Novinky

Rišnovce budú od jari krstiť nový štadión

Šiestoligová klasika z Rišňoviec už nebude od jari hrávať u súperov, ani behať po azyloch.

Na to, že mužstvu okolo predsedu Petra Macháča vyšli takmer všetky zápasy ,,vonku”, stoja v ligovej tabuľke relatívne dobre, dokonca v poslednom jesennom zápase obrali favorizované Kolíňany a pripravili ich o sériu bez prehry na ich domácej pôde. Podiel inkasovaných k vsieteným gólom je -3, čo je na bohatú porciu výjazdov chvályhodné.

Všetko o prerobenom štadióne v poslednom klube ObFZ Nitra trasou na Hlohovec sme sa dozvedeli od predsedu klubu Petra Macháča.

Koľko už trvá spomínaná prerábka štadióna?

-Nejedná sa o prerábku štadióna, ale o komplexnú výstavbu nového štadióna.  Staré priestory sme vypratali 6.1. 2018, následne sa zbúrali a odvtedy prebiehajú stavebné práce.

Kto sa o jej chod najviac podieľa?
 -Majiteľ a investor je obec Rišňovce, ktorej zástupcom patrí veľké poďakovanie. Hlavne pánovi starostovi M. Machovcovi za jeho ochotu a pomoc.
Čo presne sa prerobilo a v akom je to momentálne štádiu?
-Aktuálne je na február naplánovaná posledná brigáda, pri ktorej sa vymaľujú  kabíny. Následne sa začne so zariaďovaním. Dodávateľ pripravuje dokumentáciu potrebnú ku kolaudácii. Veríme, že prvé jarné kolo odohráme doma a všetko bude pripravené.
Čiže od prvého jarného kola už hráte doma. Bude to spojené aj so slávnostným otvorením? 
-Áno, ak sa nič nečakané nestane. Oficiálne otvorenie plánujeme ale v lete.
Ako hodnotíte prvú polku sezóny? (pozn: na túto otázku odpovedal tréner Medveď) 
-V tejto jesennej časti sezóny sme oproti minulej pokračovali ešte v náročnejších podmienkach, nakoľko sme svoj futbalový ,,domov” nenašli ani v Kľačanoch. Takmer všetky zápasy sme odohrali na pôde súpera s výnimkou dvoch, na ktoré sme nastúpili v susednej Rumanovej. Snažili sme sa predvádzať atraktívny futbal s vysokým tempom. A to aj napriek tomu, že sme niekoľko zápasov boli nútení odohrať bez našich opôr Baumana a Ondrejku, a dokonca takmer celú jesennú časť bez bratov Macháčovcov či Filipa Čagáneka.  Pozitívom je, že stále je na čom pracovať a hlavne veľa vecí zlepšovať. Máme pred sebou dlhú zimnú prestávku, ktorú využijeme práve na odstraňovanie nedostatkov. Touto cestou sa chcem poďakovať fanúšikom, ktorí nás chodili povzbudzovať zväčša na zápasy von.
Exil ste mali v Kľačanoch, kde vám to moc nešlo. V Rumanovej sa darilo viac, že?
-Ťažko sa porovnajú oba exily pretože v Kľačanoch sme odohrali 1,5 sezóny a v Rumanovej 2 domáce zápasy.  Vo všeobecnosti však platí, že v Rumanovej sme boli 100%-ní a v Kľačanoch sa nám veľmi nedarilo. Každopádne, pri tejto príležitosti by som sa chcel poďakovať obom klubom za to, že nám vyšli v ústrety a pomohli počas tohto neľahkého obdobia.

Po pol roku ste na základe vyhovenia väčšiny súperov hrali takmer všetko vonku a stojíte na peknom deviatom mieste. Aké budú ambície do jari?
-Deviate miesto nie je zlé, ale stále mrzia niektoré zbytočné straty. Jesenná časť, vlastne aj celé obdobie do jarnej časti 2018, bolo pre nás veľmi náročné, pretože sme museli improvizovať v rámci každodenného chodu klubu. Na jar nás predovšetkým teší fakt, že budeme konečne hrať doma, nie len ,,A” mužstvo ale aj  naša mládež. Zo športového hľadiska sa budeme snažiť odvďačiť  ešte lepšími výsledkami na jar a čo najvyšším postavením v konečnej tabuľke. Dúfame, že aj diváci budú hladní po futbale a prídu nás povzbudiť. Do Rišňoviec sa na jar vracia konečne to, čo patrí ku každej dedine, čiže futbal.
Máte v hľadáčiku už aj nejaké posily či zmeny v realizačnom tíme?
-Mário Pargáč sa vracia z Nových Sadov, Radoslav Lazarčík dočasne ukončil kariéru pre pracovné povinnosti, Ivan Čulák bude hosťovať v Hlohovci a Mário Macháč ukončil kariéru kvôli zdravotným problémom.
AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close