Novinky

Veľký Cetín bubnuje na zajace, vyprášil aj odvekého rivala

Vyzbrojená „Hertha“ zvýraznila čechynské trápenie.

Kto by to bol povedal, že minulosezónny strieborný medailista z Čechyniec vkročí do nového ročníka tak hrozivo – po úvodnom debakli 1:6 v Dolných Obdokovciach prišiel ďalší výprask takmer dvojtriednym rozdielom, na jeho štadióniku zneli víťazné pokriky Veľkocetínčanov…

Derby malo len jedného pána
Súboje Čechyniec s Veľkým Cetínom mali vždy svoju špecifickú príchuť, obe tisícové dedinky sú predsa od seba šesť minút na štyroch kolesách, pečať dolnonitrianskeho derby nevyschne ani po rokoch, stále sa je vo vyhecovaných stretoch susedných rivalov na čo pozerať.
Šláger druhého kola sa však sfarbil do zelena, pútavý veľkocetínsky orchester na čele s hetrikovým dirigentom Romanom Chrenkom zariadil „kefu“ 5:0. „Keby sme lepšie využili naše šance, tak mohlo byť gólov ešte viac. Mnohokrát sme išli do prečíslenia, no v koncovke aj tak zlyhali. Domáci kládli odpor len na samom začiatku, zabrzdil ich však rýchly gól Chrenka. Už do polčasu sme viedli 3:0, po prestávke sme konto už len zveľadili dvoma gólmi. Vedeli sme, že Čechynciam v zápase proti nám chýbajú nejakí hráči, no aj tak sme čakali, že nám o niečo viac sťažia cestu za troma bodmi,“ pozerá sa na sobotný duel v retrospektíve hrajúci tréner Veľkého Cetína František Szusztor.
V čechynskom tábore zavládlo veľké sklamanie, ticho po prehre sa dalo krájať. „Súper bol futbalovejší, využil svoje šance. Nechávali sme mu veľa priestoru, nedostupovali sme hráčov, neplnili si povinnosti na ihrisku. Veľký Cetín vyhral zaslúžene,“ nehľadal výhovorky kouč Čechyniec Vladimír Prepelica, ktorému takisto patria v klube aj hráčske úlohy. 

Smer okres
Už je to nejaký ten piatok, čo sa Veľký Cetín pohybuje v popredí B-skupiny VII. ligy, k tým úplne najvyšším priečkam mu však vždy niečo chýbalo. „Sme presvedčení o tom, že prišiel správny čas na útok na postup do najvyššej okresnej súťaže, veď preto sme aj posilnili káder o viacerých kvalitných a skúsených hráčov. Siedmu ligu hráme už zopár sezón, istotne je čas na zmenu,“ potvrdil najvyššie ambície Szusztor. Veru, mančaft „Herthy“ vyzerá na papieri presvedčivo, s menami ako Roman Chrenko, Anton Dano, Nikolaos Charizopulos či Michal Frťala by bolo hriechom nebyť na špici.
Vo Veľkom Cetíne pulzuje aj mládež, hráč áčka Matej Fábry vykonáva skvelú trénerskú robotu pri výchove najmenších futbalistov – pred rokom v lete naštartoval mužstvo mladších žiakov, benjamínkov od novej sezóny nahradila kategória U15, najnovšie sa v obci rozbehlo aj družstvo pre Miniligu Miňa Stocha (U11). „Donedávna sa u nás práca s mládežou zanedbávala, to však už je minulosťou. Máme dve mládežnícke mužstva a tiež uvažujeme nad dorastom, aby sme lepšie vedeli doplniť káder áčka,“ oboznamuje nás František Szusztor.

FAKTY ZO SOBOTY
Čechynce – Veľký Cetín 0:5 (0:3).
Góly: 8., 32. a 40. R. Chrenko, 66. a 76. A. Dano. Pred 150 divákmi rozhodoval Radoslav Mikle-Barát, na čiare mu asistoval Vladimír Kompas.
FC: M. Molnár – A. Szöke, Prepelica, M. Paška, D. Antal – Vlha, Ma. Balla, Š. Borota, P. Bradáč (46. A. Tancík) – K. Šuba (76. T. Pócsik), P. Zábojník. Hrajúci tréner Vladimír Prepelica.
FK: Géci – G. Szöke, Paščák, Harča, Pa. Bujalko – D. Borbély (65. A. Kóňa), F. Szusztor, M. Frťala, R. Chrenko (78. Hedervári) – Dano (89. D. Szöke), N. Charizopulos (86. J. Borbély). Hrajúci tréner František Szusztor.

Na titulnej snímke pozápasová radosť futbalistov FK Veľký Cetín. Zdroj: FB.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close