Aktuality Úvodná stránkaVýberyWroclaw Trophy

Výber U19? Dvadsaťpäť vyrovnaných hráčov a ťažké vyraďovanie

Jeden z našich najkvalitnejších výberov, vraví tréner Zabák.

Najstarší mládežnícky výber je výkladnou skriňou Oblastného futbalového zväzu v Nitre na letných mládežníckych turnajoch – tri vyhral a raz finišoval strieborný. Všetko v silnej európskej konkurencii. Vo štvrtok 7. júla znovu vyrazí za medailou do Vroclavu, spolu s celou výpravou zväzu sa vracia v pondelok 11. júla.

Výber z dorastencov z oblastných a krajských líg skladajú úspešní tréneri Jozef Brath a Peter Zabák. Tentoraz z ročníkov 2003 a mladších. Prvé rande bolo v Čechynciach, v prajnom prostredí zväzovú elitu privítali starosta Róbert Kupeček a šéf klubu Andrej Szöke. Talentom sa prihovoril aj Milan Pavlovič, šéf Trénersko-metodickej komisie ObFZ Nitra.

„Príjemne ma prekvapilo, ako sú chalani po dvojročnej pauze hladní po futbale. Ukázalo sa to aj na účasti. Vidím tam dvadsaťpäť vyrovnaných hráčov, ktorí majú záujem reprezentovať ObFZ Nitra a prispieť k medzinárodnému úspechu. Každý je na rovnakej štartovacej čiare. Bude veľmi bolestivé niekoho vyradiť. Na turnaji budeme mať iba najvyššie ciele,“ vyhlásil tréner Jozef Brath.

„Chalanom sme dali modelovaný zápas na dva dvadsaťminútové polčasy, ktorý nám stačil na to, aby sme videli, čo sme chceli. Môžem povedať, že za päť ročníkov ide rozhodne o jeden z najkvalitnejších výberov. Ďakujeme Čechynciam za to, ako pekne nás privítali a všetko skvele pripravili. Ďalší tréning sme pôvodne mali mať v Lehote, kde už nie je futbal, no prekvapilo ma, že tamojší funkcionári za to požadovali poplatok. Preto sa najbližšie stretneme v Sľažanoch,“ prezradil trénerský kolega Peter Zabák.

Najbližší tréning výberu ObFZ Nitra U19 bude v pondelok 6. júna o 18.00 h v Sľažanoch. V príprave si zmeria sily aj s FC Nitra U16 (15. 6.) a pocestuje na hodové zápasy do Mojmíroviec (25. 6.) a Dolných Obdokoviec (3. 7.).

FOTOGALÉRIA Z PRVÉHO ZRAZU

Podobné články

Back to top button
Close