NovinkyObFZ NitraRegiónSlovenskoSponzoriTréneriÚradné správyVýbery

Vo Veľkom Cetíne začal Projekt podpory talentov

Talentovaná mládež Oblastného futbalového zväzu Nitra bola v tretí školský pondelok sústredená vo Veľkom Cetíne. Tréneri Matej Fábry, Martin Slovák a Jozef Oroszi rozbehli PPT projekty.

Podpora obce na nezaplatenie

Starosta obce Veľký Cetín František Mészáros je známy svojou agilnosťou, čo sa týka podpory najkrajšieho športu nie len v miestnom futbalovom klube, ale pravidelne sponzoruje aj Výbery Oblastného futbalového zväzu v Nitre. Dokonca sme ho videli aj na Memoriály bratov Prešinských, kde podal za obec primárnu pomocnú ruku a po tom, ako v druhom kole vypadol v súťaži jedenástok, sa neskôr tešil zo zlatého umiestnenia svojich reprezentantov. Telefón nám zdvihol aj napriek pracovným záležitostiam ,,Po vzájomnej dohode s bratmi Erikom a Matejom Fábryovcami sme dospeli k tomu, že chceme na jeseň hostiť PPT my. Je to pre našu obec česť a zároveň je to ďalší moment, ktorým chceme pokračovať v myšlienke podpory mládeže,” vyjadril sa na okraj organizácie. ,,Nadväzujeme na Memoriál bratov Prešinských, kde sme po rokoch prvýkrát vymenili mužov za mládež. Osobne vidím budúcnosť futbalu v mládežníkoch. Prial by som si, aby obce venovali viac pozornosti práci s futbalovou mládežou a pri načatej podpore s ObFZ Nitra je tá budúcnosť reálna. Príklad môžeme hľadať hneď v našej obci, keďže tento rok skladáme už tretie mládežnícke družstvo,” zakončil s radosťou v hlase starosta jeden a pol tisícovej obce.

Budúcnosť futbalu treba hľadať v deťoch

Na úvodnom tréningu nechýbal ani šéf TMK ObFZ Nitra Milan Pavlovič. Ten berie mládež ako prvoradú a od svojho nástupu do funkcie zo seba mačká penzum práce. ,,Všetko čo robíme, robíme pre deti nášho oblastného zväzu.  Má to obrovský význam hlavne do budúcna,” nahliadol na víziu. Tréner štvrtoligového Imeľu by v budúcnosti určite rád videl úspešného futbalistu, ktorý vyšiel ,,z akadémie ObFZ Nitra”. ,,Deti trénujú kvalitní tréneri, ktorých to rovnako napĺňa ako samotné deti. Podstatné je, aby na sebe makali, tešili sa na top tréningy a neustále napredovali,” zakončil Pavlovič s odhodlaním.

70582228_2447249735388631_7426229717298053120_n
Náhľad z tréningu.

Matej Fábry bude talenty trénovať ,,doma”

Čoraz viac do oblastného povedomia sa dostáva tréner mládežníkov vo Veľkom Cetíne Matej Fábry. Spolu s bratom Erikom robí futbal v rodnej obci a s Jánom Barátom spolupracuje pri Výberoch ObFZ Nitra, kde sa im v Poľskom Wroclawe podarilo vyhrať Challenge cup. Mládež umiestňuje taktiež na prvé miesto: ,,Ako člen PPT som rád, že sa takéto niečo môže odohrávať práve u nás vo Veľkom Cetíne. Ihrisko sa už dlho v spolupráci klub-obec udržiava v 100-percentnom stave. Na prvom tréningu vyšlo počasie, verím, že to tak bude po všetky 4 zrazy, a že zo všetkých troch výberov sa nám podarí posunúť tých najlepších do Výberov ZsFZ,” vyjadril sa najskôr na margo vďačnosti za možnosť byť medzi trénermi vychovávajúcimi talenty. Ďalej spomenul svoju osobitne  kategóriu: ,,Ja mám na starosti kategóriu U12, už sa poznáme dlhšie a máme super vzťahy, keďže som už bol v lete s nimi v Poľskom Wroclawe. Je medzi nimi patričná rivalita, super úroveň, práca na tréningu je podľa mojich predstáv a čo je najlepšie: každý je s každým kamarát!” poznamenal aj asistent trénera pri juniorkách FC Nitra. Bodaj by takých žhavých ľudí len a len pribúdalo.

HLASY

Martin Slovák, tréner PPT U14: ,,Som rád, že pokračujeme v tejto dobrej myšlienke, teraz pre ročníky 2006-2008. Mrzí ma len nijaký záujem klubov o podporu. Na organizovanie dostal po Čeľadiciach šancu Veľký Cetín a aj tu sme našli dobré podmienky. Verím, že talenty, ktoré posunieme hore, sa presadia aj vo vyššom levely.”

Jozef Orozsi, tréner PPT U13: ,,Hráči, ktorí boli v mojej kategórii nominovaní, prišli všetci, za čo im chcem poďakovať. So samotným tréningom som bol spokojný a samotná tímová chémia medzi mnou a deťmi bude aj do budúcna dobrá. Cieľom je vytvoriť silný tím a vybrať tých najlepších. Zároveň by som chcel osloviť trénerov, ktorí majú šikovných hráčov v ročníku 2007, aby neváhali a zavolali na t.č 0905 231 921. Každý ďalší talent bude vítaný.”

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close