Novinky

Sto pív zdarma! Branč so Stachom na čele chce piť z trofeje

Hoci strelili už 133 gólov, vyše 5 na zápas, ten posledný s Čifármi musia vyhrať, inak do šiestej ligy pôjde Dyčka. Ruky celej obce sa vzpínajú najmä k Petrovi Stachovi.

Futbal v „koncovej“ dedine Okresu Nitra už dva roky pumpuje srdciar Ladislav Kazán z CHECKus Media Group, okolo ex-reprezentanta Mariána Hada vystaval hviezdny tím (Čertík, Vígľaš, Chrenko, Stacho…) a nezabúda ani na akadémiu (tímy U9, U11, U13, U15, U19 plné talentov) – v sobotu 29. 6. chystá veľký turnaj kategórie U8. „Podporovať mládež je to jediné, čo má v dedinskom futbale dlhodobý zmysel. Berieme si príklad od Cabaja-Čápora, páči sa nám, koľko domácich chlapcov zaň hráva,“ vraví Ladislav Kazán.

O mládež sa v dedine ideálne stará tréner Ján Núdzny.
O mládež Branču sa ideálne stará tréner Ján Núdzny.

„Teší nás, ako dedina žije futbalom, fanúšikovia nás podporujú aj na vonkajších zápasoch. Chceme im spraviť radosť aj v sobotu – vyhrať a postúpiť. Verím, že našu misiu zakončíme úspešne,“ dodal Kazán.

Takto Brančania ďakovali fanúšikom po výhre 6:2 v Jelenci.
Takto Brančania ďakovali fanúšikom po výhre 6:2 v Jelenci.

Sobotný výkop je o 17.00 h, Branč chystá na svoj zápas roka proti Čifárom aj plno atrakcií – pre deti trampolína a lízadlá, pre dospelých sto pív zdarma v bufete a tombola pre všetkých.

Čekey chladí šampanské

Brančania dali na jeseň Čifárom 9:0, ak ich v sobotu doma nezdolajú, bude to kolosálne sklamanie. „Vieme, že musíme vyhrať, aby sme preskočili Dyčku a postúpili. Nič iné si ani nepripúšťame, veď ak nezdoláme Čifáre, nemáme čo robiť v šiestej lige, to je povinné víťazstvo. Pravdepodobne sú už hotové aj majstrovské tričká, chladíme aj šampanské, pomaly chystáme oslavy. Ideme vyhrať!“ velí do boja tréner Zoltán Čekey.

Branč nedávno slávil narodky kustóda Attilu, bude v sobotu sláviť postup?
Branč nedávno slávil narodky kustóda Attilu Kökenyésiho, bude v sobotu sláviť postup?

Impozantnú 68-gólovú jar Branču škvrnia jedine straty vo Vinodole (0:0), Dyčke (2:2) a Nitrianskych Hrnčiarovciach (1:2). „Treba pochváliť najmä Dyčku, bola nám dosť zdatným súperom. Tieto zápasy nám ukázali, aké sú naše slabiny. Hráme veľmi ofenzívny futbal, no niektorí hráči zabúdali na bránenie, čo sa nám v šiestej lige môže sakramentsky vypomstiť,“ uvedomuje si Čekey.

Životná forma Stacha

Za zábradlím budú kamošom z Čifár isto fandiť tváre z Dyčky, proti zázraku však stojí Peter Stacho – na 22 gólov mu stačilo 10 zápasov! Ak trafí svoj piaty jarný hetrik, v tímovom rebríčku gólov môže vyrovnať Juraja Richtárecha (25). „Raz som v štvrtej lige za Jupie Podlavice dal 19 gólov v 11 zápasoch, čiže takúto formu som ešte asi nemal. Vďačím skvelej partii a dvorným nahrávačom Chrenkovi, Vígľašovi a najmä Čertíkovi. Číham, čo sa odrazí, som taký doklepávač,“ pousmial sa Stacho.

„Hráča ako Stacho sme hľadali,,“ vraví Z. Čekey, v zelenom úplne vpravo, druhý od neho zľava stojí L. Kazán a nad ním P. Stacho.
„Hráča ako Stacho sme hľadali,,“ vraví Z. Čekey, v zelenom úplne vpravo, druhý od neho zľava stojí L. Kazán a nad ním P. Stacho.

Do rána by mohol rozprávať o mládežníckych reprezentáciách, anabázach v Rakúsku i v Banskej Bystrici, kde mu len o chlp ušiel ligový štart. „Najlepšie mi bolo v Dubovej, postúpili sme z tretej ligy do druhej, ktorú som hral aj za Rapid Bratislava s Jarom Timkom. Takisto sa mi páčilo vo ViOne Zlaté Moravce, hoci som nezapasoval trénerovi, klub fungoval výborne. A kto bol najlepší futbalista, s akým som kedy hral? Možno Ľubo Faktor,“ narýchlo si zaspomínal.

Stacho (6) vystrelil v 87. min. pred 800 divákmi na Dyčke  Branču zlatý bod.
Stacho (6) vystrelil v 87. min. pred 800 divákmi na Dyčke Branču zlatý bod.

Životopis pretkaný zážitkami s loptou mu velí porovnávať. „Úroveň nitrianskej siedmej ligy ma veľmi potešila, určite je lepšia než druhá trieda ObFZ Banská Bystrica. Prvých päť-šesť mužstiev je riadne futbalových a páči sa mi, že ani to najslabšie sa proti ním neznížilo k nejakým surovým faulom. Nie ako na horehronských dedinách, to je vždy samá kopanica… Tejto súťaži možno pomáha, že nikto nevypadáva,“ zamyslel sa Stacho.

Peter Stacho (vpredu) má za Branč priemer 2,2 gólu na zápas!
Peter Stacho (vpredu) má za Branč priemer 2,2 gólu na zápas!

Minulosť však hádže za plecia. Cez víkend by sa z Branču domov do Banskej Bystrice najradšej v nedeľu ráno, cha-cha… Veď ako lepšie sa dá predčasne sláviť štyridsiatka, ak nie výhrou a postupom? „Na papieri je naša výhra s Čifármi tutovka, vieme, že máme kvalitu, ale rozhodne sa na ihrisku. Prvý zápas roka sme hrali v Jelenci, druhý v Dyčke, oba sme zvládli, možno preto asi nastalo nejaké uspokojenie a v Hrnčiarovciach sme to nezvládli v hlavách i takticky. Ďalší zápas roka teda máme v sobotu, ak nevyhráme, nezaslúžime si postúpiť,“ káže ostrieľaný útočník, nadšený zo zázemia v Branči. „Máme perfektné vedenie klubu so sponzorom Lacom Kazánom, skvelého trénera Zoliho Čekeya a skvelú partiu, mne sa tuna naozaj páči,“ pridal Peter Stacho.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook OFK Branč – Jana Skornsek; MY Nitrianske noviny – Šuker.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close