rišňovce, Veľký Cetín (120), Čeľadice, Alekšince (115) a Obyce (100).
32. Rozhodcovia AQUAFLOT Cupu si zaslúžia pochvalu. Tri dni a 115 zápasov zvládli bez výraznejších chýb a sporných momentov, v súbojoch pri čiarach neváhali vyskočiť na mantinel. Potvrdila sa správnosť sedmičky nominovaných predsedom Komisie rozhodcov ObFZ Nitra Martinom Jančokom (pískal tiež): Ladislav Turba, Ján Lenický, Eduard Šima, Marián Božik, Peter Bányi, Marko Turba a Roman Meluš.
33. Rozhodcovia za tri dni udelili iba dve červené karty, nanajvýš desať žltých a odpískali len päť penált. Bučko (Rišňovce), Lehocký (AC Nitra), Šabo (Ivanka pri Nitre) a Trnka (Alekšince) premenili, D. Tatara (Lužianky) nie. Najväčší aplauz zožala jedenástka Lehockého, ktorú 41-ročný matador vybojoval i elegantne premenil – a celá nitrianska striedačka jasala i „bubnovala“ rukami o mantinel.
34. Najmenšími dedinami 30. ročníku AQUAFLOT Cupu boli Hosťová (407 obyvateľov) a Žitavce (411). Za zmienku stojí, že od majstrovského Bábu (1 219) bolo na turnaji ľudnatejších hneď 36 obcí.
Príbehy hráčov
35. Tandemy otec-syn hrali za štyri kluby – Ladice (Marián a Tobias Javorčekovci), Štitáre (Juraj Nagy starší a mladší), Dyčka (Jozef a Samuel Malí) a za Lužianky dokonca dva (Marián a David Tatarovci). Raz proti sebe dokonca nastúpili bratia Černákovci Marián (Horný Ohaj) a Mário (Žitavce).
36. Cenu pre najlepšieho mladého hráča po Zbežanovi Petrovi Mikulovi získal Benjamín Holčík. Alekšinský „golden boy“ upútal rýchlosťou i šikovnosťou, nad 19-ročným talentom organizátori neváhali ani chvíľu. Okrem sošky dostal aj dres exreprezentanta Stocha od Football Service Agency, partnera AQUAFLOT Cupu.
37. Alex Pagačovič sa uviedol ako skvelý futbalista. Mojmírovciam v kvalifikácii zavesil dve identické nechytateľné rany k žrdi a žiaril aj na hlavnom hracom dni. Z „desiatky“ AC Nitra kričala očividná víťazná mentalita. Vo finále s Bábom sa však priveľmi nechal ovládnuť emóciami. „Ešte musí dorásť,“ vyhlásil v živom prenose komentátor TV Central Vladimír Kováč.
38. Matej Blaži na 30. ročník AQUAFLOT Cupu nezabudne. V prvý deň posunul AC Nitra z kvalifikácie, v druhý sa mu narodil prvorodený syn Matias a v tretí mu z hlavného turnaja poslal tri góly a striebro.
39. Matej Šulgan s údivom zízal, aké prekvapenie mu vychystali futbaloví kamaráti Pavel Búš a Miroslav Boboň. Pred zápasom s AC Nitra mu priamo na ploche s krásnym dresom gratulovali k decembrovej štyridsiatke. Turnajový veterán si vyslúžil potlesk na otvorenej scéne. Zástupca riaditeľa na gymnáziu na Párovskej ulici hral AQUAFLOT Cup za šesť klubov (Výčapy-Opatovce, Žirany, Lapáš, Čeľadice, Horná Kráľová a teraz Dolné Obdokovce). Tlieskalo sa tiež ďalšiemu čerstvému štyridsiatnikovi, Martin Búcora starší (Šurianky) oslávil jubileum gólom Nevericiam.
40. Nepísaným objavom turnaja sa stal Lukáš Beko. Ráno vyviazol živý z autonehody, neskôr Obyce potiahol do finálového rozstrelu (nepremenil však v ňom možnú víťaznú penaltu) o halového majstra ôsmej ligy, bleskovou rýchlosťou a ranami k žrdiam si vypýtal status chceného hráča, ktorého udržanie bude problém. Skóroval v každom zápase, čo sa okrem neho podarilo len trojici Bencz (Pohranice), Khavavka (Hosťovce) a Valachy (Volkovce). „Beko na jar ostane v Obyciach,“ dušoval sa hrajúci tréner Patrik Mikuš.
41. Vrátili sa z futbalového dôchodku. Stanislav Mokráš (Svätoplukovo) kariéru ukončil v novembri, Róbert Bosák (Topoľčianky) pred sedem a pol rokom, na AQUAFLOT Cupe však beztak obaja hrali
42. „Budem hrať na tristo percent,“ dušoval sa líder Hosťoviec Štefan Khavavka – a sľub splnil. Dokonca strelil prvý zo 645 gólov turnaja! Už v 15. sekunde otváracieho zápasu AQUAFLOT Cupu trafil k ľavej žrdi Beladíc.
43. Na to by ste kedysi nestavili ani groš – ikona janíkovského futbalu Michal Frťala v drese Rozhodcov ObFZ Nitra strelila gól Janíkovciam… Z trefy na 2:2 v poslednej minúte sa lojálne netešil.
Príbehy gólov a zápasov
44. Komu by pristála pomyselná „cena Michala Lacušku (pred pár rokmi na turnaji skóroval nožničkami) za najkrajší gól AQUAFLOT Cupu“? Zo semifinále proti Čechynciam by ašpirovali dve rany Obýc z vlastnej polovice (bomba Mikuša a gól brankára Lukáča v oslabení), Lauko (Svätoplukovo) skóroval „rabonou“, Kráľ (Veľký Cetín) po „zidanovke“ priamo pred gólmanom Zbehov a do prázdnej brány, exportne namierili Kuna (Výčapy-Opatovce) proti Janíkovciam a M. Záhon (Zbehy) s V. Cetínom, krásne góly strieľal Pápay (Hájske) a skvele sa trafili aj brankári – Lenčéš (Hájske) vinklom Nevericiam z vlastnej polovice, Straka (Veľký Cetín) dvoma ranami do šibenice Výčap-Opatoviec a Hanakovič (AC Nitra) semifinálovou delovkou proti Čeľadiciam.
45. Zápas Zbehy – Veľký Cetín (4:5) mal strhujúci finiš: 46 sekúnd pred koncom Kráľ skóroval po úžasnej „zidanovke“ (3:4), 9 sekúnd pred koncom Mikula nabomboval do vinkla (4:4) a 4 sekundy pred koncom Fábry trafil priamo z výkopu (4:5), čo mu neskôr vyšlo aj proti Nevidzanom.
46. Sen moderátora turnaja Martina Kiliana ml. sa splnil. Na AQUAFLOT Cupe po dlhých rokoch padol gól po odraze nie od mantinelu (taký gól už kedysi dal Bában Raček), ale od dreveného madla, ktoré zhora spája mantinely. Dolným Krškanom ho šťastne trafil líder Čakajoviec Bačík.
Ostatné príbehy
47. Hoci sa hralo tvrdo a vo vysokom tempe, zdravotníčky Katarína Košlabová a Mária Bartošová nemuseli byť v neustálej permanencii. Výnimkou bolo zranenie Rišňovčana J. Švihoríka, z derby s Bábom (odkiaľ pochádza) ho so zlomenou holennou kosťou odviezla sanitka a nevyhol sa operácii.
48. Bývalý majster prvej dorasteneckej ligy Jakub Záhon znovu zažil AQUAFLOT Cup v dvoch úlohách. V stánku Klubu 24 analyzoval návštevníkom skladbu tela a nastavoval im jedálniček, potom v halovkách ťahal Zbehy a vo štvrťfinále proti Bábu (0:2) dokonca chytal, keďže brankár Bartoň si zranil achilovku.
49. V tombole sa jednoznačne najviac darilo fanúšikom Čeľadíc, organizátori AQUAFLOT Cupu rozdali okolo dvadsať cien od Veľkoobchodu Bečica, Football Service Agency a Futbalservis.sk. Televízor s uhlopriečkou 109 centimetrov si odniesol Dávid Vaško z Močenka. Inú tombolu žreboval FutbalTour, šťastlivcov ocenil lístkami na zápas majstrovstiev Európy Slovensko – Belgicko a na prípravný duel Slovensko – Rakúsko.
50. Vo VIP-ke bolo jedlo od výmyslu sveta, dokonca ju spolu s Pavlom Mesárošom riadila jeho mama Alena Jančoková Žáčiková, beztak talentovaný prípravkár Chrenovej Matej Jančok „tresol“ hlášku turnaja: „Už sa teším na párky!“ Nuž, Ľubomír Novosedlík, Marek Pozdech a Martin „Pacho“ Divinec porciovali chcenú pochúťku…