Novinky

Veliteľ hviezd Marták nedá Žitavanom vydýchnuť

Bude to sviatok a on farár. Jedno z najžiarivejších mien na súpiske Výberu Okresu Zlaté Moravce si pred sobotným prestížnym zápasom vyhŕňa rukávy. V Žitavanoch tri roky dral trávu, teraz ich chce riadne popreháňať.

Do Loviec prišiel v zime a okamžite sa vypýtal na čelo orchestru. Hýril aktivitou, vymýšľal jednu šancu za druhou. Proti Skýcovu dokonca prešiel celé ihrisko ako Messi! Čo z toho, keď bol občas ako sám vojak v poli. Jeho chlapci skončili v VII. lige C tretí odspodu. „Náhodou, s takým Peťom Jankulárom, Tomášom Volfom či Mirom Kováčom sa dá nahrať,“ opravil nás Ján Marták a zröntgenoval premenlivú jar „zubrov“. „Mali sme dobré mužstvo, ale keď sú naraz ôsmi zranení, veľa nenahráš… Niekedy sme ani nemali koho vystriedať. Keby sme boli fit a trénovali, isto hráme o špicu nadstavby o záchranu. Ale partia je tu super, futbal tu skvele drží starosta Richter,“ našiel pozitíva 30-ročný špílmacher. V júnových páľavách sa ovieva vejárom z ponúk, chcú ho do piatej i šiestej ligy. Uvidíme, či mu do životopisu pribudne ôsmy klub.

Hlbokú ryhu zanechal Marták napríklad v Machulinciach.
Hlbokú ryhu zanechal Marták napríklad v Machulinciach.

Teraz je však nažhavený na sobotu. Azda sa mu aj klepú nohy, ako sa teší na exhibíciu do Žitavian. Deväťdesiat minút v priehrští najlepších zasýti jeho medvedí hlad po výbornom futbale. „Konečne si schuti zahrám,“ rozosmial sa. Pravda! Veď tréner Tesárskych Mlynian Peter Miškovič zložil Výber hviezd zo zvučných mien. „Na tréningu som si skvele rozumel s Maťom Skladanom, Igorom Drienovským… Vlastne so všetkými. Sme super mužstvo,“ nadchýna sa rodák z Choče. Jediným typickým hroťákom v elitnom tíme je 40-gólový najlepší strelec Martina i VII. ligy C Juraj Valent. „Ale bohvie, či rýchly Andrej Michalka nedá v sobotu viac gólov,“ odtiahol tlak.

Na Martákových kopačkách bude cítiť motiváciu – v Žitavanoch totiž strávil tri roky. „Za celý Výber môžem povedať, že domácim nič nedarujeme. Za dres poštípem hlavne Mareka Sperku, teším sa i na Miška Žiaka, Dana Drienovského a bratranca Paťa Marťáka. Ukážem im, o čo prišli,“ mädlí si ruky.

V pamäti má už zápasy hviezd v Machulinciach a Čiernych Kľačanoch. „Vtedy to boli príjemné akcie, určite nás taká čaká i teraz. Palec hore Petrovi Chrenovi, že obnovil tradíciu, zápas hviezd tu chýbal,“ chváli Ján Marták. Už len raz sa vyspí a bude vo svojom. „Veľmi sa teším, bude to vyvrcholenie sezóny. Už som začul, ako sa o tom ľudia rozprávajú, určite spoznám na tribúne viacerých kamarátov. Zaiste príde veľa ľudí,“ dokončil pohoďák.

Tak teda neváhajte! V sobotu 30. 6. o 17.00 h by ste prestížne defilé najlepších Žitavany – Výber Okresu Zlaté Moravce rozhodne nemali opomenúť. A možno sa vrátite domov s novučičkým televízorom.

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close