NovinkyZápasy hviezd

Pavlovič húta nad kapitánom hviezd: Žiadna veľká taktika

Najlepší futbalisti piatej, šiestej a siedmej ligy v nedeľu o 18.00 h v dresoch ObFZ Nitra zaútočia na Močenok. Tréner Milan Pavlovič už prudko rozmýšľa o základnej zostave, kapitánovi a hlavne spoločenskom rámci akcie.

Opakovanie je matka múdrosti, povedal si Oblastný futbalový zväz v Nitre. Namiesto Turnaja majstrov (2016, 2017, 2018) korunuje bohatú sezónu Zápasom hviezd (naposledy 2014 v Čakajovciach), pardon, totálnou bodkou bude až dobrodružstvo siedmych výberov na Wroclaw Trophy (5. – 7. 7.).

V oboch akciách má prsty Milan PAVLOVIČ (38). V nedeľu privedie Tím hviezd do Močenku, kde oslavujú 90. výročie futbalu a záchranu Double Star Bet VI. ligy, aby už vo štvrtok zastrešil výjazd vyše 100 mládežníkov do Poľska. Predseda Trénersko-metodickej komisie ObFZ Nitra nemá na nudu čas.

Muž odkojený futbalom, známy 82 zápasmi v I. lige za Senicu a FC ViOn, ochotne zdvihol telefón a vysvetľoval.

V nedeľu sa v Močenku ukážete ako kouč 18 futbalistov z 13 klubov. Ako ste vyberali Tím hviezd ObFZ Nitra?

– V prvom rade som vďačný, že ma predseda ObFZ Nitra Štefan Korman poveril touto úlohou.

V Tíme hviezd sme chceli zahrnúť čo najviac tímov a líg, v hrubom zozname sme mali okolo štyridsať hráčov, a tých najlepších sme sa pýtali, či majú v poslednú júnovú nedeľu čas. Trošku ma mrzí, že niektoré kluby hráčom vyslovene zakázali účasť, aby sa nezranili… Myslím si, že takéto obavy nie sú pri takejto spoločenskej, športovej, ale aj kultúrnej akcii namieste.

Beztak sme zložili kvalitný výber, chlapci sa k sebe zrejme aj typologicky hodia.

Ale chýbajú v ňom majstri Double Star Bet VI. ligy z Volkoviec. Prečo?

– Áno, žiaľ, chýbajú. V hrubom zozname sme ich mali piatich.

Michalovi Chovancovi však nedali voľno v práci a Martin Visnyei dovolenkuje, do konečnej nominácie sa teda vošli traja – Ondrej Číž sa však ospravedlnil pre problémy s chrbtom, Jozef Chovanec kvôli boľavej päte, Ján Marták zas odchádza na dovolenku.

Ale myslím si, že je to len zhoda náhod, všetci piati sa totiž vyjadrili, že by prišli radi, ak by mohli.

Horák, Hrebík, Trnka, Grebáč… Smerom vpred ste riadna mašina! Ak by váš Tím hviezd ObFZ Nitra bol celý rok pokope, vyhral by trebárs V. ligu Stred?

– Radšej by som odpovedal po zápase (úsmev). Ale ak musím teraz – tak áno, hrali by sme o špicu.

V tomto zložení sa však uvidíme po prvý aj poslednýkrát, účel je zabaviť divákov, ktorí sú určite veľmi zvedaví práve na hráčov, ktorých spomínate.

A to by si nomináciu zaslúžil ešte kopec iných chlapcov, no dresov máme len osemnásť, ak vôbec toľko (smiech)…

Kto bude kapitán Tímu hviezd ObFZ Nitra?

– Ťažká otázka, ale uvažujem o stopérovi Jurajovi Barátovi. Má 37 rokov, je najskúsenejší z celého výberu, celú sezónu hrá za Horný Ohaj výborne. Prečo nie?

„Galaktický“ káder vám velí vyhrať, navyše Močenok sa iba zubami-nechtami zachránil v súťaži. Pojmete priateľský zápas priateľsky?

– Určite! S chlapcami si povieme základné taktické veci, ale nič veľkého. Predovšetkým budem od nich chcieť pekné akcie! Ale zas nie v tom štýle, aby nikto nebránil, cha-cha…

Každý hráč dostane aspoň polčas, nech sa ukáže. Hoci najradšej by som všetkých postavil naraz, keby sa to dalo (smiech). Súpiska je tak silná, že o základnej zostave ešte musím poriadne popremýšľať.

Aj vy sa isto tešíte, že na chvíľku zrelaxujete a vyskočíte z kolotoča príprav na Wroclaw Trophy.

– Presne tak. Budem najšťastnejší, ak budeme v nedeľu z Močenku všetci odchádzať spokojní, hlavne ľudia, ktorí chcú vidieť pekné góly. Vieme, že je záver sezóny a každý si už chce od futbalu oddýchnuť, takáto akcia však nikdy nie je na škodu.

Obzvlášť výborne vyzerá tá nedeľná močenská. V Nitrianskych novinách som čítal, že domáci funkcionári chystajú klubové oslavy už od rána, pred „našim“ zápasom bude mnoho mládežníckych. Preto zrejme prídem o niečo skôr, aby som si to vychutnal naplno.

A Vroclav? Odchádzame už vo štvrtok ráno, dolaďujeme posledné detaily, na medzinárodnom turnaji som s ObFZ Nitra ešte nebol, preto som plný očakávaní. V posledných týždňoch sa snažím byť na čo najviac prípravných zápasoch našich výberov, ako mi len čas dovolí, a môžem povedať, že mám dobrý pocit – strašne sa teším a verím, že domov si prinesieme mnoho úspechov a zážitkov.

Ani po Poľsku však nemáte kedy vylihovať. Váš trénerský koniec v Hlohovci zachytilo veľa klubov, prečo ste si vybrali Imeľ?

– Je to futbalová dedina, kde sú vysoké ambície. V IV. lige Juhovýchod by sme radi spravili čo najlepší výsledok.

Tím hviezd ObFZ Nitra
Brankári: Ľuboš RUSNÁK (Zbehy), Ivan HANAKOVIČ (Vinodol).
Obrancovia: Adam ČIFFÁRY (Kolíňany), Juraj BARÁT (Horný Ohaj), Lukáš MIKULA (Zbehy), Branislav STRACINSKI (Čakajovce), Martin GUNDA (Alekšince).
Záložníci: Patrik KRIVOŠÍK, Martin HREBÍK (Alekšince), Lukáš TRNKA (Rumanová), Marek KOLLÁR (Babindol), Stanislav GLOFÁK (Betonáris Šaľa), Tadeáš MIKLE (Klasov), Tomáš HORÁK (Báb).
Útočníci: Tomáš BAKO (Klasov), Nikos CHARIZOPULOS (Veľký Cetín), Michal BISÁK (Kolíňany), Adrián GREBÁČ (Dyčka).

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close