Novinky

Po večnosti Selice – Trnovec, tristovka a super divadlo zárukou

Dedinské rozhlasy nehovoria o ničom inom. Sobota 15.30 h je magický termín a skúška odolnosti štadióna v Seliciach: na futbal pôjdu všetky generácie, po vyše šiestich rokoch príde Trnovec nad Váhom!

VII. liga Galanta – Šaľa je projektom zbúchaným narýchlo, také majú kvalitu len málokedy. Ale osem tímov z ObFZ Galanta, osem z ObFZ Nitra (ale okresu Šaľa), to keď spočítate, úspech je proste istota. Siedma liga pre dva zväzy je revolučná novinka, zatiaľ beží podľa predstáv, prvá je Veča a druhí Betonáris, ale čo je hlavné, štadióny sa ohýbajú v základoch, chodí dvesto divákov, odveké derby Tešedíkovo – Žihárec dokonca videlo vyše päťsto!

Návštevu roka (rokov!) očakávajú zajtra v Seliciach. Veď susedný Trnovec nad Váhom je blízko-blizúčko, ani šesť kilometrov, dve veľké dediny majú dokopy vyše 5 500 obyvateľov. Pamätníci dodnes radi lovia v pamäti, aké šlágri to kedysi bývali, veľa by vám o nich povedal aj známy ligista Ladislav Tomaček, rodák zo Selíc. „Zápasy s Trnovcom vždy bývali emotívne derby, s ničím sa nedali porovnať. Kamarátmi sme boli až po zápase, to je futbal. V pamäti mi utkveli hody pred asi siedmimi rokmi, Trnovec sme vtedy porazili 4:0, hral za nás aj Vlado Prepelica a ten zápas nám vyšiel,“ spomína Igor Mandák, selický starosta, futbalový fanúšik, srdciar. „Dobre si pamätám na derby zápasy proti Seliciam – napínavé, skvelé duely, ani trošku sme si nedopriali. Derby sa vždy končili tesne, bolo mnoho výsledkov 2:1 či 1:0. Rivalita stále žije, v dedine si stále robíme srandu zo Seličanov,“ zakontroval predseda v Trnovci Juraj Boženík.

TITULKA SELICE
Bezchybné ihrisko v Seliciach zajtra zahorí super futbalom.

Aký to paradox, že Selice a Trnovec sa dlhé roky míňali. Keď Selice hrali šestku, Trnovec sedmičku, keď Selice sedmičku, Trnovec osmičku, tak sa to opakovalo. Sobota všetko oživí, zmyje prach a napíše ďalší derbypríbeh. „Na Tešedíkovo či Žihárec k nám v tejto sezóne prišlo okolo dvesto divákov, teraz očakávame cez tristo,“ predpokladá predseda futbalu v Seliciach Zoltán Szitás. Veľa fandov sa chystá aj z Trnovca, cestu si skrátia bajkom, odvoz by našli aj stopom. „Už sa tešíme, naši diváci tiež, väčšina pôjde na autách, veríme v ich podporu,“ kontruje Boženík.

Selice majú čerstvé skúsenosti so šiestou ligou, zohratý mančaft plný domácich. Dobrú formu má brankár Juraj Krkošek, zapísal si už tri čisté kontá. Pred ním je nehynúcou oporou hrajúci tréner Ivan Zsák. V strede produkuje pasy Martin Gyulai, dopĺňa ho Kristián Nagy. Útok patrí Zoltánovi Czanikovi, no v poslednej dobe mu to ide aj na stopérovi. „S výsledkami sme zatiaľ spokojní, patrí nám tretie miesto, stále ideme bez prehry. Ale niekedy sme mohli dať viac gólov a aj hra mohla byť lepšia,“ vraví kouč v kopačkách Zsák.

Ivan Zsák sa po peknej druholigovej kariére vrhol na trénerstvo. FOTO: MY Nitrianske noviny.
Ivan Zsák sa po peknej druholigovej kariére vrhol na trénerstvo. FOTO: MY Nitrianske noviny.

Trnovec v júni oslavoval zlato v nitrianskej ôsmej lige. Čakalo sa, že Dynamo sa zvezie na vlne aj v novej galantsko-šalianskej sedmičke. Ale zatiaľ je opak pravdou. „Tornóc“ vyhral z piatich zápasov len jeden, inkasoval už 17-krát a kanonier Samuel Čapičík gólovo mlčí, kým vlani mal po piatom kole už štyri góly, teraz nula. „Prvé zápasy boli veľmi dobré, chlapci mali perfektnú disciplínu, ale všetko sa zlomilo v Gáni – všetci tam chodia vyhrávať, iba my sme tam spravili katastrofálne chyby a prehrali sme 2:4… Odovzdaní sme boli aj v Žihárci, kde sme v nedeľu dostali devinu. Takže teraz sa nám nedarí, sme v nejakom útlme, aj morálka trošku upadla,“ zatvrdil si Vladimír Klincko, mladý tréner Trnovca, ktorý hneď vo svojej prvej sezóne pri mužoch vyhral súťaž.

Tréner Trnovca Klincko má plnú hlavu taktiky na sobotu.
Tréner Trnovca Klincko má plnú hlavu taktiky na sobotu.

Prognózy teda vravia jasne, na Selice je nízky kurz, Trnovec ide s malou dušičkou. „Ale kde je napísané, že sa nemôžeme chytiť práve v derby? Sme ohodlaní,“ zabubnoval Klincko a dodal: „Verím, že chlapcov dobre namotivujem, pripravím, oni ešte derby proti Seliciam nepoznajú. Pozor hlavne na Maťa Gyulaia v strede, pre mužstvo robí veľa.“

A zlá správa pre Trnovčana Čapičíka – zas sa môže tešiť na osobku. „Sme favorit, ideme na víťazstvo, budeme hrať tak, aby boli diváci spokojní. Trnovec teraz príliš nepoznám, ale už mi viacerí hovorili, že si treba dať pozor na rýchleho Čapičíka. Chceli by sme vyhrať,“ pridal svoj pohľad Ivan Zsák.

Karty sú rozdané. Je tu Selice – Trnovec.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close