Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Višňovský má scenár, ako dohrať ligy. Velebí Turana a Novotu

Sériu karanténneho čítania rozbiehame pohľadmi do kuchýň lídrov oblastných líg.

Kolíňany – lanskí majstri (a aktuálni štvrťfinalisti) Campri Cupu a finalisti Vianočného turnaja MY Nitrianskych novín – sa s bilanciou 10-1-3 stali jesennými šampiónmi VI. ligy. Za celý rok 2019 doma prehrali iba raz, v poslednom kole s Rišňovcami (2:3).

Jar po 3,5-mesačnej prestávke zahájili skalpom Veľkého Cetína (2:1). Majú 4-bodový náskok pred druhým Brančom, 6-bodový pred tretím Klasovom a štvrtými Dolnými Obdokovcami. Súťaž stále ešte nie je oficiálne zrušená.

Viac nám v rozhovore pre obfz.sk prezradil tréner Alfonz Višňovský.

Ako hodnotíte hru a výsledky vášho mužstva do prerušenia súťaže?

Mám vnútorný pocit, že som po jesennej časti celkom spokojný, deklaroval to aj náš prezident Norbert Varga. U nás funguje úzka spolupráca vedenia s hráčmi. Pre mňa výsledky neboli prekvapením, keďže viem, že sa mužstvo dalo dokopy, vyformovalo. Vyše 90 percent hráčov hrá spolu dva roky, navzájom sa poznajú a vyústilo to až do pekného prvého miesta.

Veľkú zásluhu na výsledkov má ex-vionista Jožko Novota, udržíte ho aj do ďalšej sezóny?

Neviem čo prinesie vývoj, ale určite pokiaľ zostane tak budeme spokojní, lebo Jožko je veľká osobnosť, pomáha mužstvu svojimi skúsenosťami ale aj psychicky. Hovorí sa, že mužstvo vyhráva zápasy a brankár tituly.

Koho by ste ešte vyzdvihli?

Nechcem vyzdvihovať jednotlivca, naši hráči hrali kolektívne a najlepšie ako vedeli. Chcem vyzdvihnúť výkony celého mužstva.

A čo hovoríte na vášho najlepšieho strelca Matúša Turana?

Matúš patrí medzi najlepších a možno je aj najlepší hráč histórie klubu Kolínian. Hráva u nás už aspoň piaty rok a stále je výborný. Nestratil by sa ani vyššie. Sme radi, že ho máme.

Na jeseň ste s Klasovom a v susedskom derby s Dolnými Obdokovcami prehrali až 4:1, čím to bolo spôsobené?

Kolíňanské skóre 54:23 je po 15 kolách najlepšie v celej VI. lige ObFZ Nitra. FOTO: J .F.

Vždy pred zápasom ideme vyhrať a s určitou taktikou. Aj v tých dvoch zápasoch sme hrali s ofenzívne, len sa nepodarilo vyhrať. Niekedy počas ligy prídu slabšie chvíle a treba s tým popasovať. Aj veľkým klubom ako napríklad Liverpool alebo Manchester City sa to tiež stáva. Futbal nemá logiku.

Na domácom ihrisku ste len raz zaváhali, sú vaši fanúšikovia hnacím motorom k úspechu?

Určite sú pre nás veľkou podporou, chodia nás podporovať v hojnom počte a pomohli nám k našim výkonom a patrí aj im vďaka.

Čo hovoríte na aktuálnu situáciu? Viete si predstaviť, že sa súťaž a Campri Cup dohrajú a za akých okolností?

Musíme čakať, ako sa vyvinie situácia, lebo je to celosvetový problém. Môj scenár pre dohratie líg? Ak by sa dalo hrať na jeseň, tak spravme turnaj, kde sa každý stretne s každým a najlepšiemu dáme dresy alebo súpravy. A táto prerušená jarná časť by sa dohrala budúcu jar, takisto s Campri Cupom. V lete 2021 by sme začali ďalšiu sezónu.

Udržiavajú sa vaši zverenci v kondícii? Dali ste im aj individuálne tréningové plány?

Mám výborných a vyspelých hráčov, takže verím, že sa sami udržiavajú v kondícii. Aj keď nehráme veľkú ligu, ale ísť si zabehať, zabicyklovať či prejsť sa na turistiku je veľmi dôležité.

Nebude vás mrzieť, keď sa anuluje súťaž a s vašimi zverencami nedokončíte pekne rozbehnutú sezónu a  nepostúpite do piatej ligy?

To by sme si analyzovali potom. Bolo by fajn, keby sa uskutočnil scenár, aký som spomenul vyššie.

Autor: Jakub Chrenko.

Podobné články

Back to top button
Close