Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Šláger Kolíňany – V. Cetín: ktorá séria sa skončí?

Na slovíčko s Radoslavom Tatarkovičom a Matúšom Bírom.

Až to nejde na rozum. Hoci Veľký Cetín na jeseň stále neprehral, nováčik z Krškán napodobnil jeho minuloročnú sériu (31 bodov v jedenástich kolách) a pokiaľ chcú dvojnásobní vicemajstri držať s „ariánmi“ krok, musia víťaziť permanentne. Naposledy nevyhrali tri duely v rade (hoci v každom z nich bodovali) a ďalšou skúškou ohňom prejdú v nedeľu o 14:00, keď „Hertha“ vybehne na trávnik štadióna v Kolíňanoch. Domáci majú napriek odchodu špílmachra Tomiša tretí najvyšší počet gólov v súťaži a na vlastnej pôde sú s výnimkou prvého kola zatiaľ stopercentní. Ak dokážu zdolať aj vicelídra, súboj o čelo tabuľky sa výrazne zamotá.

Na šláger 12. kola kola vás pozýva domáci hráč Radoslav Tatarkovič a hosť Matúš Bíro.

Tatarkovič: Do Kolíňan som prišiel vyhrať súťaž

Napriek oslabeniu ste s výnimkou prvého kola na jeseň doma stopercentní, čomu Kolon vďačí za skvelú fazónu?

Samozrejme, na domácom trávniku sa hrá oveľa lepšie ako u hostí, tak to už býva. Väčšia sebadôvera aj oveľa väčšia chuť a motivácia vyhrať pred domácim publikom. Samozrejme, do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať, či už doma alebo vonku.

Ako sa vám podarilo zdolať herne vyspelé N. Hrnčiarovce na ich vlastnej pôde? Už do polčasu ste tu viedli 3:0…

Od začiatku sme na nich vyleteli. Chceli sme hrať vysoký presing a napádať ich na ich vlastnej polovici. Vytvorili sme si oveľa viac a väčších šancí, ktoré sme premenili. Všetci podali skvelý kolektívny výkon.

Marek Tomiš, na ihrisku známy ako líder Kolíňan, v letnej prestávke zamieril do Dolných Krškán. Ako sa vám podarilo nahradiť tohto excelentného hráča?

Myslím si, že kvalitu priniesli aj hráči, ktorí v lete prišli. Niekedy vo futbale platí, že tím prehral zápas aj napriek kvalitným jednotlivcom. Vždy to bolo, je a aj bude o tímovom výkone, samozrejme, pokiaľ máte v tíme technicky založených a fyzicky zdatných futbalistov, je to len plus pre tím.

V minulosti ste dlhý čas úspešne pôsobili v Nevidzanoch. Kto vás priviedol do Kolíňan a čo vravíte na kvalitu súťaže, v ktorej hrajú?

Áno, v Nevidzanoch som si prešiel cez žiakov aj dorastencov. Potom som išiel hrať 3. ligu do Kalnej nad Hronom, čo je už oveľa kvalitnejšia súťaž. Vlastne, keď som prechádzal od žiakov k dorastu, práve tam trénoval Peter Drahoš, ktorý teraz pôsobí v Kolíňanoch. Zavolal mi, porozprávali sme sa a dohodli, že jednu sezónu pôjdem hrať za Kolíňany a samozrejme, že súťaž ideme aj vyhrať. Myslím si, že súťaž je dosť kvalitná. Hrá tu aj veľa mladých, dravých futbalistov, čo je pre túto súťaž len dobré.

Bíro: Body nás stálo menšie nasadenie

Kolíňany sú doma stopercentné, kým Cetín si v posledných troch kolách pripísal tri remízy. Čo prestrihlo vašu dovtedajšiu šnúru bez straty bodu?

S Krškanmi to bol veľký zápas o prvé miesto, kde zápasu remíza svedčala. V ďalších dvoch zápasoch sme body stratili, v prvom rade za nepremenenie šancí a hlavne za menšie nasadenie – taký ten „chtíč“, ktorý nás zdobil v prvých zápasoch.

Lídra z Krškán ste naopak o body pripravili ako jediný tím súťaže, čo ste v šlágri jesene robili lepšie než ostatní?

Nič špeciálne, hrali sme svoju hru. Najväčší rozdiel oproti iným tímom bol zrejme ten, že máme v mužstve kvalitu na každom poste.

Čo stojí za dlhodobo skvelou prácou vašej obrany, ktorá je opäť najlepšia v celej VII. lige?

Použijem klišé – najlepšia obrana je útok. Po väčšinu zápasov máme loptu na nohe a diktujeme hru my, aj preto sa súperi dostanú do šancí minimálne a keď už áno, stojí tam výborný Straka, ktorý nás mnohokrát podrží.

Podobne ako minulý rok, Cetín doma stále neprehral, na jeseň 2021 dokonca ťahal ešte impozantnejšiu šnúru, keď z úvodných 11 zápasov stratil iba dva body. O tie ho obrali práve Kolíňany, ktoré vydreli remízu aj v odvete. Čo na vás v tomto dvojzápase platilo?

Ak sa dobre pamätám, v oboch zápasoch sme dostali góly buď z nedôrazu alebo nepozornosti. Takže ak chceme v nedeľu brať tri body, musíme predošlé chyby odstrániť a ísť na 100%.

Pokúsite sa tento rok o postup v prípade, že si výraznú dominanciu v oblastných majstrovstvách udržíte?

Tak to by som ani neriešil… v kabíne vedia (smiech).

AUTOR: Peter Popelka.

Podobné články

Back to top button
Close