Novinky

Spiacu Ruženku na Chrenovej budia tri posily

Tandem Tatar – Sailer nezaháľa, Chrenovú chce vytrhnúť z marazmu, prvým cieľom je piate miesto. 

„Končím, prestalo ma to baviť, dvojročné pôsobenie na Chrenovej nehodnotím pozitívne,“ odovzdával v novembri kľúče tréner Jaroslav Kostoláni. Nitrianske sídlisko síce na jeseň nikto nedobyl, červeno-biele dresy boli celkovo v plusoch, ale zároveň ďaleko v mínusoch za tým, čo sa v nich skrýva. „Keby toto mužstvo trénovalo, každý rok musí hrať o špicu,“ vyhlásil Kostoláni a zavrel dvere.

Patrik Sailer a Vladimír Tatar majú slovo na ihrisku i v kabíne, keď vedenie hľadalo nového kouča, ozvala sa šatňa a ukázala na dvoch. „Jeseň sme prežili v kŕči, pýtala sa zmena. Ideme od nuly, trénujeme. Niektoré veci sú pre hráčov nové, ale myslím si, že ich chápu. Treba dať mužstvu novú hlavu a pätu,“ oboznamuje Tatar.

Tatar (vpravo) na Chrenovej výborne trénuje žiakov, teraz opáči mužov.
Tatar (vpravo) na Chrenovej výborne trénuje žiakov, teraz opáči mužov.

Chrenovčania sa tešia z najmenšej generácie prípravkárov, benjamínkov a starších žiakov, lenže nasleduje veľká diera, a tak sú muži radi za každú nohu. No Tomáš Sailer, Erik Penzeš a Dominik Drotár nebudú len do počtu. „Sú to tri výrazné posily, to určite,“ vraví Sailer na adresu záložníka, krídelníka a útočníka, ktorých prestupy z Veľkého Cetína, Hornej Kráľovej a Lehoty sú už odfajknuté.

Vrtký Erik Penzeš (vľavo) dal na jeseň v piatej lige iba jeden gól, na jar sa môže reštartovať v šiestej.
Vrtký Erik Penzeš (vľavo) dal na jeseň v piatej lige iba jeden gól, na jar sa môže reštartovať v šiestej.

„Tormoš“ maká ostošesť, zatiaľ nestačil na Veľké Zálužie (6:9), ale Nové Sady nabil 6:3 a Ladice 8:2. „Príprava nám ide v pohode, chalani trénujú, v kabíne je dobrá nálada. Všetci sa už tešíme na štart jari proti Hornému Ohaju, pôjdeme po troch bodoch,“ pozerá vpred Patrik Sailer.

Sailerove výkony sú častou ozdobou šiestoligovej nedele.
Sailerove výkony sú častou ozdobou šiestoligových nedelí.

Na Chrenovej drieme sila, veď skoro polka kádra sa učila hrať futbal v FC Nitra, pre mená ako Hužovič, Sailer, Bratský, Volentier a hlavne Moravčík je ôsma priečka scestná. „Táto súťaž je pre nás ideálna, lepšia ako piata liga, potrebujeme predsa hrávať derby zápasy. Máme predstavu skončiť do piateho miesta, z prvých štyroch zápasov hráme tri doma, veríme, že sa dobre odrazíme,“ dokončil Vladimír Tatar.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny.

Podobné články

Back to top button
Close