Novinky

Posvätí Močenok ihrisko? Najprv odvolal trénera

Najväčšia šiestoligová dedina túžila po top päťke, ale po ôsmom kole je zase tam, kde bola – predposledná. Smolou oblepenú krízu riešili v Močenku hneď po prehre s Lehotou.

Močenok visí na 15. mieste VI. ligy s 5 bodmi a najhorším skóre 8:23. „Zahadzujeme tutovky, obrovské tutovky. Či je to Garaj, či Pútec… Ako povedal tréner dorastu Dano Čiernik, na ihrisko asi treba zavolať farára, aby ho posvätil…“ pretiera si oči Miloš Bleho. Kalich pretiekol v nedeľu: na nezdar s Lehotou 1:4 reagoval okamžite, hoci s gučou v hrdle: po piatej prehre odvolal svojho kamaráta. „Poznáme sa dlhé roky, nerodilo sa to ľahko. Chlapci chodia na tréningy, snažia sa, hrajú dobre, ale v tejto silnej súťaži potrebujete výsledky a my nechceme byť predposlední. Milanovi Lenickému ďakujeme, na jar nás zachránil, teraz to však chce zmenu. Dúfame, že nemá ťažké srdce,“ vysvetľuje Miloš Bleho.

V Močenku sympaticky veria odchovancom, do futbalovej krásy z nich rastie hlavne Juraj Hanák (vpredu).
V Močenku sympaticky veria odchovancom, do futbalovej krásy z nich rastie hlavne Juraj Hanák (vpredu).

Sám Lenický prijal koniec s trpkosťou. „Veril som, že ešte dostanem dôveru,“ zamračil sa do telefónu. „Na náš futbal sa dalo pozerať, ale neboli výsledky. Už pred zápasom s Lehotou som cítil pochmúrnu náladu, aj tak som však odvolanie nečakal,“ rozoberá. „Potrebuje mužstvo zmenu alebo nový impulz? V prvom rade potrebuje premieňať šance! Či ich to naučí druhý tréner, neviem…“ klesol mu hlas. No hrdo sa buchol do pŕs: fanúšikom Močenku zostáva naďalej. „Myslím si, že som nezanechal po sebe zlý dojem. V Močenku je super partia, chlapcom fandím naďalej a určite ich ešte prídem niekedy pozrieť,“ pridal Milan Lenický, ktorý zároveň vedie prípravkárov ČFK Nitra U11. Ponukám je otvorený.

Tím okolo kapitána Radoslava Paľa vyhral z 8 zápasov len jeden - pred 3 týždňami s Dolnými Obdokovcami (3:2).
Tím okolo kapitána Radoslava Paľa vyhral z 8 zápasov len jeden – pred 3 týždňami s Dolnými Obdokovcami (3:2).

Nuž, pre nového trénera Czabu Sztrecska to nebude žiadna „brnkačka“. „Vystriedalo sa tu veľa trénerov, viem, že táto stolička je horúca. Skúsim ju schladiť,“ usmieva sa vo svojom štvrtom dni vo funkcii. „Trénujem dorastencov v Kolárove, áčko som ešte neviedol, je to pre mňa výzva. Sami hráči si musia uvedomiť, že situácia v močenskom futbale je vážna, aby sme sa zachránili, musí fungovať trojuholník hráč – tréner – funkcionár,“ volí ostré slová Sztrecsko. Kedysi hral štvrtú ligu za Tvrdošovce a Palárikovo, v Močenku je rok a pol, doteraz mu patril iba flek v obrane. „Hrávať už budem len vtedy, ak to bude nutné. Títo chlapci majú na viac, verím, že ich už v nedeľu v Kolíňanoch vyhecujem k dobrému výkonu. Vieme, že ideme k lídrovi tabuľky, ale šiesta liga je plná prekvapení, prečo by sme nemohli vyhrať?“ optimisticky velí Czaba Strecszko. Či Močenčanov vyškriabe zo zóny vypadnutia do stredu tabuľky, prezradí sedem ťažkých jesenných duelov.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close