Novinky

Tempo, Kolon! Višňovského rokenrol umlčal Bodok

Nedeľná otočka Kolíňan s Dolnými Obdokovcami z 0:1 na 2:1 sa zrodila už pred 5 rokmi v Minilige Miňa Stocha.

V anglickom počasí sa hral anglický futbal s názvom šláger 16. kola 6. ligy ObFZ Nitra – v žltom domáci (6.), v zelenom hostia (1.), v čiernom páni rozhodcovia Miloš Németh, Patrik Zaťko, Juraj Hudec, vôkol pestrofarebných 260 divákov.

„Skorosusedské“ derby zahájila minúta ticha za verného domáceho fanúšika Františka Balka.
„Skorosusedské“ derby zahájila minúta ticha za verného domáceho fanúšika Františka Balka.

Brankári Novota a Pintér dlho čarovali, odkliala ich až 65. minúta, os Habdák – Kazán – Štefek (0:1) pichla do osieho hniezda: Bodok neustál totálny futbal Kolonu, sólo Igaza cez štyroch (1:1) a Bisákovu šupu (2:1), ak by sa hralo do tmy, bol by debakel. Vekové priemery (26 vs 30) videli všetci, aj majestátna Žibrica od radosti vyfúkla obláčiky pary.

Skvelé taktické šachy

Šampanské chutilo Kolíňanom o to viac, že vytrysklo bez Matúša Turana – Futbalista roka nespravil ani jednu zidanovku, zastúpili ho kamoši Mário Igaz a Michal Bisák. „Hostia vedeli, že sme technickejší hráči, a tak agresívnou hrou vypojili našich Turana a Bisáka. Tým pádom sme taktiku stále museli meniť – Mako do stredu, Čiffáry naľavo, Igaz do stredu a práve odtiaľ šiel štyrikrát sám na bránu. Nechápal som, prečo nám Bodok na konci nechal voľný stred poľa. Každopádne, keď som videl, ako sa ľudia na tribúnach bavili, bol som šťastný! Pre toto robíme futbal,“ analyzoval tréner Alfonz Višňovský.

Po poslednom hvizde Kolíňany odpálili radostnú bombu.
Po ozajstnom futbalovom rokenrole si Kolíňany zahučali víťazné pokriky.

Zmoknuté úsmevy vraveli za všetko. „Jooo!“ vrieskali domáci, veď ako spieva ich slávny chorál, nahodili tempo a zničili súpera. Miloš Lacika (69 minút naplno) a Kristián Poliak (pas na víťazný gól) ešte pred 5 rokmi hrali Miniligu Miňa Stocha U11: kto včera videl ich adrenalín za áčko, vedel, že Kolíňany už dlho nebudú musieť „platiť“ legionárov. „Máme tak dobrých dorastencov, že za rok-dva môžu piati kľudne hrať za áčko. Skvele ich trénuje náš stopér Peťo Dobiaš,“ hrdí sa Višňovský. „Miloško (Lacika) bol v prvom polčase jediný, čo sa stále ponúkal do rozohrávky, v druhom to zas Kiko (Poliak) rozbehal a parádne prihral na gól. A to keď som ho dával hore, niekto mi vykríkol, prečo striedam práve Pánisa… Mne, ‚starému somárovi‘, to koučovanie teda vyšlo,“ rehoce sa skúsený stratég.

Miloš Lacika (16), Kristián Poliak (16), Patrik Tasáry (19) - mladé žihadlá Kolíňan.
Miloš Lacika (16), Kristián Poliak (16), Patrik Tasáry (19) – mladé žihadlá Kolíňan.

Keďže Kolíňany krásnym futbalom otočili, v nedeľu o 15.00 h si vo Volkovciach zahrajú o druhé miesto. „Určite zmeníme postavenie, rýchlych hráčov dáme dopredu a vyzerá to tak, že Čiffáryho a Igaza do stredu. Nemôžeme im veľa dovoliť,“ varuje Višňovský pred mašinériou ViOnu C.

Majster tesár sa uťal

Po Bisákovej pravačke (2:1) hostia neveriacky zízali na tabuľu, za vlajkou BFC zmĺklo skoro 100 fanúšikov. „Bohvie, ako hrali Čechynce (prehrali 1:3 vo Veľkom Cetíne),“ strachoval sa o prvé miesto gólman Peter Pintér na ceste do šatne. Bodok je stále líder, ale iba o tri body pred šiestymi Čakajovcami. „Na začiatku zápasu sme mali možno trošku viac z hry, ale ako sme strelili gól, prestali sme behať, domáci zapli na vyššie obrátky a po zásluhe otočili,“ skormútene vravel tréner Ján Mészáros.

Gól Michala Štefeka (v zelenom) proti ex-klubu nestačil.
Gól Michala Štefeka (v zelenom) proti ex-klubu nestačil.

Ako vždy, zeleno-bielou zbraňou číslo jeden bola ľavačka 44-ročného Martina Čambala. Krútivým centrom a rohom sa však do brány nechcelo – Laurove nožničky šli vedľa, potom zažiaril brankár Novota a raz ho zachránil teč. „Áno, Čambiho lopty boli nebezpečné, ale treba uznať, že sme mali byť agresívnejší a drzejší,“ zametal pred vlastným prahom.

Dolné Obdokovce sa rozpadli po odchode kapitána: stopér Marcel Čerman s Kolíňanmi opäť nedohral. Keď Igaz a Bisák otáčali na 2:1, on už funel na lavičke. „Toto striedanie si vyčítam, beriem vinu na seba. Domáci mali nebezpečnú pravú stranu, Marcel dával ich Bisákovi viac priestoru ako by mal, tak som ho v 69. minúte stiahol. Lenže Jakub Ďurica ho dobre nenahradil. Beriem to na seba,“ mrzelo Trénera roka. Aj majster tesár sa utne…

Kapitán Čerman zvádzal boje s Bisákom (vpravo). Vzadu Čambal.
Kapitán Čerman zvádzal boje s Bisákom (vpravo). Vzadu Čambal.

V miestnom Down Bare sa nahlas aj boja povedať, koho Bodok po prehre vonku víta v nedeľu o 15.00 h doma – Veľký Cetín. Na ten totiž nevie hrať. „Hertha“ príde namajstrovaná skalpom silných Čechyniec (3:1). „Presne preto nás prehra v Kolíňanoch trápi. S Veľkým Cetínom máme nepríjemnú sériu (štyri prehry po sebe, skóre 1:19!), chceme ju zlomiť, ale bude to ťažký, nepríjemný zápas. Videl som, že ich nový útočník Füle dal dva góly, ale osobku ako na Turana naňho nedáme. Ak sa však pýtate na taktiku, zatiaľ si ju nechám pre seba,“ tají Ján Mészáros pred lákavým derby a ďalším super futbalom.

FAKTY
KolíňanyDolné Obdokovce 2:1 (0:1).
Góly: 74. Igaz, 86. Bisák – 65. Štefek. R M. Németh (J. Hudec, P. Zaťko), ŽK: Kazán (B), 260 divákov.
TJ: J. Novota – M. Igaz, R. Ballabáš (kapitán), P. Dobiaš, P. Mako – P. Tasáry, M. Lacika (69. T. Michalička), A. Čiffáry, L. Pánis (66. K. Poliak) – M. Bisák (88. P. Pelech), M. Turan. Tréner: Alfonz Višňovský.
BFC: P. Pintér – J. Maťo, P. Búš, M. Čerman (kapitán; 69. J. Ďurica), Š. Borota – S. Bača, M. Čambal – Pa. Kazán (83. H. Benko ml.), J. Michalík, Š. Lauro (61. J. Habdák) – Mich. Štefek. Tréner: Ján Mészáros.

[poll id=”27″]

SLOVÁ NAJLEPŠÍCH
Mário Igaz, pravý obranca Kolíňan: „Po štyroch mesiacoch bez majstrákov sme sa v prvom polčase iba rozbiehali, ale v druhom nám už parádne chutilo. Rozhodla naša väčšia vôľa po víťazstva, taktiež taktické manévre trénera Višňovského, páčilo sa nám, ako pomiešal v druhom polčase zostavu. Všimol som si, že ku koncu hostia nemali pohyb a chuť, akoby kondične odišli, zato my sme ukázali, že sme mali kvalitnú zimnú prípravu. Čaká nás ešte štrnásť zápasov, ale už vieme, že ak budeme hrať stále takto, kľudne môžeme vyhrať ligu.“
Martin Čambal, stredný záložník Dolných Obdokoviec: „Domáci boli určite lepší, obzvlášť herne, to stopercentne. V poli dominovali. Zaslúžene vyhrali, nie je o čom. My sme hrali na náhodu, nakopávali sme lopty, spoliehať sa iba na pár štandardiek je veľmi málo pre úspech. Dali sme síce prvý gól, ale na Kolíňany sme včera nemali. Ešteže nás párkrát podržal brankár Pintér. Prehra ma mrzí hlavne kvôli ľudom, čo sa o nás starajú a fandia nám. Na druhej strane, súťaž je extrémne vyrovnaná, treba pozerať ďalej, v nedeľu s Veľkým Cetínom už chceme vyzerať ako líder tabuľky. Bude to minimálne rovnako kvalitný súper ako Kolíňany.“

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Jozef Fehér. Viac tu.

FOTOGALÉRIA OBFZ.SK (Martin Kilian ml.)
IMG_8221 IMG_8222 IMG_8223 IMG_8224 IMG_8237 IMG_8247 IMG_8259 IMG_8260 IMG_8261 IMG_8264 IMG_8273 IMG_8280 IMG_8292 IMG_8293 IMG_8294 IMG_8302 IMG_8308 IMG_8311 IMG_8312 IMG_8316 IMG_8321 IMG_8324 IMG_8325 IMG_8330 IMG_8331 IMG_8336 IMG_8337 IMG_8338 IMG_8339 IMG_8341 IMG_8347 IMG_8350 IMG_8354 IMG_8361 IMG_8369 IMG_8371 IMG_8373 IMG_8378 IMG_8384 IMG_8388 IMG_8394 IMG_8396 IMG_8409

Podobné články

Back to top button
Close