Novinky

Šok sezóny? Štefanovičová vyhrala vonku vôbec prvýkrát

Tri úvodné týždne sezóny boli pre Šurianky týždne snov. Vykopnutie Dyčky z Campri cupu, výhra rozdielom triedy v Jarku či debakel na Kyneku. V nedeľu sa im však snívala nočná mora menom Štefanovičová.

Najmenšia futbalová obec v nitrianskom oblastnom futbalovom zväze ich vyzliekla donaha, ešte aj s červenou kartou od 75. minúty. A Šurianky, i keď boli hostia opticky aktívnejší, vôbec nezačali výsledkovo zle, veď obrana hostí nevedela odkopnúť loptu na trikrát z pokutového územia a Lacena otvoril skóre. Každý čakal, že ciferník Šurianok pôjde nahor, tak tomu ale nebolo, lebo hosťom stačilo 7 minút na to, aby Štefanovič so symbolickým priezviskom po vyšachovaní doklepol – 1:1. Gólom povzbudení hostia následne vystupňovali svoju aktivitu, Slezák nastrelil obrancu a razom bolo 1:2. Druhý polčas sily postupne ubúdali , v 75. minúte šiel hosťujúci Palo pre dve žlté za fauly predčasne pod sprchy, no Konečný o 4 minúty ukončil gólovú potenciu zápasu, aj keď domácim sa podarilo ešte takmer zdramatizovať po nastrelení konštrukcie. A tak bol šok jesene na svete!

Dedinka kúsok za Mojmírovcami vyhrala po reorganizácii a ,,prevelení“ z 8. do 7. ligy A vôbec prvý zápas. Na futbalnete sme dokonca nenašli ani to, kedy naposledy vyhrala vonku ešte v ôsmej lige. Šurianky teda nechcene prestrihli jedno obrovské lano.

Tréning v ôsmich na Šurianky stačil.
Tréning v ôsmich na Šurianky stačil.

O mimoriadne cennom víťazstve pre bojovníkov zo Štefanovičovej sme sa porozprávali s ich predsedom Norbertom Kurucom.

Pre Štefanovičovú víťazstvo sezóny, či niekoľkých rokov?

-Hádam sa nám ešte niečo takéto v nadchádzajúcej sezóne podarí. Zvíťazili sme zaslúžene, boli sme herne lepší počas celého zápasu a mali sme dostatočnú kvalitu. Mužstvo hralo takmer v najsilnejšom zložení, čo po čiastočných neúspechoch bolo konečne to pravé povzbudenie do ďalšej časti sezóny ako pre hráčov, tak aj pre funkcionárov.

Chtivosť po úspechu ste ukázali už aj v minulej sezóne, keď ste v prvom jarnom kole uhrali na pôde Cabaja-Čápora bod, no napokon sa stretnutie pre neprítomnosť registračky kontumovalo v prospech domácich. Predznamenal už tento moment, že sa v Štefanovičovej vyjasňuje?

-Zápas v Cabaji sme prehrali kontumačne za pravidlo, ktoré nebolo pred začiatkom tejto sezóny zrušené. Vtedajšia remíza ukázala, že sú tu zárodky niečoho, na čom treba ďalej pracovať a úspechy sa určite časom dostavia. Bohužiaľ, niektorí hráči nás sklamali a takmer sme nemali káder, aby sme mohli nastúpiť do sezóny, preto sme aj odložili zápas prvého kola. Nakoniec sa nám to podarilo doplniť aj kvalitou aj kvantitou na 24 hráčov! Keď si spomeniem na minulú sezónu, často sme hrali ôsmi či deviati, čo dúfam, že sa už túto nestane a vždy nastúpime aspoň jedenásti.

Vyhrali ste po mimoriadne dlhom období vonku. Aké to boli pocity bezprostredne po záverečnom hvizde rozhodcu?

-Po záverečnom hvizde rozhodcu prišla úľava, radosť a presvedčenie, že táto sezóna bude lepšia ako tá predchádzajúca. Aj keď sme si vedomí, že nás čaká veľa ťažkých zápasov a zbierať body nebude ľahké.

Pamätáte si vôbec vy, kedy sa vám to na súperových ihriskách naposledy podarilo?

-Spomínam si na víťazstvá v D. Lefantovciach, Dlhej nad Váhom či v Hruboňove, ale to je už fakt veľmi dávno. My budeme radi za každý bod, ktorý sa nám ešte podarí získať.

Hrali ste inak ako v iných zápasoch, alebo v čom tkvie tajomstvo?

-Ide o to, že sme tam boli takmer v najsilnejšom zložení a sila mužstva sa prejavila – žiadny špeciálny systém sme nehrali.

Budú mať chalani za víťazstvo nejakú odmenu?

-Chalani sa tým víťazstvom odmenili sami. Ja verím, že im futbal bude teraz chutiť oveľa viac.

Najbližšie hráte doma s Lukáčovcami, potom u úhlavného rivala Šurianok – v Nových Sadoch. Trúfate si?

-Sme si vedomí sily Lukáčoviec a dvakrát zopakovať tú istú zostavu vzhľadom na vylúčenie hráča nebude možné, takže sa budeme snažiť podať čo najlepší výkon a uvidíme, na aký výsledok to bude postačovať.

V tabuľke ste napriek výhre stále predposlední. Je na čase to túto jeseň zlomiť, nemyslíte?

-V tabuľke sa posnažíme dostať čo najvyššie, no je vo hviezdach ako sa bude dariť najmä súperom z druhej polovice tabuľky.

Čiže určite ste nakopnutí za lepšími výsledkami…

-Investovaná práca, čas a peniaze, aj keď ich nie je veľa, snáď prinesú sladšie ovocie ako po iné roky.

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close