NovinkyObFZ Nitra

Prehľad víkendových šlágrov

Nasledujúci víkend dokážeme vybrať z každej z piatich súťaží dospelých v Oblastnom futbalovom zväze Nitra šláger kola. Nazrite na to najlepšie, čo predposledný víkend letných mesiacov ponúka.

VI. liga OBFZ Nitra: BrančDolné Obdokovce.

→I keď v pozadí sa pre nadšencov zo Zlatomoravska vyníma šláger Neverice – Žitavany, vybrali sme futbal na trase Nitra-Nové Zámky. Brančania sa ako nováčik zatiaľ uviedli v dobrom svetle, i keď inkasovali nespravodlivý debakel doma s Klasovom (1:6) pred dvoma týždňami. Po minulotýždňovej remíze v Žitavanoch chcú ,,konečne” bodovať naplno a pripísať si druhé víťazstvo v šiestej lige.

Brančania si užili minulý rok postupové oslavy.
Brančania si užili minulý rok postupové oslavy.

→Dolným Obdokovciam záver minulého ročníka vôbec nevyšiel, v tomto však posilnené o dvoch Klukovcov, Zeleňáka či Füleho ešte neprehrali, no vyhrali len vonku na Chrenovej. Dvojnásobný víťaz jesene z ostatných dvoch sezón urobí pre víťazstvo u hviezdneho nováčika všetko.

D. Obdokovce vyhrali jeseň dvakrát po sebe.
D. Obdokovce vyhrali jeseň dvakrát po sebe.

VII. liga A:Svätoplukovo – Cabaj-Čápor.

→Keďže Mojmírovce opustili siedmoligové vody, vzali si z ,,áčka” aj dva  z troch najväčších derby zápasov. Nik teda nepochybuje, prečo sme vybrali práve tento. Rivalita medzi Cabajom a Šalgovom sa v nedeľu vystupňuje. Domáci sa, vyzerá, že poučili z minulej sezóny a v úvodných dvoch, keďže už absolvovali aj voľno, nenašli premožiteľa. Ich najväčší rival to bude chcieť zmeniť, podarí sa mu to?

→Šalgov prehral minuloročné dostihy s Mojmírovcami a vyprevadil ich do šiestej ligy. Je isté, že buď oni alebo Cabaj stratí po tomto víkende stopercentnosť, lebo už aj Šalgov absolvoval voľno a má za sebou dva skalpy súperov. Dokáže jedno z týchto mužstiev vyhrať čisto nitriansku siedmu ligu tento ročník a napodobniť tak Mojmírovce?

Šalgov si na svojho ndeľného súpera už brúsi zuby.
Šalgov si na svojho ndeľného súpera už brúsi zuby.

Treba podotknúť, že zaujímavé derby sa hrá aj na severe oblasti, kde Šurianky hostia Nové Sady.

VII. liga B: ČechynceNitrianske Hrnčiarovce.

→Csehi síce prehrali minulotýždňový šláger v Hosťovej, tento víkend hostia ďalší. Brúsia si zuby na našliapané Nitrianske Hrnčiarovce, ktoré si dovolíme zaradiť medzi adeptov na popredné umiestnenia. To, čo Čechynciam chýba už pol roka je efektivita a zahadzovanie šancí. Kedy sa to zlomí?

Čechynce takto pred rokom postúpili do 6. ligy, no hneď z nej aj vypadli.
Čechynce takto pred rokom postúpili do 6. ligy, no hneď z nej aj vypadli.

→Hrnce sa posilnili a majú dobrý mančaft, výhra u svojho nedeľného súpera by nebola prekvapením. Zatiaľ vyhrali na horúcej pôde Dyčky, rovnako ako minulú sezónu a doma proti Vinodolu. Dva body stratili len v posilnenom Golianove. Aký výsledok uhrajú v treťom vonkajšom zápase?

Hrnčiarovce sa cítia na dobrú sezónu.
Hrnčiarovce sa cítia na dobrú sezónu.

VII. liga C: SľažanyObyce

→Zlatomoravská klasika. Inak sa zápas Sľažian a Obýc ani nedá nazvať. Pred dvoma rokmi súperili spolu o titul, teraz sa s rovnakým skóre 3-0-0 idú ,,biť” o neporaziteľnosť. Partia už okolo kapitána Studeného dokázala úradovať v dvoch ťažkých zápasoch vonku (Hosťovce a Nevidzany B) a i v druhom kole doma s Velčicami (3:1). História si ani nepamätá, kedy naposledy pustili doma všetok perie. Postarajú sa o to teraz Obyce?

Kto konečne porazí doma Sľažany?
Kto konečne porazí doma Sľažany? Budú to Obyce?

→Obyce pred dvoma rokmi vyhrali VII. ligu C a viac ako dobre sa držali aj minulý rok. Hrajúci tréner Patrik Mikuš mačká zo svojich zverencov všetko, veď debakle Ladiciam, Tekovským Nemciam či umná výhra v Tesárkych Mlyňanoch neboli len výstrely motykou. Ako dopadne nedeľný šláger v štvrtej najväčšej dedine okresu Zlaté Moravce?

VII. liga GA-ŠA: Žihárec Veča.

→Keď hrali tieto dva kluby minulú sezónu proti sebe v poslednom kole o všetko, ľudia nemali kde parkovať ani sa postaviť, lebo prišlo neuveriteľných 900 ľudí, padli dve červené karty a diváci videli 8 gólov (4:4). Prvenstvo bral napokon Žihárec, no postup do šiestej ligy ako jediný z tohtoročných víťazov siedmych líg odmietol. Hneď na úvod dokázal vyhrať derby v Tešedíkove (2:4) a v druhom kole ho hneď čaká druhé.

 

Veča má čo Žihárcu vracať.
Veča má čo Žihárcu vracať.

→Asi najspravodlivejšie by bolo, keby má minuloročná VII. liga GA-ŠA dvoch víťazov. To sa však nedá, preto mestskej časti Šale ostali po poslednom kole len oči pre plač. Po domácej remíze s Vinohradmi by bola výhra v Žihárci tým správnym odrazovým mostíkom do tohto ročníka.

Výkopy všetkých zápasov sú naplánované na nedeľu 17:00, až na zápas v Svätoplukove, ktorý bude o 10:30.

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close