NovinkyVýbery

S bronzom a vztýčenou hlavou! Dva výbery boli v Česku

Prvý decembrový deň bol dňom ďalšieho z výberových úspechov ObFZ Nitra. Z družobnej stanice zväzu OFS Olomouc vezieme bronz. Tréneri Ján Núdzny, Vladimír Viola a Roman Hromádka zložili skvelú partiu najlepších mladších žiakov z LAMA SK Ligy benjamínkov U13.

O tom, ako vyzeral prvý deň v Olomouci, sme už písali v piatok večer. Zahľaďte sa do riadkov o turnajovej sobote.

Noc z piatka na sobotu bola nocou turnaja. Tri štvrtiny detí boli už o desiatej sťa snehulienka po jedovatom jabĺčka, veď budíček bol už o 6:30! Raňajky boli rozmanité. Od čaju a kávy až po pomarančový džús. Alebo od párkov s vajcami až po vianočku a orechový závin. Každý si našiel to svoje. Po nich sme išli do 8 kilometrov vzdialeného 3-tisícového mestečka Velká Bystřice, ktoré bolo dejiskom toho hlavného, prečo sme s výbermi U13 a U12 prišli na prelome novembra a decembra do Olomouca.

Výber U13 bronzový

Začali sme, ako hovorí Hromádka, svetovo. Rozdielom triedy vyhrala staršia aj mladšia kategória. Pri oboch mančaftoch palubovka priam horela aj ďalej. Starší šli za zlatom priam giganticky, troma výhrami so skóre 15:5 preleteli skupinou. Nad apetítom Feketsa, Marečka a Letka ,,híkala“ celá hala. V obrane boli spoľahliví najmä Boďo a Šabík. Semifinálový výpadok nás však asi stál zlato, čo potvrdil aj tréner Ján Núdzny: „Hodnotí sa mi to ťažšie, chceli sme vyhrať turnaj alebo byť aspoň vo finále. Jeden semifinálový kolaps nás ho možno stál, Velký Týnec však si zaslúžil za tento zápas postup do finále viac,“ povedal s gučou v hrdle a dodal: „Ďakujem Oblastnému futbalovému zväzu za dôveru, že som mohol trénovať tento ročník 2006. O rok už bude v starších žiakoch, čiže chlapci pôjdu v rámci výberu na nejaký iný turnaj. Poďakovanie patrí aj chlapcom z Chrenovej, ktorí žiaľ nemohli s nami ísť, nakoľko už nastúpili v tretej lige a to je v rozpore s pravidlami. Určite by nám veľmi pomohli.“

Výber ObFZ Nitra U13.
Výber ObFZ Nitra U13.

V zápase o bronz to boli už starí dobrí Núdzného chlapcu spred semifinálového zápasu. Dva góly Hromádkovho synovca z Vinodolu Feketsa, jeden od Marečka a Kováča zariadili po peknom tímovom výkone bronz!

Výber U12 so smolou

Mladšia kategória vyhrala už spomínaný prvý zápas 3:0, no potom akoby sa pre nich palubovka zakliala. Okrem tretieho zápasu v skupine, kedy nevedeli držať krok s jej víťazom, boli každému súperovi prinajmenšom vyrovnaní. Naši hrali, súperi dávali góly. Veď barážový zápas prehrali 0:1 gólom 8 sekúnd pred koncom a ak sme za zápas nemali aspoň 15 šancí, tak ani jednu. Všetci prítomní boli v údive z brankárskeho talentu Hornej Kráľovej, Matej Lenčéš čítal hru ako šlabikár, včas vybiehal, hádzal sa do striel a dorážok. Keď bude naďalej na sebe poctivo pracovať, má pred sebou veľkú kariéru!

Výber ObFZ Nitra U12.
Výber ObFZ Nitra U12.

Vždy musí byť niekto aj posledný. „Aj tak sme stále frajeri a nemáme sa za čo hanbiť!“ povedal cestou domov Hromádka. Za to, čo predviedol najmladší tím na turnaji spolu s trénermi Vladimírom Violom a Romanom Hromádkom, treba dať len klobúk dole!

Výlet na jednotku

Po turnaji a chvíľkovom blúdení nasledovala ďalšia chutná večera. Pečené kura s ryžou a uhorkou malo šťavu, a to aj doslovne. Ako posledný sa k tripu vyjadril aj predseda komisie mládeže Karol Gajan: „Hodnotí sa mi ťažšie, keďže sme nevyhrali. Musím však vyjadriť pochvalu chalanom. Okrem dobrých športových výkonov boli aj mimoriadne disciplinovaní a neboli s nimi ani najmenšie problém. Ďakujeme Olomoučanom, že nás vzorovo uvítali a aj predsedovi Štefanovi Kormanovi, že nám umožnil takýto zážitok. Tešíme sa aj o rok!“ zakončil Gajan.

Až na pár hráčov oba dokopy.
Až na pár hráčov oba dokopy.

Nezabudnuteľný zážitok v krásnom meste s milými ľuďmi máme za sebou! Odchádzame s tými najlepšími pocitmi. Ajto je dôkazom, že družba s OFS Olomouc je nadštandardná, čo budete vidieť v priebehu týždňa, kedy si za náš mikrofón sadne jeho predseda Stanislav Kaláb.

Olomouc, ďakujeme a tešíme sa opäť o rok!

VÝSLEDKY VÝBEROV
Skupina A: ObFZ Nitra U13 – Šternberk 5:2, Fekets 2, Mareček 2, Letko, Horka/Chomutov 5:1, Letko 3, Fekets, Mareček, Slavonín 5:2, Fekets 2, Mareček 2, Šabík.

Skupina B: ObFZ Nitra U12 – Litovel 3:0, Budinský 3, Velký Týnec 2:4, Uhrík, Hipp, Hlubočky 1:6, Dobiš.
O umiestnenie: ObFZ Nitra U12 – Slavonín 0:1. O 7. miesto: ObFZ U12 – Šternberk 4:8, Sklenár, Hipp, Karásik, Dobiš.

Semifinále: ObFZ Nitra U13 – Velký Týnec 1:5, Fekets.

O 3. miesto: ObFZ Nitra U13 – Horka/Chomutov 4:2, Fekets 2, Mareček, Kováč.

KTO HRAL?

OBFZ NITRA U13: T. Paulík (Chrenová), J. Dobiáš (Čeľadice) – F. Brath (Čeľadice), M. Mareček (Nové Sady), M. Rumanko, Be. Šabík, B. Boďo (Nevidzany), S. Fekets (Vinodol), M. Letko (Cabaj-Čápor), S. Poláček (Branč), M. Demeš (Lehota), N. Ondrejka (Machulince), D. Kováč (V. Zálužie), Ľ. Lacina (Mojmírovce). Tréner J. Núdzny.

OBFZ NITRA U12: M. Lenčéš (Horná Kráľová), K. Balla (Veľký Cetín) – S. Karásik (Hájske), P. Studený (Nevidzany), V. Chmeliar (Zbehy), T. Uhrík (Vinodol), D. Budinský (Cabaj-Čápor), M. Kuruc (V. Zálužie), M. Sklenár, R. Dobiš (H. Kráľová), T. Ollé (Veľký Cetín), A. Hipp, J. Žiška, A. Packa (Močenok). Tréneri V. Viola, R. Hromádka.

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close