NovinkyVýbery

Na štarte NKS U17 ticho pred búrkou

Výber ObFZ Nitra NKS U17 začal prípravu na Wroclaw Trophy (5. – 7. 8.) v piatok vo Vrábľoch. Tréner Peter Drahoš si z 32 mladších dorastencov vyberie 15 a v hlave má zrejme už dnes labyrint z myšlienok. Milimetrové spracovanie Matúša Bíra či zidanovky Miloša Laciku nie sú zďaleka jedinými tromfami.

„Jeden, dva, tri… Dvadsaťtri. Tak budem stopér,“ zalomil rukami tréner Drahoš a vyskladal dve vyrovnané jedenástky. Futbalček sa mohol začať. „Konečne!“ určite prebleslo nejednou hlavu. Vyčerpaní prihrávkovým hlavolamom, pri ktorom treba rozmýšľať a s ktorým dorastenci Nevidzian postúpili dvakrát v rade, zobrali rozlišovačky útokom. A hoci gól nepadol, čerešničku na torte dvojhodinového tréningu si dedinské hviezdy vychutnali.

Drahoš mal rešpekt. Ako vždy.
Drahoš mal rešpekt. Ako vždy.

Pomaly ako starý otec sa presekával húštinou talentov Matúš Bíro. V 16 rokoch siaha po 8. turnaji za Výber ObFZ Nitra, aj slepý videl, že na skúsenom lužianskom dirigentovi Drahoš musí stavať. „Chrbát“ ešte sem-tam zakričal aj stopér suverénneho dorastu Alekšiniec Adam Lenický, inak vládlo vo Vrábľoch hrobové ticho, bez urážky. No žiadna panika. Tak to bolo pred dvoma rokmi i vlani a čas všetko vyliečil. Čiže sa už nevieme dočkať, keď niektorí šikovníci vyjdu z utajenia. „Verím, že každý, kto prišiel, už nevynechá tréning a spolu budeme napredovať,“ zamýšľa sa tréner Drahoš.

Brankárov si vzal do parády Roman Hromádka.
Brankárov si vzal do parády Roman Hromádka.

„Na prvýkrát sa mi to veľmi páčilo! Viacerí prišli do neznámeho prostredia a hneď pochopili, čo od nich chcem. Som rád, že chalani prišli v hojnom počte, je iba na nich, ako sa pobijú o svoje miesto. Naozaj si myslím, že dali toho všetko,“ spokojne zapisoval do notesu Peter Drahoš. Včera bol vlastne jediný domáci. Napríklad Bence Zavarcsík a Lukáš Lelovič z Tešedíkova otočili 110 kilometrov a darilo sa im. Pekná výzva pre osem prázdnych miest vo vrábeľskej šatni.

Príprava Výberu ObFZ Nitra NKS U17 na medzinárodný Wroclaw Trophy (5. – 8. 7.) pokračuje druhým tréningom v pondelok 21. 5. vo Vrábľoch. Zraz je o 18.15 h. Širšia nominácia ostáva v platnosti.

FOTKY Z PRVÉHO TRÉNINGU

IMG_5558 IMG_5564 IMG_5574 IMG_5593 IMG_5600 IMG_5602 IMG_5607 IMG_5628 IMG_5629 IMG_5665 IMG_5669 IMG_5672 IMG_5675 IMG_5693 IMG_5694 IMG_5699 IMG_5722

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close