Campri CupNovinky

Veľký večer Martina Školníka

Žitavianska kosa narazila na kameň, sen o zlate z Campri Cupu je fuč. Volkovce doma vyhrali 21. zápas v rade! 

Nad Inovcom sa v týždni mihol mráčik špekulácií – vráti sa Jozef Novota do brány Volkoviec? Za áčko ViOnu má v sezóne nula štartov, ani jednu regulu by neporušil, keby išiel za céčko… Nebolo by treba! Z Martina Školníka včera tribúna onemela, chytil, a teraz zbystrite – päť čistých gólov! „Naposledy som takto chytal asi pred rokom vo Velčiciach, som rád, že som pomohol. Som veľmi spokojný sám so sebou i s celým mužstvom,“ rinulo sa z upoteného Volkovčana. Sperkov vinkel z penalty by nelapili ani traja Buffonovia naraz, že je majstrom svojho remesla, ukázal v dvoch tutovkách Drienovského a troch šanciach Borčinovcov. „Dlho som nevidel takto chytať brankára. Koncovka bola rozhodujúca, Campri Cup sme chceli vyhrať, vypadnutie bolí. Ideme ďalej,“ ťažkal si Patrik Borčin.

Školník kraľoval vo vzduchu i na zemi.
Školník kraľoval vo vzduchu i na zemi.

A tak Iskra vyhorela na starej chorobe. Bola okato nebezpečnejšia, ale čo z toho? Keď si kráľovná Alžbeta otvorí noviny, dočíta sa 3:1 pre Volkovce… Žitavanom došla para až na konci, kedy to chcelo zopár žolíkov z lavičky. Lenže – žiadni tam neboli. „Vo Volkovciach som bol prvýkrát v živote a areál ma očaril, to musím povedať najskôr. V šanciach nám chýbal kľud, zo Školníka sme spravili riaditeľa školy. Škoda, že nám nepomohli dorastenci,“ povzdychol si predseda Iskry Peter Chren.

Ako stena bol v strede hostí Sperka, ale nestačilo.
Ako stena bol v strede hostí Sperka, ale nestačilo.

Volkovce dovolili rivalovi až nevkusne veľa, ale nebudujte si dojem, že to včera bolo nula ku sto. Aj oni mali šance, Šveca zamestnávali jedovky bratranca Kováča, jednu nešťastne vyrazil pred Nehéza, ktorý šťastne preňho trafil tyčku. Postupovú bakalárku tmavomodrých vypracoval Igor Bakaľár: Jozef Chovanec mu nahral na 1:0, potom si garde vymenili a bolo 2:0, pekný výkon dokorenil v žitavianskom vabanku, brejk zavesil do šibenice a na 3:1 spísal hosťom ortieľ. „Prišiel k nám dobrý súper, to bolo vidieť. Ceníme si, že sme zvládli vyhrať, rozhodli naše skúsenosti, veď predsa Ondro Číž hral ligu za ViOn, Klemo Tesársky takisto už toho veľa odkopal,“ tešil sa Igor Bakaľár. Kopačky oprášil po polroku. Poznáme ho hlavne z treťoligových Vrábeľ, s nimi aj v zime trénoval, ale napokon sa po vyše piatich rokoch ocitol opäť vo Volkovciach. „Nalákal ma tréner Ondrej Kozolka a mne futbal opäť chutí,“ vravel rodák z Obýc, bakalár na UKF v Nitre.

Bakaľár je na šiestoligové pomery nevídaný hráč.
Bakaľár je na šiestoligové pomery nevídaný hráč.

Plná tribúnka, prítulné ihrisko, počasie najlepšie na svete a na čele všetkého hore – dole futbal. Do vzorového obrazca nezapasovala len 91. minúta, kedy tréner hostí Juraj Pindeš hodil fľašu po, mimochodom výbornom, rozhodcovi Andrejovi Gregorovi. Za skrat zbadal červenú, podliezol zábradlie a červenal sa ešte viac. Pohotovo sa ospravedlnil, ale pokuta ho neobíde…

Rovnako ani Volkovce už neujdú pred slovami, že sú superfavoritom na lákavé odmeny z Campri Cupu, bez urážky, ani jeden potencionálny súper nie je ich rangu. V semifinále pôjdu do Cabaja-Čápora alebo Svätoplukova, o zlato sa eventuálne pobijú s Lukáčovcami, Tesárskymi Mlyňanmi, Machulincami alebo Rišňovcami. Titul by sa pekne vynímal vedľa Pohára Západoslovenského futbalového zväzu z roku 2008. „Chceme vyhrať každý zápas, v Pohári sme už v semifinále, bolo by falošné, keby poviem, že nechceme uspieť,“ rozprával Ondrej Kozolka, ktorý vo svojej 40. sezóne pri volkovskom futbale stále kŕmi šancu na double – zlato z VI. ligy i Campri Cupu. Ak to včera nebol posledný veľký večer Martina Školníka, tak prečo nie?

FOTKY
IMG_2977 IMG_2981 IMG_2993 IMG_2999 IMG_3002 IMG_3005 IMG_3013 IMG_3016 IMG_3018 IMG_3023 IMG_3024 IMG_3030 IMG_3037 IMG_3060 IMG_3065 IMG_3074 IMG_3078 IMG_3092 IMG_3093 IMG_3104 IMG_3132 IMG_3133 IMG_3138 IMG_3143 IMG_3148 IMG_3152 IMG_3154 IMG_3157 IMG_3159 IMG_3164 IMG_3166 IMG_3170 IMG_3172 IMG_3173 IMG_3177 IMG_3181 IMG_3187

AUTOR: Martin Kilian ml.

PS: Ostatné zápasy štvrťfinále Campri Cupu budú 1. 5.: Lukáčovce – Tesárske Mlyňany, Machulince – Rišňovce, Cabaj-Čápor – Svätoplukovo.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close